Vigantol - skúsenosti

simona1302
16. júl 2016

Ahojte maminy.Doktorka nám hneď predpísaná vigantol a podľa mňa sa mu s toho ťažko kaká.Nedávno som mu ho dva dni nedala a kakal normálne a potom keď som mu ho znova dala znova má problémy s kakaním.Malý má dva mesiace a je to na kosti tak viem že je to potrebné dávať.Aké máte skúsenosti s vigantolom maminy?Za odpovede ďakujem🙂

evittam
16. júl 2016

@simona1302 Ahoj, nikdy som Vigantol nedávala.....A moje deti sú obe v poriadku aj kosti majú v poriadku. Ak tak som dávala aj dávam občas vitamín D ale určite nie Vigantol -napríklad od Swanson....Vigantol je humus-prepáč za výraz a áno tie problémy čo má tvoje dieťa má pravdepodobne z neho - veď je to viac než jasné podľa toho čo píšeš. Poznám veľa prípadov kde mali detičky problémy......

siska53
16. júl 2016

@simona1302 my sme nemali problemy ziadne. Deti ho beru v zimnom obdobi stale. A aj muz ho dostal,lebo z krvi mu zistili nizku hladiny vitaminu D. Mal totiz problemy. Rozbor krvi mu robil jeho znamy - chemik,ktory mu aj povedal,ze vela ludi ma nedostatok tohto vitaminu,ani o tom.nevie. Uz si nepamatam,ale aj nedostatok tohto vitaminu sposobuje rozne problemy.
Ak tvojmu babu robi vigantol problem,skus inu znacku,ale krivicu by som teda neriskovala.

veronickas
16. júl 2016

Skús Baby D od firmy Jamieson. Mali sme z Vigantolu koliky a doktorka nam povedala, nech teda zmeníme. Je tu kopec mamičiek, ktorých detičky mali problemy z Vigantolu

simona1302
autor
16. júl 2016

Ďakujem vám skúsim zmeniť teda značku🙂

tobnuf
17. júl 2016

Ja som vigantol ani nikdy nedavala hned som kupila od Jamiesonu baby D .. je to strasny bordel okolo Decka to ani neslo. Deti z toho maju casto krce v brusku .. ma to aj vo vedlajsich ucinkoch. Pediatri to preto predpisuju lebo vigantol ako jediny preplati poistovna. Vsak necudujem sa preco to stoji len 0,17centov

terezka1947
17. júl 2016

@simona1302 s vigantolom sme problem nemali a davam ho detom aj teraz...dokonca ani nepoznam mamicky,kt by s tym problem mali...skor,znama farmaceutka ma upozornila na to,ze je vzdy u deti na zvazenie davat vysoke davky Dcka,bez patologickeho nalezu....a sama detska lekarka mi to len potvrdila
takze=opat tema na rozpisovanie a bude tu vela nazorov pre a proti
osobne si mylsim,ze bolesti bruska u deti moze a ma tolko dovodov,ze iba samotne vysadenie a akoze zazracna naprava bruska po skonceni s vigantolom nie je mozna
moze mat vedlajsi ucinok,to beriem,ale rozhodne sa bolesti bruska neporiesia iba jeho vysadenim....ani koliky same neprejdu len tak,ale mamicky su kludne,lebo teraz je IN Jamienson....no.

lavinis
17. júl 2016

ja len dobre skusenosti, nemame pri uzivani najmensi problem

totatimeka
17. júl 2016

U nás žiadny problém s vigantolom 😉

dominikav123
17. júl 2016

@simona1302 dávam ho malej hlavne ked nezabudnem 😄 A žiaden problem nemá.

evittam
17. júl 2016

@terezka1947 Pozri, to že ty a tvoje známe v okolí a ich deti nemali problém neznamená, že druhé deti nemôžu mať problém. Poznám dosť detí, ktoré mali veľmi zlé reakcie na Vigantol. A nehnevaj sa, ale ak napríklad dám pár týždňovému dieťaťu Vigantol - dávam pravidelne-má pravidelne kŕče, bolesti, problémy a potom ho vysadím a je všetko v poriadku - tak je to určite z niečoho iného len nie z toho Vigantolu?! Akože "zázračná náprava" nie je možná? No tu ani nejde o "zázrak" ale o fakt ......🙂 U mňa je to svinstvo-prepáčte ešte raz za výraz - dokonca bol už raz aj stiahnutý z trhu - pre zlú šaržu - nebudem riskovať zdravie môjho dieťaťa a radšej si priplatím kvalitnejší výrobok alebo určite radšej prírodnejší a D z prírody najlepšie. Ale samozrejme toto je len môj názor.

