Vitamíny pre novorodenca

ivuska1680
18. aug 2012

Ahojte...moje čerstvo narodené dieta užíva Cebion kvapky, Maltofer kvapky, a Acidum folicum. Prosím Vás viete mi poradiť nejaku lepsiu náhradu?Ďakujem🙂

katecameron
18. aug 2012

to preco cerstvo narodene dieta uzíva tieto kvapky

gubcikova
18. aug 2012

to by aj mňa zaujímalo

strapco13
18. aug 2012

ked nenapises preco to uziva, tak ti tazko najde niekto nahradu

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@katecameron ahoj...dietatko je predcasne narodene a uziva to od narodenia....tak to mal predpisane....

anjelicek26
18. aug 2012

@ivuska1680 - ale co mu realne je? To, ze je dieta predcasne narodene stale nevysvetluje pridavanie umelych vitaminov.

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@strapco13 no tazko povedat preco to uziva teda ako som uz pisala od narodenia to berie a nie len to ale aj dalsie vitam. ale chcem prejst na nieco kvalitnejsie....

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@anjelicek26 tak nic realne mu nieje povedali mi, ze to ma preto ze mu to pomoze tieto vitaminy...

anjelicek26
18. aug 2012

@ivuska1680 - -novorodenec ma vsetky vitaminy z materskeho mliecka a pokial nema anemiu, tak mu davat zelezo navyse je podla mna povazlive 😖 Ho to chudaka musi zapekat, ze dovi dopo. Strapco ti povie najlepsie, ona je lekarka.

bianca
18. aug 2012

@ivuska1680 ja neviem akoze co kvalitnejsie by si chcela davat.Kazdy jeden preparat uziva z urciteho dovodu ktory ti urcite dr vysvetlila.Nechapem ako moze byt jedna ucinna latka kvalitnejsia v tom ci tom lieku ked je to stale to iste.Jedine zeby si upravila temu na hladam drahsie vitaminy

strapco13
18. aug 2012

@ivuska1680 ako predcasne narodene? je rozdiel 28 a 34 tt. Jediny dovod podavat zelezo je anemia, rovnako kyselina listova sa podava pri anemiach...ale nie kazda anemia sa lieci rovnako.
Ale pises, ze mu realne nic nie je..ak je zdravy tak naco lieky? ..asi ma nieco napisane v papieroch preco to ma predpisane. A ked uz ma nejaku diagnozu a na to liecbu, tak je nezpodpovedne menit to len tak bez lekarskej konzultacie.
Dojcis? Ak anio, tak dojcenie dieta ma v mliecku vsetko, niekedy staci uprava dojcenia na to aby dostal viac mliecka.
A preco mas dojem, ze dana liecba nie je kvalitna? ma nejake problemy po nej? zhorsil sa stav...to asi nie, kedze pises, ze mu nic nie je

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@bianca mam iny nazor! podla mna ak napr. C vitamin stoji 1, 50 eur a druhy 8 eur asi cena bude zodpovedat aj kvalite....no podotykam, ze nie u vsetkeho je to tak...niekedy zaplatime len za znacku....

bianca
18. aug 2012

@ivuska1680 mylis sa 😉 platic za reklamu,lepsi obal a rozne akoze pridavky umele.Ked je to raz C tak je to C .Nemoze byt aj C hotentoten alebo proste iba vitamin C.

strapco13
18. aug 2012

@ivuska1680 ono si treba vsimat aj silu tych tabletiek k pomere k cene..niekde mas 100mg v jednej tabletke a v druhej 250 ci 1000 mg..tak samozrejme, cim vacia sila tym drahsie
ale pri niektorych vitaminoch existuje predavkovanie..cize nie vzdy plati cim viac vitaminov tym lepsie

bianca
18. aug 2012

@strapco13 nemam viac co dodat

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@bianca OK ale v niektorych drahsim vitam. je percentualne viac napr. vitam. C ako v tych lacnejsich ale kazdy ma na to svoj nazor takze no koment....pokladat sa je zbytocne!

lauricka
18. aug 2012

to je zvlastne, mne sa narodili v 36, chybali im nejake latky v krvi, tak im ich doplnili infuziou, to bolo jeden den, potom uz nic...ziadne vitaminy...najlepsie je materske mlieko, to by malo byt prisposobene potrebam babatka v danom veku. A na Tvoju otazku by mohol aj Tvoj lekar odpovedat, ved pozna snad aj alternativne lieky. Preco ich chces menit? Sa Ti nezdaju tie, co mu prepisali? Aj ine budu furt len lieky, ci?

