Vitamín B na vývoj a reč pre 14-mesačné dieťa

bubi1121
16. apr 2024

Ahojte, viete mi prosím poradiť? Malá ma 14 mesiacov, este nechodí, iba okolo nabytku. Nerozpráva zatial vobec. Dnes mi znama odporucila jej dávať B complex, ze to velmi pomôže co sa tyka vyvoja, aj kvoli reči. Mate s tym skúsenosť? Ja davam iba C a D pravidelne. Ďakujem

patus_2
16. apr 2024

@bubi1121 všetko má svoj čas. Ak veľmi chces, tak daj urobiť krvny obraz, ale u tak malého dieťaťa by som nešla metódou pokus omyl.

sun_shine_2020
16. apr 2024

@bubi1121 ahoj, nam dr odporucila davat equazen na rozvoj reci.

yvanielka
16. apr 2024

@bubi1121 skôr by som siahla po rybom oleji napr. Mollers

brezza
16. apr 2024

B komplex sa dava od troch rokov a skor je na podporu chuti do jedla. Odporucam nejaky rybi olej. Ja davam Nutraceutica. Su aj ochutene.

euka210
16. apr 2024

B je na nervovy system...neviem ci vitaminy nejako pomozu, kazde dieta ma svoj cas, plus hovorit s nim, podporovat rec citanim atd. Dolezitejsie je ci rozumie co jej hovoris, urobi co povies...ak ano, potom to je ok. A aj chodenim sa rozvija mozog, cize moze byt ze ked zacne chodit, tak aj rec naskoci.

stannkal
16. apr 2024

@bubi1121 to sa mi fakt nezdá, jedine pokiaľ by dieťa veľmi zle jedlo tak samozrejme môže mať nedostatok vitamínov ale normálne zdravé dieťa nepotrebuje žiadne také doplnky. Vitamín D je samozrejme výnimka. 14 mesiacov nie je vôbec veľa, že by bol dôvod robiť si starosti.