Vracanie 15-ročného syna pri záťaží organizmu

pictbridge
16. máj 2024

Ahojte. Syn 15 rokov ma problém, že keď zaťaží organizmus príde mu zle , krúti sa mu hlava , zvýši sa mu tep a pozvracia sa. Stačia kondičné behy napr na telesnej . Je oslobodený . V nedeľu sme boli na menšej prechádzke kde sme sa s manželom a mladším synom ledva zadychali a starší znova KO ledva dýchal a pozvracal sa. Ma sezonnu astmu a alergiu ale všetko podchytene liečene nepotrebuje ani spreje . Kde to začať riešiť?

danieli
16. máj 2024

Asi by som zlahka pracovala na naberani kondicky, najskor prechadzky, kde sa nezadycha, potom zrychlovat chodzu, moze mat vplyv aj astma, neudycha a jasne, ze sa mu kruti hlava, pride zle, telesna v skole nie je prisposobena potrebam deti, dnes uz je kazde ine, niektore vrcholovo sportuju, ine maju problem zdolat doma schody…skusit mozno plavanie? Priide mi to super sport na pluca aj kondicku, telo netoleruje zataz, to nie je ok, urcite by som konzultovala aj alergologicku

sella38
16. máj 2024

Kardiologia

akvi
16. máj 2024

@pictbridge určite by som trvala na vyšetreniach, ja som tiež odpadávala ako teenegerka a aj na zvracanie mi bolo a mala som anemiu. A tiež ako som rychlo vyrástla, tak som napríklad nemohla robiť cviky, kde sa z ľahu šlo do výskoku, v momente sa mi zatočila hlava a bolo mi na odpadnutie. Vôbec nič to nemalo s kondíciou, ja som aktívne športovala. Veď to povedz pediatrovi, snáď syna pošle aj na odborné vyšetrenia.

esmeronka
16. máj 2024

nema nadvahu/obezitu? Toto treba riešiť s kardiologom a postupná záťaž rýchla chôdza a o mesiac jemny poklus a podobne postupne zvyšovať záťaž ak doteraz nešportoval tak je pre neho aj 20 minutova prechádzka športový výkon