Vodnatý pľuzgier na prste. Je to príznak kiahní?

firstbaby
13. apr 2011

Na mojej malej pozorujem druhy den vodnaty pluzgierik na prsteku na ruke, dookola je zacervenany. Moze to byt prvy priznak ovcich kiahni? Mate niekto skusenosti s prvymi priznakmi? Ked som hladala na nete, tak by to celkom aj sedelo.Teplotu zatial nema a ani viac pluzgierikov nikde inde nevidim.Dakujem za kazde info, skusenost ci radu 😉

rebecca2006
13. apr 2011

ťažko povedať. Môže a nemusí. Kiahne vačšinou začínajú na tváričke alebo vo vlasovej pokožke hlavy. väčšinou im predchádza minimálne jeden z nešpecifiských príznakov- teplota, tečenie z nošteka. Pľuzgierik na pršteku môže bzť aj kadečo iné- nhapríklad pri plesňovej infekcii sa vyskytujú.
Byť tebou, malú sledujem, radšej neberiem do kolektívu, nech neroznesiete, keby to fakt tie kiahne boli. Podľa mňa ak sú to kiahne, tak sa ti do večera vyhodí aj na iných miestach. Ak sa ti nevzhodí, a pľuzgierik nezmizne sám, ukáž ju kožnému.

lucia.kl
13. apr 2011

kaihne začínajú horúčkou a veľmi rýchlo sa vyhádze celé telo, ak by aj zajtra mala len ten jeden, tak to kiahne niesu...

denduska
13. apr 2011

moja starsia nemala vobec teplotu ani sopliky a tri dni mala len 2 pluzgieriky. az potom sa zacala osypavat, ale stale bez teploty. Mladsia mala 3 vyrazky takmer tyzden.
Pozri jej dobre vlasky, aj za uskami.

atrami
13. apr 2011

Na náš priebeh si dobre pamätám. Ráno 2 pupáčiky, volala som k lekárke. Za hodinu už bol celý bodkovaný. Išlo to veľmi rýchlo. Zbehni k lekárke a ona povie, či to sú ovčie kianhen alobo nie.Takto sa možno zbytočne strachuješ.

martincca
13. apr 2011

súhlasím, treba jednoznačne k lekárke
no nie je pravdou že kiahne začínajú horúčkou...
my sme mali 2 pluzgieriky takisto na pršteku, po pár hodinách ďalšie 2 na ručke a nôžke
mysleli sme že sú to štipance od komárov...kedže bol august
prekonali sme kiahne ako 6mesačny s 8 kiahnami a úplne bez teplôt.
každé dieťa je iné takže aj priebeh choroby je iný...

len.petra
14. apr 2011

Baby myslíte, že je vhodné chodiť s kiahňami hneď k lekárke a nakaziť tam komplet všetkých? Príde mi to trošku nezodpovedné 😒 Radšej by som počkala pár dní, či sa z jedného pľuzgierika niečo nevykryštalizuje a keď by to kiahne boli, zavolala by som pediatričke, skočila po predpis a s dieťaťom ju navštívila až po inkubačnej dobe.

To, či to sú alebo nie sú kiahne sa predsa prejaví veľmi rýchlo. Veľa zdravíčka 🙂

stanislavao
14. apr 2011

urcite ist k pediatrovi. nemusi ist o ovcie kiahne. ale u kazdeho pediatra by mala byt cakaren s nazvom Izolacka a ak je podozrenie na infekcne ochorenie, ako napr ovcie kiahne, treba cakat tam a nie v cakarni s ostatnymi chorymi detskymi pacientami. ak lekar izolacku nema, nechajte dieta vonku s niekym dalsim dospelym a chodte k lekarke sa opytat, aky ma byt postup.

