Vojtova metóda a vpáčený hrudník

ludka1991
18. jún 2016

Ahojte 🙂
Chcem sa vas opytat,ci tu je nejaka mamicka, co so svojim drobcom cvicila Vojtovu metodu na vpaceny hrudnicek. Ja cvicim s mojim malym asi 6 tyzdnov a posledne tyzdne su hrozne. Strasne pri tom place a ked docvicime tak je taky zly a zamazleny. Uz stracam nervy. Chcem vediet ci to pomohlo. Najradsej by som s tym skoncila ale nechcem mu uskodit tym, ze prestaneme cvicit. Maly ma 5 a pol mesiaca. Dakujem 🙂

rhiannon
18. jún 2016

My sme cvicili 2 mesiace (od 3m do 5m) a uz nikdy viac. Dietatu to velmi skodi po psychickej stranke, doteraz ma problem, ked ju treba podrzat v jednej polohe (rontgen napriklad). A to ma uz 1,5 r. Su aj ine metody, bobath napriklad. Ak to nie je vyslovene jedina moznost pre vas, tak by som hladala alternativy.

marcelatje
18. jún 2016

@rhiannon dovolím si tvrdiť že každé cca 1,5 ročné dieťa bude robiť problémy pri tom RTG napríklad. Určite by som to nedávala do súvisu s vojtovkou 😅

rhiannon
18. jún 2016

@marcelatje to bol priklad. Ma to aj pri inych aktivitach, ten rtg mi napadol ako prvy, lebo tam mi tvrdili, ze tam maju deti casto ale toto este nevideli. Kazdopadne my sme prestali cvicit aj na zaklade odporucania neurologa, ze jej to viac skodi na psychiku ako pomaha fyzicky. Plus mimo ine som sa rozpravala s par detskymi psychologmi a ti vojtovku velmi zatracuju. Vela ich pacientov su prave deti, ktore cvicili vojtovku. Nevravim, ze nie su deti, kde je prinos vacsi ako negativa. Deti s dmo atd. Ale pokial ide len o vpadnuty hrudnik a maly jej na to tak zle reaguje, tak ja by som radsej prestala.

lucatko87
18. jún 2016

Da sa cvicit aj inak ale ak je vojtovka potrebna jasne vydrzat aale ak nie ani zzadarmo uz mali sme cvicit lebo mala trosku zaostavala vo vyvoji co by malaa robit podla tabulky nerobila a odpprucili mi vojtovku cvicili sme asi mesiac mala neskutocne plakala az hykala cele dne nespala nejedla akonahle som si ju chcela zobrat na ruky odtiahla sa lebo sa bala ze budem s nou cvicit takze za. Mna nikdy viac

marcelatje
18. jún 2016

@rhiannon mna hned napadla neter ktoru rontgenovali cca v tom veku a omotali ju potravinarskou foliou aby sa nehybala 😀 inak asi aj mne by vadilo keby so mnou robili nieco co sa mi nepaci ako pri tom cviceni napriklad.....ono zavisi aj od zavaznosti diagnozy. Poznam mamicku ktorej syn ma dmo. Aj aj ked je v skoro 10 rokoch stale plienkovany vdaka vojtovke aspon chodi co je obrovska pomoc. Pri nejakom len zaostavani za rovesnikmi by som bola asi za inu alternativu.