Vláknina pre 6 mesačné dieťa kvôli kakaniu

mary_51
21. jan 2021

Ahojte chcem sa spýtať ci máte niektorá skúsenosť s touto vlakninou od pol roka. Ci pomohlo a ako ste ju dávali ?ďakujem za rady

nelca0510
21. jan 2021

@mary_51 nechceš radšej skúsiť slivky? Alebo cuketu?

mary_51
autor
21. jan 2021

@nelca0510 nie uz som skúsila

majkatarajka
21. jan 2021

naš malý berie železo takže s kakanim je tiež problém...ale tak ako radí nelca dávam cuketu, vločky, jablko...a ako tak pomôže..

nelca0510
21. jan 2021

@mary_51 nepomohla ani slivkova stava koncentrovaná? Príp. Glycerínovy cipok (po dohovor s lekárkou)

andreatytler
22. jan 2021

@mary_51 Skus este olivovy olej pridat do prikrmov.

mary_51
autor
22. jan 2021

Prosím ak viete poradiť s touto vlakninou tak mi poraďte. Nepotrebujem počúvať dookola to isté. Mam vyskúšané všetko.

majkatarajka
22. jan 2021

no pardon ved sme chceli len poradiť....

imany
22. jan 2021

@mary_51 super pomaha moj 2 ročný syn ju berie od 7m do teraz vždy sa vykaka až za chrbat .
Dávam do mliecka alebo aj do jogurtu nedávam to podľa návodu lebo keď som dala tak ako je písané vznikla stoho kaša 😂

mary_51
autor
23. jan 2021

@imany ďakujem krásne tak skúsime 🍀🍀🍀

mary_51
autor
23. jan 2021

@majkatarajka chápem ale potrebovala som vedieť odpoved alebo radu presne k tomuto produktu, ak by som neskúsila všetko nepýtala by som sa priamo na to.

vikes
23. jan 2021

A nezabudnite na pitný režim cca. 130 ml/ 1 kg telesnej hmotnosti. Hlavne pri vláknine treba dostatočne piť.

d2e4n6is0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary_51
autor
9. mar 2021

@d2e4n6is0 Ahooj. No viešco, niekomu zevraj pomôže niekomu nie. Nam to moc nepomohlo. My týždeň dobre potom 2 dni zle a tak dookola 🥴
Znamej poradila pani v lekarni , nejakú vodičku co streknes priamo do ritki (vraj to funguje ako prehanadlo prírodné) a je dobre ze to nejde cez traviaci trakt,...niečo s ibistekom. Názov neviem ale mala by určite vedieť o co ide. A ze im to pomohlo hned. Tiež sa chcem nato opýtať v lekárni. Takže určite skus. Lebo ze nic lepšie nemali. Držím palce 🍀

mary_51
autor
9. mar 2021

@d2e4n6is0 asi toto bude ono. Teraz som to kuk na nete

natali03
9. mar 2021

@mary_51 áno toto sa dávalo, ale myslím, že už sa to nevyrába

mary_51
autor
9. mar 2021

@mary_51 inak ja to u nho riešim rurkou. Viem ze veľa žien ma voči tomu predsudky. Ale zazila som si svoje prvé 4 mesiace koliky, kakanie katastrofa. Kto nezazije, nech nekomentuje ci s rurkou alebo bez. Nam nič nepomáhalo a to som robila ze všetko. Od masírovanie kremikov na bruško teplych obkladov....nooo všetko...proste ako každý hovorí chce to len čas. Bohužiaľ to treba len vydržať . A doteraz ked vidím ze sa sem tam trápi...jasné dám mu slivkový hruskovy a neviem aký kompot a ovsené...a bla bla....no len keď to nejde tak to nejde...rurka mu uľaví hned a to mu ozaj len poskadlim trošku a ide to...takze za tie revy a bolest radšej tu rurku...a nezvykol si...to sme ju používali aj 4-5 krát za deň...takze tolko ktomu ....držím palce každej co si tým prechádza 🍀🍀🍀

mary_51
autor
9. mar 2021

@natali03 Možno je niečo nove. Lebo ze jej teraz 2 týždne dozadu niečo podobné predala v lekárni.

d2e4n6is0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary_51
autor
11. mar 2021

@d2e4n6is0 určite sa to upraví. A koľko ma mesiacov??je kojeny ci na UM??lebo mi sme aj dosť mliek vymenili. Najviac mu sadlo hipp comfort. To mame odobrene aj od Dr. , stoho sa mu tak najlepšie "kakalo". Skusala som bebu sunar a to mal ako kameň chúďatko. Tak možno ešte to skúsiť.

luciab987
11. mar 2021

@mary_51 pouzivali sme lebo nic nepomahalo, davala som do mlieka, plus pomohli ovsene vlocky aj papat aj odvar a rozmixovane lanive semienka

d2e4n6is0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary_51
autor
13. mar 2021

@luciab987 môžem sa spýtať na tie lanové semienka??to už môže 7 mesačné bábätko??a cca aké množstvo??uvariť alebo surové?ďakujem

mary_51
autor
13. mar 2021

@d2e4n6is0 no ono môže robiť problém podľa mňa aj to ze aj kojite aj dokrmujete..ja som dojcila kratucko nešlo to tak ako som si predstavovala...ale...pamätám si ze keď som začala dokrmovat vtedy mal asi najväčšie problémy s kakom a celkovo kolikamy,...ale asi záleží aj od babatka...ja neviem treba asi skúšať stále čo aspon trosku pomôže, ...všetci hovoria - chlapci to tak majú...tak ja uz sama neviem asi to treba nejako prijat alebo co 😆 skúšať skúšať...a možno už príde ten deň keď sa to ustáli...a potom pride zasa niečo nové 😆 ja tiež stále skúšam všetko možné...a aj sa mu bojim hocikedy dat aj niečo nové aby nebolo zasa zle...ale poviem si ze musím skúšať aby si bruško zvyklo, pokiaľ nemá vyslovene problém ze by mi vrestal celý deň za kako, tak to nejak vždy pretrpime...co sa dá robiť, verím každý den ze to bude o trosku lepšie. V podstate ide len o h.....😅🤷‍♀️ aj keď jasné - ma to trápi ale treba trosku odľahčit 😁 Držím palce

luciab987
13. mar 2021

@mary_51 ja som davala dcerke ked uz jedla tuhu stravu, resp. ked zacala prikrmy. Je na UM, takze v 6mes uz kase jedla. Robila som to tak, ze semienka som zaliala vecer horucou vodou, nechala som ich tam cez noc, rano som to rozmixovala a pridala napriklad do kase, jogurtu. Ak by si sa toho bala ja si myslim ze ked to rozmixujes a precedis tak mozes pouzit tu "lanovu" vodu. Ja som to tak prilievala do normalnej vody aj do vlockoveho odvaru ked som robila UM. Ak uz papa kasicky, nemal by byt problem. Davala som 1 cajovu lyzicku a vod cca 159ml, aby mi to mixer rozmixoval.

luciab987
13. mar 2021

*150ml tam malo byt

mary_51
autor
14. mar 2021

@luciab987 ďakujem pekne skúsime 🌸

simonkaa333
11. jan 2024

@majkatarajka aké vločky??