Vitamín D pre novorodenca

lucia23529
27. apr 2024

Ahojte, aký vitamín D odporúčate pre novorodenca ? Doktorka nám predpísala Vigantol ale videla som naň viac zlých recenzií ako tých dobrých. Vďaka 🙂

domiklik
27. apr 2024

@lucia23529 d vit

really8
27. apr 2024

@lucia23529 od terezie

alzbeta311
27. apr 2024

D vit, jamieson, toto

anjelicek26
27. apr 2024

Vigantol je výborny Vitamin D. Treba si uvedomiť,co je zla recenzia. Ze deti po nom majú bolesti brucha - vedlajsi ucinok predavkovania vitamínom D - neznamena,ze je zlý, ale dávkovanie pre to konkrétne dieta nevhodné. Lekarky davaju casto 2 kvapky od narodenia a to je pre rocne dieta davka pomaly...Tie "doplnky stravy" na typ jamieson nie sú certifikované liečivá a ich obsah nekontroluje nikto tak prísne,ako vigantol. Takže keby obsahujú omnoho menej vitamínu D ako na krabičke píšu, nezistil to,budeš sa "vytesovat", ze dieta neboli brucho a skvelé recenzie na nete,aký je to výborný vitamín D.. do bodu,kým das zobrať krv a dieta ho bude mat malo..UPS...

To je jedno, každopádne 1 kvapka na 5kg vahy, co je pre nášho novorodenca strasne veľa (narodil sa D 2030g), od dvoch týždňov sme dávali jednu kvapku kazde dva dni, teraz ma 4 kila a dávame 1 kvapku denne.

petronellla87
27. apr 2024

@lucia23529 vigantol

ns994
27. apr 2024

Vigantol

martinami274
27. apr 2024

Mojmu Vigantol robil len to , že bol z neho nepokojný. A tak sme ho vymenili za Jamieson. Ale čo boli v okolí mamičky, tak tie uplne v pohode Vigantol dávali detičkám a boli spokojné.

majlo1234
27. apr 2024

@anjelicek26 absolutne suhlasim, vigantol je hadam jediny certifikovany na nasom trhu, neviem odkial sa zjavili tie famy

katarina_sm
27. apr 2024

urcite Vigantol.

anavixy
27. apr 2024

Treba si to vyskusat, vigantol nemusi robit vobec problemy, obsahuje to iste, co aj ine znacky, ten isty nosic (ak sa nemylim, predtym obsahoval iny nosic, to sa uz zmenilo)…
Jediny rodziel je, ze Vigantol je jediny liek, ktory skutocne obsahuje to co sa v nom uvadza v takom mnozstve, ake sa uvadza, ostatne su len vyzivove doplnky, ktorych realny obsah nikto nekontroluje, myslim to, ci suhlasi s deklarovanym mnozstvom vitaminu v jednej kvapke..
treba si to vyskusat, ak nie vigantol, tak by som davala Devit.

dixitka
27. apr 2024

Môj syn bol z tých, čo mali z Vigantolu problémy, aj keď som tomu nechcela veriť :D až kým som si ho neskúsila dať ja a mala som z neho najhoršiu hnačku v živote. Každopádne, prešli sme na Devit, pediatrička vôbec nenamietala. Super je na ňom tá dávkovacia pumpička.

maryetta
27. apr 2024

@majlo1234 tie famy…. Keby ti dieta robi cirkus. Tak…by si to za famy neoznacila. A ak to lekarky zle davkuju tak asi bude niekde v “systeme” chyba…

nika511
27. apr 2024

Jamieson☺️