Vojtova metóda

lenka7875
4. okt 2021

Ahojte. Týždeň cvičíme Vojtovu metódu. Máme 5 mesiacov a môj synček nepoužíva správne šikmé brušne svaly. Ako to zvládate že dieťa celé cvičenie prereve. Doma je to ešte fajn, ale u fyzioterapeutky je to katastrofa odtial odchádzam zo slzami aj ja. Aké máte skúsenosti s cvičením? Pomohlo Vašim detičkám?musia Vaše detičky byť pri cvičení holé?

judit47
4. okt 2021

@lenka7875 ahoj syn mal vrodenu deformitu lavej nozky a diastazu,cvicili sme od 5.5m.Syn si po 2 tyzdnoch cvicenia sadol a o par dni nato zacal 4nozit, o den nato sa uz postavil k nabytku.

Tak ho nakoplo cvicenie,ze pohybovo siel veeelmi rychlo a vojtovku sme cvicili len mesiac kedze potom uz sa nedalo a nespolupracoval.
Cvicili sme v plienke aj u fyzio aj doma -mali sme konkretne len jeden cvik z vojtovky zvysok len masaze chodidiel a natahovanie chodidla.

Co mam skusenost s deticikami co cvicili poctivo-rozumej doma 3-4denne tak mali rovnako rychly pohybovy nastup lebo im to zaktivovalo telo-ano plakal vzdy preplakal cely cas.

Maly ma 2 roky,piatok na kontrole po pol roku dr zhodnotila,ze diastaza uz nevidi a nozku ma 100% napravenu-citujem:,, pri pohlade na chlapca vidim zdrave dieta a nepovedala by som, ze niekedy s nim nieco bolo,vidno ze ste cvicili poriadne.

Drzim palce🙂🍀

matuss1818
4. okt 2021

Aj my sme cvičili, tiež s revom doma aj u fyzio, mal pri tom plienku, treba to len vydržať

pribinak
4. okt 2021

Reval doma a aj u fyzio, mal plienku. Nevidím na tom nič cudne, že dieťa je iba v plienke
Pomohlo, nakláňal hlavičku viac na 1 stranu. Krásne sme to rozcvicili

lydiasabolova
4. okt 2021

ahoj, ono to má dôvod, že dieťa je holé, len už si nepamätám, aký 🙂 a pred plačom sa musíš ,,obrniť" aj pre mňa to bolo ťažké, ale vojtovka synovi krásne pomohla..mne fyzio povedala, že deti neplačú od bolesti, ale od toho, že ich nútime robiť niečo, čo oni robiť nechcú 🙂 aj tebe keby niekto vytočil ruku za chrbát, nohu ohol v kolene a pritláčal ťa vlastným telom, asi by si nebola nadšená 😀

lenka7875
autor
4. okt 2021

@judit47 jej to je super 🙂. Cvičíme 4x do dňa. Vidím že už inak použiva nôžky a aj ruky takže sa teším aj s malých krôčikov ❤

lenka7875
autor
4. okt 2021

@lydiasabolova učím sa zvykat si na ten plač :(

verizienka
4. okt 2021

@lenka7875 ja ti viem povedať len za seba, ja som si na ten plac zvykla. U fyzio to bolo hodinu v kuse, isla ako píla. Holá musí byť, cez oblečenie jej tak nestimulujes správne tie body na tele. V sekunde ako ju fyzio pustila, plakat prestala. Určite ju to nebolí, len je to nepríjemné presne ako ti tu pisala mamicka. Brušné svaly ti ovplyvňujú všetko ďalej v motorike, tak radšej to pár mesiacov pretrpieť a vycvičiť ako nieco odflaknut a potom mat z toho ďalšie problémy. Držím palce, po mesiaci cvičenia už nebudes z toho taká vykolajena, hlavne ak budes vidieť výsledky 😊

andrea_prestastna
4. okt 2021

@lenka7875 u nas to bolo so smiechom, mne ukazala doktorka ako s malym cvicit a stale som cvicila iba ja aj pred nou a potom doma, pomohlo nam to do roka uplne , neotacal hlavicku a brusne svaly nula bodov, pomohlo aj plavanie detske a ked zacal sediet hojdacka v dome napinal krasne brusko ked sa hojdal, drzim palce nebud smutna prejde to a naozaj to neboli, moj syn maval aj zacervenane potom brusko a pritom som mu davala na par sekund prst medzi rebierka cize od cerveneho miesta asi 10cm inde ale krasne pracovali svaly

lenka7875
autor
4. okt 2021

@verizienka presne preto som to riešila, radšej sa budeme trápiť teraz,aby sme nemali problémy keď bude starší. Ďakujem žienky 🙂

stulrajterova
4. okt 2021

ahojky...odcvičila som si poctivo 7,5 roka vojtovky pri diagnoze dmo..veru to bolo krušné obdobie..ked plakalo dieťa, ale aj ja..no vdaka tomu, je tam kde je...samostatný jednotkár v škole s 1 kami a vydržte..vráti sa vám radosť 1000 x

mikadooo
4. okt 2021

@lenka7875 pomohlo. Ale bolo mi veľmi ľúto malého, aj keď dr vravela že to nebolí, len sa hnevá, že ho držím. Držím palce a pevné nervy... 😟

lenka7875
autor
4. okt 2021

@mikadooo ďakujem 🙂

ella2015
4. okt 2021

@lenka7875 ako sa vravelo v jednom filme : Vydrž prťka vydrž, syn neplače preto lebo ho to boli, ale preto lebo ho vlastne nútiš do pozícii ktoré robiť nechce. Ver mi, čo mu dáš teraz aj napriek jeho plaču sa Ti neskor vráti, neuro vývin treba podchytit v správnom čase lebo potom neskôr nakopnúť isté nervové dráhy je takmer nemožné
Len vydržať, možno to cvičenie vyzerá drsne ale neskutočne to tomu bábätku pomôže ❤️

silceb
4. okt 2021

Mám syna nar v 24tt. Vojtovku som s nimi cvičili rok vrátane 2 rehabilitačných pobytov. Bolo to najťažšie obdobie môjho života, bolo to stresujúce, únavne, častokrát som myslela že nezmyselne a veľakrát som plakala spolu so synom. ☝️ Avšak. Má 3,5 roka a je zdravý. A veľkú mieru prikladám dôkladnému poctivému cviceniu🙂 samozrejme mame aj obrovské šťastie, no bez cvičenia by tomu tak nebolo. Len vydržte! Prajem veľa sily a energie. Verte mi, raz to obdobie skončí....každé obdobie raz skončí 🙂

janapeterjana
4. okt 2021

@lenka7875 ten plač bol hrozný. Veľakrát som sa rozplakala aj ja. Už má vyše 2 roky a snažím sa na to zabudnúť. Podľa mňa mu to určite pomohlo, ale niektoré veci ostali - napríklad výrazné uprednostňovanie ľavej strany tela.