Vitamín D pre 5-ročné dieťa

14. sep 2023

Ahojte , ako som povedala lekarnicke ze chcem vitaminD pre 5rocne dieta nakolko ide zima ,ledva mi ho predala s tym ze mam urcite volat lekarovi ,ci ho vobec mozem davat (nezijem na slovensku)
Zo srandy som sla este do jednej lekarne a tam to iste.
To sa nesmie davat len tak.

Vit D som podavala len po narodeni , nevedela som ze sa smie podavat len pri nedostatku !
aj kamoska vravela(tunajsia) ze to sa nesmie , pokial ho nema nedostatok .

A tu citam ze vy to detom davate😳😳
Ako to je teda ?
Vam to normalne predaju bez upozornenia?

domkakvet
14. sep 2023

Precitaj pribalovy letak, ci je to vhodne.

autor
14. sep 2023

@domkakvet citala som a „preventivne uzivanie „ tam vobec neni spominane.
Ja isto zavolam detskemu

Len som sa cudovala,kedze tu mamicky pisu ze podavakju detom vitC a D a mne v 2 lekarnach povedali to iste.

Ci slovensky lekarnici su ,nevzdelany , alebo u nas je viac studii alebo co ….?🤷🏼‍♀️

pribinak
14. sep 2023

Zalezi od krajiny kde žiješ, ak je to krajina s morom a vyšším počtom hodín so slnkom tak nepotrebuješ take dávky ako na Slovensku

anavixy
14. sep 2023

A kde zijes? Pokial zijes niekde v tropoch, tak ho davat nemusis. Ak zijes v normalnom podnebi, kde nie je slnecno cely rok, tak ho mozes davata v odporucenej dennej davke vzhladom k veku. Takze nie urcite lekarnici na SK nie su nevzdelani 😄 vsade su rozne odporucania takmer na vsetko, Vit D je dolezity vitamin, ktoreho nedostatkom v nasich koncinach trpi asi vacsina dospelej populacie, malokto si ho dava kontrolovat a malokto ho uziva ako doplnok, zo Slnka ho tu za tych par mesiacov fakt nemame dost a deti obzvlast, kedze sa snazime (mali by sme sa) ich pred priamym slnkom chranit.

autor
14. sep 2023

@pribinak nie nie len Nemecko ziadne more 😁

autor
14. sep 2023

@anavixy praveze v pribalovom su davky pri danych potiaziach nijake preventivne davkovanie

jablkovastrudla
14. sep 2023

Ja synovi davam vitamin D skoro celorocne ale my zijeme v Irsku takze si slnka velmi neuzijeme 😅

autor
14. sep 2023

@jablkovastrudla to chapem😊

anavixy
14. sep 2023

Takze take ze “profylaxia krivice” (prelozit si to musis sama) sa tam nepise??
Tak zrovna Nemecko ma jediny registrovany vit D ktory u nas mame (Vigantol)😀 a ked som googlila uzivanie vit D v Nemecku, tiez mi naslo podpriemerne vysledky v merani hladiny cholekalciferolu u nemeckej populacie. Zrejme maju len prisnejsie “normy” pre deti, vsetko musi odporucit lekar. Mozno skus navstevovat nemecke mamickovske fora kde sa dozvies informacie adekvatne pre zivot v Nemecku.

stannkal
14. sep 2023

Kupit Vit D nie je nikde problém, ani v Nemecku. Ale dávať ho len tak preventívne sa mi nezdá rozumné, treba najskôr otestovať aká je hladina v krvi. Aj vitamínom D sa dá predávkovat, ukladá sa v tele. A už aj boli prípady že matka predávkovala svoje bábätko, možno preto sú lekárnici opatrní.

bluka2
14. sep 2023

V Nemecku hlavne túto hore radšej dávaj.. však tu niekedy ani čo je týždeň dlhy od jesene nevyjde

bluka2
14. sep 2023

Predávajú aj v DM, preto trochu nechápem, prečo v lekárni idú na to tak prísne. Alebo ja osobne som tu z internetovej lekárne objednala

petamich
14. sep 2023

u nas odporucala pediatricka kazdy den do 2 rokov, teraz nam kazala na zimu davat

inak na Slovensku mame vacsina nedostatok vitaminu D, slnecne luce k nam dopadaju ale nie v dobrom uhle, riesila to s nami repro. imunologicka a kazala mi zvysit davky pri snahe otehotniet a ked sme potom robili testy, gynekolog mi povedal, ze som asi prva po dlhej dobe, ktora nema hodnoty pod normou

danielahamar
14. sep 2023

Na SVK sa začal dávať preventívne hlavne skrz Covidu, ak je imunita narušená a tak, takže áno dávame si doma D vitamín, aj keď 2 z 5 vyšlo, že majú nízke hodnoty aj po užívaní, akurát v lete máme prestávku

zorkahorka
14. sep 2023

Zaujimave. Boli sme na 6eocnej prehliadke a sama dr synovi dala vitamin d, vraj rastie, tak potrebuje. Teraz ma dost slnka, takze budem pidavat neskir. Dala nam tabletky

euka210
14. sep 2023

No, mojim detom cca 4,6r v rozbore krvi zistili malo vit.D a nebola teda zima. Nasa detska hovori, ze jeme malo ryb...ze mame malo vit.D v zime a aj vacsim detom ako 1r v zime davam Vigantol...dr.mi ho normalne predpise na jesen ked uz nemam, takze ja im v zime obcas dam, kedze zabudam...a aj ja si dam 2kv.do mlieka. Teraz este nie, v novembri uz urcite zacneme.

autor
14. sep 2023

Dakujem za vase prispevky🤗