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@strapco13 dieta je narodene v 30tt a po prepusteni sme dostali papier na ktorom boli tie vitaminy...teraz ma dieta 3 mesiace a tie vitaminy uzivame kazdy den niekolkokrat tak ma teda napadlo, ze to tu napisem a poprosim o radu.. inak este kojim 🙂 k pediatricke mame ist o 2 tyzdne tak sa jej na to opytam..dakujem ale za snahu poradit mi 🙂)))

mimi
18. aug 2012

@strapco13 chcela by som sa ta spytat, ze aj moja mala je predcasne narodena a doktorka mi kazala, aby som malej davala cebion multi plus vigantol. Doma som sa pozrela na zlozenie cebionu multi a tiez obsahuje vit.D, moja otazka znie, ci sa nemoze predavkovat? Malu dojcim, tak neviem, ci nie je zbytocne jej davat cebion. Doktorka momentalne neordinuje, tak sa jej nemozem spytat. DAkujem za tvoju radu.

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@lauricka ano mas pravdu lieky su vzdy len lieky...no skoro pred kazdym kojenim mu davat nejake vitaminy sa mi nezda take suprove🙂 tak som napisala....🙂

ustrachana
18. aug 2012

@mimi aj my sme to uzivali a dost dlho, vigantol este uzivame

angellinka
18. aug 2012

@ivuska1680 dieta ktore sa predcasne narodilo,a nebolo mu zistene zoadne ochorenie nema dostavat ziadne umeliny,aj ked stoja neviem ake peniaze 😉 vsetko co potrebuje je v tvojom materskom mlieku,nadalej dojci.
vsetko je to umelina,a marketingovy tah,ale je na kazdom z nas co do svojich deti pchame.A ty pises ze od narodenia,nehnevaj sa,ale nerozumiem tomu 😕

ustrachana
18. aug 2012

@ivuska1680 my sme uzivali presne tuto kombinaciu 🙂 a stale nam menili davkovanie, liezlo mi to na nervy, teraz mame uz len vigantol
okrem toho sme mali este aj fosfor a calcium - fuj, mne bolo tak maleho luto ked som mu to davala, napinalo ho, nechcel to a radsej som to sem tam aj zabudla dat 🙂

bianca
18. aug 2012

@ivuska1680 ja na to nemam len tak nazor ale trosku tomu rozumiem si dovolim tvrdit.A mozno sa ti to uz bude zdat totalne divne ale aj vitaminom C sa da predavkovat obzvlast ak sa jedna o tak chulostivu skupinu ako su predcasniatka.Tam treba dodrzat presne davkovanie kazdeho preparatu a myslim ze by skor chcelo hodit rec s vasou lekarkou /lekarom ci by sa nedalo neako upravit,ev. ci nedoporuci zkonzultovat ci je nutne pchat do babatka umele zluceniny.

mimi
18. aug 2012

@ivuska1680 my sme tiez brali acidum folicum a doktorka mi kazala vybrat iba jedno balenie, lebo sa da s tym predavkovat. Ako dlho vam to kazali uzivat? Inac, aj my sme strasne vela liekov brali, clovek sa pomaly pri tom straca. Beriete aj encephabol sirup, kedze sa aj tvoje babo narodilo predcasne?

mimi
18. aug 2012

@ustrachana takze tiez kombinacia cebion multi a vigantol kazdy den po dve kvapky?

ustrachana
18. aug 2012

@mimi my sme mali to davkovanie po kazdej kontrole ine, ale neboj, nemoze sa babu nic stat
chodis na Kramare? 😉

mimi
18. aug 2012

@ustrachana nie som z BA. Na buducej kontrole sa dr. na to spytam 🙂

strapco13
18. aug 2012

@mimi vit K patri k prave k tym vitaminom pri ktorych sa predavkovat mozes..citze dane lieky nekombinovat

ustrachana
18. aug 2012

@mimi ani ja, ale chodim na Kramare a tam mi to presne takto nakombinovali tak len preto som sa pytala 🙂

strapco13
18. aug 2012

@ivuska1680 ja by som poziadla dr o kontrolu krvnejho obrazu..ak nie je anemicka, tak na zelezo a kys. listovu nie je dovod
a Cebion..ma cisty cebion alebo Cebion multi?