Vracajúce sa horúčky

16. okt 2022

Ahojte,
Mame doma covid, teda my sme s priateľom už ok, ale malá 2 ročná má od minulej nedele horúčky, aj 39.5st. Najskôr mala tri dni horúčku, potom den ok, potom jej to zasa vybehlo, potom den a pól ok, dnes v noci nad ranom zasa horúčka a teraz jej to stúpa zas. Okrem toho má len sople, ale tie sa zlepšujú a pokasliava. Stretli ste sa niekto s takýmto priebehom teplôt, že sa to vzdy vráti, keď už si myslíme, že je to konečne za nami? Zajtra samozrejme volám lekárke, ale je tam až poobede a dovtedy má asi porazí :(Vďaka za každú skúsenosť.

katie253
16. okt 2022

Hlavne striedať paraln a ibuprofen po 4 hodinách,ak dávaš sirup. prepočítajte si dávku na 3 podania denne, na krabicke je na 4 podania denne a to sú nizke dávky pri takých vysokých horúčkach.

autor
16. okt 2022

@katie253 áno jasne, vdaka, takto sme to robili/robíme

katie253
16. okt 2022

A akým teplomerom a na akom mieste na tele meriate teplotu?

autor
16. okt 2022

@katie253 klasickým teplomerom pod pazuskou

marca12
16. okt 2022

@katie253 Striedat iba po dohovore s lekarom

lulu2014
18. okt 2022

Ja som sice dospela ale tiez som mala prvy vikend piatok-nedela /to bol zaciatok/ teplota od pondelka ok. Tak som to brala ze uz bude dobre .. aj bolo do piatku opat vikend teploty… od pondelka utalo … prisiel piatok a opat. Az po tretom vikende to teplotami skoncilo. (K tomu este nejake priznaky hlieny kasel)
Uz som sa desila dalsieho piatku ale to uz bolo ok.

Malinkej prajem skore uzdravenie! 💝🍀💝