Vlhký vzduch

marika0306
24. feb 2018

Dobry vecer mamicky. Mam taku blbu otazku. Kedze je kaslova sezona v plnom prude je tu mamicka,ktorej detom viac vyhovuje suchsi vzduch-t.j.do 50 %? Sledovali sme stsle vlhlost a zistila som ze v noci ked je vlhkost okolo 52-53% tak syn zacne kaslat.
Vyvetram a prejde to. Priznaky laryngitidy. V lete ideme k moru kvoli kaslom. Ale ja mam teraz obavy ci im nebude vadit ten vlhly vzduch. No v lete vobec nekaslu. Ma tk tak sj niekto iny?

renatka100
24. feb 2018

@marika0306 teraz je vonku praveze suchy vzduch - ked vyvetras - je to mrazom. Predpokladam ze teda neznaza vlhky vzduch - po otvoreni okna si merala vlhkost? Prikladam info:

“Velkorysé větrání je v pořádku vždy, když vede ke vzrůstu komfortu. Je-li venku deset patnáct stupňů nad nulou, problém se suchým vzduchem nikdy nenastává. V mraze je to ovšem jinak: „čistý a čerstvý vzduch“ nemusí být příjemný, klesne-li jeho vlhkost pod třicet procent. Snadným opatřením je snížit tehdy tempo větrání výrazně pod hodnoty doporučované normami. To ostatně lidé běžně dělají, dle měření v mnohých pasivních domech (často asi jen dle své intuice, někteří možná i s využitím vlhkoměru).”

marika0306
autor
24. feb 2018

@renatka100 po vyvetrani je okolo 40 a viac a vtedy je v pohode a nad ranom ked je uz cez 50 tak kasle. uz som zufala...konzultovala som to s dr.a vravela ze volakedy sa chodili do ordinacii inhalovat deti a niektore maly pritom strasny kasel-takze im vadilo vlhko co vacsine prospieva.

renatka100
25. feb 2018

@marika0306 aj my sme davali zvlhcovac v byte ked bola dcera mala ale veru dobre jej to nerobilo…pri mori vsak nebol ziadny problem tam je totiz uplne ine vlhko, nemala alergiu ani kasel takze to sa nemusis obavat. Ako sa Vam dari mat v byte taku vysoku vlhkost? Nekurite? My mame tak okolo 30…

marika0306
autor
25. feb 2018

@renatka100 nekurime. Iba v obyvacke. Tsm je okolo 23-24 stupnov. Tam sme vacsinou. Deti sa tam aj hraju. Ja neviem. Aj vetrame casto. Nedtojim.vkuse pri sporaku..nechapem. pri more sme chodili ale bez deti. Viem ako tam je. Ale napadlo ma to ze ako im bude tam. . . Nestastna som.z toho. Dcera je doma zo skolky uz mesiac. Ale nic jej neni len kasel. A boli sme u dr.dychanie a stery negativne.... chodime aj do solnej jaskyne a ako keby bolo lepsie. Aj na jesen sme chodili a dlho im tk vydrzalo. Potom sme nejaly cas neboli a zase to zavala. Tak sme sa k tomu vratili.

marika0306
autor
25. feb 2018

@renatka100 aj dme tu riesili.asi pred dvoma tyzdnami ze ake zvlchovac kupit a ake skusenosti maju mamicky. No potom som toto odpozorovala tak sme nekupili.

janka_v
25. feb 2018

Moj syn maval kasel bez inych sprievodnych javov kazdy rok pocas prvych styroch rokov takmer celu zimu - a tiez zacinal alebo bol taky laryngitidicky. Bolo to neprijemne - skusala som tiez cokolvek od zvlhcovania, kurenia, vetrania, sirupov (solnu jaskynu nie, tu mi Dr. neodporucila, ak nemam sukromnu - inak sa vraj jaskyna nestiha samocistit a moze byt zdrojom chorob), inhalovania a podpory imunity.... postupne sme to vsetko povysadzali a vekom z toho vyrastol, ale az v cca 6, uplne fajn v 7 rokoch. Pri mori sme stihli byt s nim dva razy, ale tak ako bol kasel obmedzeny na zimne obdobie, tak ani ta zmena prostredia - skor to plavanie a rozsirenie pluc pomohlo - neprekazala a od jari do jesene bol v pohode. Z mojich skusenosti by som sa teda neobavala primorskeho vzduchu. A drzim palce, nech uz je toto obdobie za vami.

renatka100
25. feb 2018

@marika0306 nemoze byt niekde v spalni plesen ked sa tam nekuri?

marika0306
autor
25. feb 2018

@renatka100 nie. Nemame nic. Plesen sme msli pred zateplenim a pri kureni..... mine roky. Toto je prvy rok co nic nemame.

marika0306
autor
25. feb 2018

@renatka100 minule roky som myslela...

marika0306
autor
25. feb 2018

@janka_v pekne dakujem. Jemu ani sirupy nepomahaju. Vyskusali sme uz vela toho. Dufam ze to more pomoze. Aj ba tu jaskynu som pocula rozne nazory. Na jesen topomohlo. Tak uvidime

janka_v
25. feb 2018

Presne, mala som pocit, ze tie sirupy pije ako malinovku a nic. Proste ci ich bral, ci nie, ziadna zmena. Jedine ma tesilo, ze mal ciste dychanie a ziadne ine sprievodne javy.

marika0306
autor
25. feb 2018

@janka_v no nic ine im neni len kasel.... aj dcera. Ale syn to ma castejsie.

katarinamarkova
25. feb 2018

@marika0306 skôr si myslím, že to nie je o vlhkosti vzduchu ale o teplote. Keď vyvetráš, vzduch sa ochladí. Merala si vlhkosť aj po vyvetraní? potom je aká?

marika0306
autor
25. feb 2018

@katarinamarkova okolo 42. Ale teplo nemame. Teraz tam je 20.7 stupnam a 45 vlhkost. Dcera spi uz a nezakaslala.

marika0306
autor
25. feb 2018

Na spanie ma byt vraj 18 stupnov. Ale uz teraz je tam kosa

marika0306
autor
25. feb 2018

A napriklad deti sa teraz neodkopavaju. Takze im to vyhovuje. Ked tam je chladnejsie.