Vši

kajala
12. feb 2012

Ahojte
Dufam ze mi tu niekto poradi
S malou 4 rocnou sme boli v nemocnici a dostala tam mala vsi.
HLavu sme jej vystriekali sprejom Všiven aj jej umyvame samponom Paranidose no ide o to ze mama ma svetle vlasky cely tyzden jej kontrolujem hlavu a ked uz celu prezriem ze OK super cista najdem tam nejaku hnidu....
AKo zistim ak sa to vobec da ci su to mrtve hnidy ci nie?Bojim sa ze tam nieco nezbadam znova sa to vyliahne a bude mala znova tam kde bola-
Dakujem vsetkym za odpovede

simsalabim
12. feb 2012

@kajala vsi su boj na dlhsiu dobu. Vsetky prostriedky - sampony a pod. su ucinne iba na zive vsi. Hnidy treba vzdy vycesat, DOKLADNE (ja som travila 2 hodiny denne vyberanim hnid, ked to deti dovliekli domov), inak sa vyliahnu nymfy. Dobra sprava je, ze im trva cca 10 dni, kym pohlavne dozreju. Takze dovtedy ich musis zlikvidovat. Najradsej niecim prirodnejsim, ako Parasidose - nam sa osvedcil Hedrin, ktore zive nymfy a vsi udusi. Treba ich aplikovat kazdych 7 dni po dobu 21 dni. Takto je dobra sanca, ze zlikvidujes vsetko zive, kym to pohlavne dozreje.
Urcite si nemyslim, ze staci jedno aplikovanie samponu.....toto je zial chyba mnohych rodicov a deti si potom vsi tocia v kolektive...vsi zabiju a to, ze ma dieta vo vlasoch hnidy, ich nezaujima...po case sa vyliahnu, dospeju a je to 😒 Nezabudni vycesat vlasy vsetkym clenom rodiny, postelne pradlo, ciapky menit kazdy den, kym si nebudes ista, ze v hlavach nie je nic lezuce...