Vracanie ročného syna po surovom ovocí

kundiboo
15. júl 2024

Syn ma 12m . Za posledne 2 mesiace vracal 7x . Netusime z coho jediny spolocny znak je ze vsetky razy zjedol kusok suroveho ovocia . Je to mozne aby proste vobec netoleroval cerstve ovocie ? Boli to hrusky,jablka, ceresne, cucoriedky a broskyna …nic exoticke proste som uz zufala

tanyan
15. júl 2024

Mixované alebo kúsky? Ak kúsky, aké veľké kúsky?
Vráti to okamžite alebo po akom čase?
Aký bol odstup medzi mliekom a ovocím, resp. aké jedlo bolo medzi tým?

anjelicek26
15. júl 2024

Ak mixovane ovocie toleruje, tak asi ešte neprišiel čas na to.. skúste o dva tri mesiace kúsky.

dixitka
15. júl 2024

@kundiboo Ja sa tu pripnem, ak by niekto niečo poradil. Môj 15-mesačný vracal od začiatku júna 5x a tiež netuším prečo 🫣 prvé dva razy boli počas choroby, tak to som ešte brala, že ok, ale zvyšné tri razy mu inak nič nebolo. A z týchto troch prípadov 2x vracal po červenej šošovici, ktorú ale bežne jedával od siedmych mesiacov. Na najbližšej poradni sa spýtam doktorky, čo si o tom myslí - pre mňa záhada, keďže ani ako novorodenec negrckával vôbec, a teraz pomaly každý týždeň.

kristiii
15. júl 2024

@kundiboo môj síce nevracal, ale cca v dvoch rokoch začal z ovocia kychať a má skríženú alergiu na brezu. Ale teda neviem, či by sa mohla prejavovať aj vracaním.

kundiboo
autor
15. júl 2024

@tanyan kúsky. Zjedene poobede do 15tej hodiny, grcat zacal vzdy vecer po 20:00 . Ma dost zubov vie si sam odkusovat takze kusky take ako si vie odhryznut. Kupovane vyzivy nerobia ziadny problem , ma ich kazdy den . Iba cerstve ovocie akoby nevedel strovit

kundiboo
autor
15. júl 2024

@dixitka daj potom vediet co povedala dr. Dam vediet aj ja co nam povie . Lebo ked bol maly 7-8 jedaval cerstve ovocie a zrazu od 10mes grcka. Kto vie mozno to neni z toho ani

andreatytler
16. júl 2024

@kundiboo Podla mna ak by vracal z ovocia bolo by to do hodiny po tom ako ho zjedol. Podla mna vracal z niecoho co jedol medzi 15:00 a 20:00.

tatiana2235
16. júl 2024

@kundiboo pozri si pripadne https://www.webmd.com/allergies/food-protein-en... Moj synovec ked bol babatko tiez casto vracal - potom mu dosli na to ze ma tuto chorobu. Nevedel zniest ryzu, ryby a este dake ine veci. Tym ze toho bolo viac, tak dlho nevedeli urciit, ze z coho presne to bolo. Vsetky veci neskor zacal tolererovat, okrem ryby - tu nemoze jest dodnes.