Vlhký kašeľ

mirkaknm
20. jún 2024

Dobry den.
Prosim vas, idem si po radu ako pomoct dietatku s vlhkym kaslom, ten kasel je tak strasny, hlavne v noci, ale aj cez den.
Rano teda extra vlhky, cez den sa zmeni aj na drazdivy a zas ked si lahne hned zacne kaslat a v noci to iste.
Bezne sirupy nepomahaju, skor stav zhorsuju.
Mame aj reflux a rozne alergie.

Mam doma jazveciu mast-lenze teraz v tychto teplach si neviem predstavit robit zabal s igelitom a mastou, staci hrudnik potriet? A mozem hned cely hrudnik natriet alebo ju mam riedit napr.s bravcovou, nie je to silna mast?

Davam dcerke cajik zo slezu maurskeho, ten toleruje, ale citam aky je dobry aj tymianovy, len neviem ci mozem pocas dna davat oboje, aby sa to nebilo v ucinkoch.

Do toho inhalujeme vincentku, spolu s ambrobene.

Dakujem moc za vase rady.

fifina75
20. jún 2024

@mirkaknm dobrý deň
U nás na vlhký kašeľ zaberá jedine Solmucol. Hlieny pravidelne odsavam, keď je veľa tak aj každú hodinu.
Dávam Nasivin, hrudník a medzi lopatkami potieram timianovou masťou, dávam aj cibulovo-medovy sirup, majorankovy čaj a vodu s citrónom. Na noc riadne vyvetram, pod hlavu dám vankúš aby hlieny nezatekali, a okolo postele dám vlhké osušky. Keď je veľmi zle tak 2x30min. (dlhšie nevydrží) natriem hrudník bravčovou masťou a dám igelit.

mirkaknm
autor
21. jún 2024

@fifina75 Tu mast davate asi len cez den? No teraz je velmi teplo a moja dcerka ten igelit neznasa. Ked natriem a dam na to plienku, tak plienka to vsiakne.
Neviem ci to teda ma ucinok ked to nie je teple, prave asi to teplo ma pomoct rozpustit ten hlien?

fifina75
22. jún 2024

@mirkaknm áno len cez deň, moja to tiež neznesie, pozerá popri tom TV inak by to bolo bez šance.

mirkaknm
autor
23. jún 2024

@fifina75 Vcera som spravila 1x a hned zacala kaslat ked som jej to dala, ale beriem to ako dobre znamenie, ze sa to chcelo asi odlepit.
Prosim, nahodou neviete poradit dobru alergologicku ore deti?