kala33
18. apr 2011

u každého dieťaťa je priebeh individuálny , v knihách píšu že sa začne vyrážkami na hrudníku.... môj starší mal iba zopár vyrážok , žiadna teplota, absolútne nič, mali sme neskutočne superský priebeh ovčích kiahní...Tiež som si nebola istí mal vtedy len 3 vyrážky išli sme lekárke a tá nám to hned potvrdila...
A dnes mám veru pocit že ich dostal mladší a začali na tváričke a rúčkach....tak že pravidlo nie je...ale zrejme to už máte od 13teho vyriešené🙂

zojana
20. apr 2011

ahojte...ja mám dve detičky a obe mi teraz kiahňujú...chlapček Marco má 5 rokov už začal treti týždeň, má kiahne po celom tele, prvé štyri dni mal aj teploty, priebeh má dobrý, neškriabe si to našťastie, a ešte mám dievčatko Tadeu, má 19 mesiacov a kiahne dostala včera...a vyrážiek už má tiež neúrekom všade a aj s teplotami....skoré uzdravenie všetkým detičkám a hladký priebeh hlavne 🙂 🙂 🙂

vevet
20. apr 2011

ak by som mohla poradiť ohľadom pediatričky, skúste ju v takomto prípade zavolať k sebe domov, mohlo by sa tak predísť nakazeniu ostatných pacientov v čakárni...

heln
20. apr 2011

u nás nezačali kiahne horúčkou, tiež pár vodnatých pupáčikov, sme pozerali v knižke, že to vyzerá ako kiahne, lebo sme tiež najskôr mysleli že štípance, a do večera bola vyhádzaná hlavne po tele, na brušku rukách, a potom od nej chytil chlapec a ona mal hlavne na tvári, taký bol škaredý chudáčik, on mal aj teploty.
firstbaby, napíš či to boli kiahne, alebo nie.

michalag
20. apr 2011

My sme mali kiahne v marci a vtedy boli rozsirene v skolke. Prve 3 som mu objavila vecer, jednu na hlave a dve na chrbate. Rano som volala pediatricke, povedala som jej co a ako a hned mi povedala ze ide o kiahne (dostal ich o 15 dni neskor ako nastupil do MŠ po 4 mesacnej prestavke), Povedala ze mame natierat Tantum verde + fenistilove kvapky ze ked sa nam teraz neda prist mame prist o 10 dni aby videla ci naozaj o ne islo. Pri malej som uz ani nevolala ale rovno isla o 10 dni.
Kiahne sa v podstate rychlo siria tak ak su to naozaj oni tak to zbadas, ale urcite daj vediet dr. ak tam pojdete aby vas cakala, popripade vam povie aby ste prisli tesne pred koncom ordinacnych hodin.

cicimotinka
20. apr 2011

...náš malý mal 3 vyrážky... 2 na líčkach a 1 na predľaktí... doktorka mi pri nejakej inej prehliadke povedala, že má kiahne, tak jej vravím, že ho 2 dni dozadu poštípal komár na chatke... dva týždne na to sa u mňa prejavili kiahne v plnej paráde aj s horúčkami (2x v živote) a o ďalšie 2 týždne sa vysypal malý ale že na komplet... len na chrbátiku sme narátali vyše 300! 5 dní horúčky a nakoniec atb... tiež vlastne 2x... takže kiahne nemusia mať iba klasický priebeh a podľa doktora sú už vírusy také zmutované, že nemusia byť len raz za život... hlavne u neočkovanách a u očkovaných pred viac ako 30 rokmi...

olivkaa1
9. apr 2016

Viem je to starsi prispevok boli to nakoniec kiahne? mame na plizgierik a cez noc sa nam urobil pri a ten nostekuna palc rastie a nie a nie puknut..urcite sa nepopalil..je vikend ak to do pondelka nezmyzne pojdem k dr ja len ci sa nahodou na nete k niecomu nedopatram.dakujem

blondmermaid888
22. júl 2017

@olivkaa1 co to nakoniec bolo. Ties mam pluzgier na prste ,neviem vobec z coho a rastie.