Vitamín D3 a Vigantol

maaji
14. nov 2022

Zdravim žienky , môžem 4 mesačnému drobcovi nakvapkať do mliečka všetko spolu? Myslím v jednej dávke alebo radšej si to rozdeliť vigantol ráno a vitamín D3 poobede .

hygienka
14. nov 2022

@maaji to ti takto kázala doktorka? Treba dávať iba jedno z toho. Dáš trochu mlieka na lyžičku a do toho kvapky.

maaji
autor
14. nov 2022

@hygienka Nie nekazala . Ja to nakvapkam romno do fľaše každé ráno

maaji
autor
14. nov 2022

@hygienka len my kázala mám mu to dávať a predpísala mi aj vigantol aj vitamín D3

sirka9
14. nov 2022

Bud jedno alebo druhé. Nedávaj oboje. Predávkovanie d vitamínom koncieva pobytom v nemocnici. Nie je dôvod dávať oboje. A nakvapkat do rosky mliečka a podať. Nie do celého mlieka. Tam sa to uuuplne stratí. A tým, že to je olejové, to nerozumieš asi, ale ostane to na stene flase. Nič netreba preháňať a všetkého veľa škodí. Aj vitaminov

hygienka
14. nov 2022

@maaji tak dávaj iba vigantol a nemá sa to dávať do fľaše, pretože dieťa nemusí vypiť celé mlieko a druhá vec, že to ostane na stene fľaše. Takže treba dávať na lyžičke .

hygienka
14. nov 2022

@maaji a nieje to druhé náhodou vitamín K??

sirka9
14. nov 2022

Sorry, nejde mi opraviť. To nerozumieš asi malo byt nerozmiesas, ale telefón mi to prepísal 😁

ctrl
14. nov 2022

@maaji určite nie oboje.
Vigantol obsahuje cholecalciferol čiže vitamín -D3,+ olej zo sušených extrahovanch kokosových orechov.
Pre kojencov je odporúčaná denná davka 10ug-400iu.
Pre deti od 1 roka 5ug-200iu.

basska_b
14. nov 2022

Hlavne neprekracuj doporucene denne davkovanie. Mne sa inak pacilo video od Bukovskeho, kde hovoril o tom, ako sa ma vitamin D spravne uzivat. Naozaj sa to ma dat na lyzicku do mlieka a tak prehltnut. Ona ta kvapka je mastna, cize pravdepodobne zostane nalepena niekde na flasi. Niektori to kvapnu do ust, no on tam tusim kvapol kvapku na sklo a to stieklo kusok a zostalo nalepene tam. Pritom aby sa to vstrebalo, musi to prist do creva. Pisem to zato, lebo ked uz si s tym das tolko roboty a pravidelne kvapkas, tak aspon nech je to efektivne.

nevenka
14. nov 2022

@maaji D3 mas ktory??? Lebo Vigantol je vlastne vitamin D3, takze to iste, nemylis si to s niecim inym?

konikkon
14. nov 2022

@maaji vigantol a D3 je to isté. Dávať treba len jedno z toho predsa. A áno, môžeš kvapkat do fľaše. Lepšie je však dávať na lyžičku alebo priamo so úst.

maaji
autor
15. nov 2022

Ďakujem baby , budem mu dávať len vigantol. neviem prečo mi dr. Predpísala aj to aj to 🤷