Vracanie 2-ročného dieťaťa

fifina75
14. jún 2024

Ahojte, dieťa 2 roky vracalo dnes od 5:00-7:30 hod. asi 7x potom celý deň nič (dala som rehydratacny roztok a 1/4 kinedrilu) a teraz večer o 20:30 opäť vyvracalo všetko čo zjedlo počas dňa (chrumky, piškóty, presnidavka, kaiserka, kaša) teplotu, malátnosť, únavu nemá. Ide o nejaký vírus či ísť na pohotovosť?

mareka49
14. jún 2024

Uf, to v zátvorke má byť akože dieta?
Keď veľmi privriem oči, tak tie piškóty a vnútro pečiva by som brala.
Zvyšok rozhodne nie.
Ak budete mať zvládnuteľnu noc, tak od zajtra by som skúsila skutočnú diétu.
Veľa zdravia

luliu
14. jún 2024

@fifina75 tak v prvom rade by mal držať diétu a nie jesť kašu a ovocnú presnidavku. To nie je stav na pohotovosť. Treba nasadiť diétu a hydratovat

patka06
14. jún 2024

Bude to viroza, hlavne treba dodržať diétu - prvý deň len suché pečivo alebo slané tyčinky, mierne osladený čierny čaj, môžeš dať aj coca colu červenú s trochou soli.
Žiadne piškoty, kaše ani mlieko.
Potom čo čo si mu dala jesť sa nedivím, že znova zvracal.

nikpa
14. jún 2024

@fifina75 keď 7x dieťa vracalo, nemalo jest nič minimálne dnes. Len čierny čaj alebo mineralku, keď tak max. suchare ale nie toľko veci nakopu 🙄 Treba zvážit celkový stav, ak mu nie je nič iné, vyzerá v rámci možností dobre, len kvôli vracaniu by som na pohotovost neisla. Ale pozor na dehydratáciu.

nikha2809
14. jún 2024

Dieťa má mať prísnu diétu.A pridávať potraviny postupne, ja som raz dala po črevnej viróze dcére skoro mliečne( asi po 4 dňoch) a vracala znova.

fifina75
autor
14. jún 2024

Ďakujem za odpovede, zajtra prejdeme na prísnejšiu diétu snáď to nejako vydrží.
Čo by ste mi odporučili v rámci diéty podávať?

aliaray1
15. jún 2024

@fifina75 ahoj, my sme mali virozu, norovirus pred rokom a ziadna coca cola ci kraviny podobneho druhu 2r detom sa nepodavaju.

Boli sme takmer hospitalizovani...mame instrukcie co nam dali na Kramaroch...

Ryzovy odvar, mrkvovy odvar, scedit a dat vypit a ak je na UM, bezlaktozove. Vylucit mlieko aj mliecne vyrobky uplne. Mozes podavat enhydrol, kulisek, ziadna smecta a pod. Cierne uhlie bude super a vytiahne von ten bordel. Ak nastupia teploty/horucky, striedat panadol/nurofen, ak nema hnacky tak cipky, inak ti to vyvrati (sirup)

Z diety dalej 1 dnove rozky, vela vody, kur.maso, (varene len vo vode), ryza s trochou soli (ziadne mineralky), prevarena mrkva, zemiak, cestoviny iba ak, tak bezvajecne...ziadne ovocie okrem bananu. Ak teda este vladze papat. Nasa 1r 3mes. nevladala nic, ani pit...
Musis sledovat cikanie, zavodnovat.

Skusim najst odfotene tie pokyny z infekcneho

martul
15. jún 2024

@fifina75 behom 2,5 hodiny zvraciaw7 krát a potom cez deň toto všetko zje?! Necudujem sa že to pokračovalo.
Prísnu dietu treba, suché pečivo...nie čerstvé! Sucháre, varené mäso bez čohokoľvek, ryža a piť, po troške ale časti.

aliaray1
15. jún 2024

@fifina75 posielam instrukcie z nemocnice co nam davali na dietu, nasla som

fifina75
autor
15. jún 2024

@aliaray1 ďakujem krásne 👍👍