evittam
17. júl 2016

@terezka1947 A nejde o to čo je "in" - ale asi každá matka vie, čo dáva dieťaťu a ak to vysadí a dieťa je v poriadku tak to nebude len "zázrak".....A Vigantol je zase "off" - ak sa teda máme baviť takýmto "žargónom" - minimálne 20 rokov starý výrobok a chemické svinstvo - ale to už som písala. 😉

terezka1947
17. júl 2016

@evittam no....napisala som,ze moze mat u deti aj neziaduce ucinky....takze nepisala som stylom=moje nemali,nemozu mat ani ine deti
len si treba zvazit,ci vsetko je naozaj take prirodne a ci je naozaj take neskodne...
a je pravdoumze stiahnuty bol,ale je nadalej a trosku pozmeneny...ale to by chcelo farmaceuticky vyklad,v com bol zmeneny
ale jednu vec mam potvrdenu od viacerych lekarov=vela vitaminu D pre male deti nie je ok
ja som za,aby sme kazda robili pre nase deti to naj a urcite to kazda podla vlastneho uvazenia aj robi
takze...vobec ti neodporujem...tiez pisem svoj nazor a nemusi byt tiez ten naj

tobnuf
17. júl 2016

@terezka1947 uplne a do bodky suhlasim s @evittam

terezka1947
17. júl 2016

@tobnuf to je ok

evittam
17. júl 2016

@terezka1947 No veď a ja kde píšem ,že dávam svojim deťom veľa vitamínu D? Ja som už napísala - nedávala som Vigantol ani nič iné ani nedávam - možno raz za mesiac kvapku rybieho oleja - ak je menej slnka alebo od Swansonu či Jamieson - podľa toho, ktorý mám doma. Nestresujem ako niektoré mamičky v štýle "pani doktorka kázala", tak to dávam a nech dieťa točí od kŕčov koľko len chce.....A mám obe deti zdravé a v poriadku. 😉 Nepreferujem umelé náhrady vitamínov - tak či tak telo väčšinu z toho vylúči, nakoľko to nevie spracovať na rozdiel od prírodných vitamínov a minerálov. 😉

terezka1947
17. júl 2016

@evittam prepac,ale preco si sa tak chytila mojho prispevku?ved ja som ti nic nepisala,z nicoho ta ani neobvinila,ani ti nic nevycitala....kazda robime,co naj vieme

sardinka335
17. júl 2016

Ja som nedavala velmi Vigantol lebo ja som absolutne zabudliva matka, večerne mlieko robil muz a ked si spomenul tak dal a ked nie tak nedal...a potom som tu krabičku dala do skrinky a je tam do teraz...a aj tak ma to nikdy nenapadne dat to malej, doktorka sa ma nič nepyta a ja nič neriešim. Ešte pri prvom dietati sme ako tako davali ale ako pribudali deti a robota okolo nich tak toto nam uplne vyfučalo z hlavy. Ja to vnimam tak, ze sa ma davat hlavne v zime ked neni slnečne svetlo a inak v lete vobec netreba kedze slnko podpori vznik vitaminu D, plus je aj v strave niečo a v tom batolacom mlieku tiez je...ale nikdy som sa nestretla u kamošiek s tym ze by mali nejaky problém. Davali niektore ten vitamin D od Jamieson ale to tiez beriem ako marketingovy ťah ale vek kazdy ako chce. Za mna, nedavala som velmi a nevidim nejake nasledky na uz 10 ročnom synovi...klop klop mozem sa mylit samozrejme, mozno podcenujem dolezitost toho vitaminu.

anjelik2509
17. júl 2016

ja mám dve deti, obe dostávali vigantol a nespozorovala som žiadne problémy spojené s jeho užívaním.... 😉

annajakub
17. júl 2016

Vigantol davam malemu od narodenia,nemame z toho ziadne vedlajsie ucinky...samozrejme ak by som zbadala,ze sa nieco s malym deje a nieje mu dobre od danych kvapiek,zmenila by som ich hned...vsetko je to len o tom ako mamicky sleduju deticky a samozrejme najst za to adekvatnu nahradu...ked niektora nedava,tak nedava.a ked ano tak je to na nej aku znacku....

danette
17. júl 2016

Vitamín D ako ho nepoznáme

(Článok z magazínu Vitae 2010/03(19))

Nedostatok vitamínu D sa objavuje u mnohých ľudí, nikto však, vrátane lekárov nemá obavy z toho, že by mohli trpieť nedostatkom tejto dôležitej látky. Isté štúdie však naznačujú, že opak je pravdou. Prečítajte si tento zaujímavý názor, či skôr štúdiu, ktorú sme prevzali z internetu a aj medzi odbornou verejnosťou vyvolala značný záujem. Štúdia sa zaoberá najmä americkým obyvateľstvom, no momentálny trend v západnej i východnej Európe smeruje k preberaniu návykov práve zo Spojených štátov. Preto by jej výsledky mohli byť dôležité pre každého z nás. Úloha vitamínu D v tele V ľudskom tele sa nachádza len 30 tisíc génov a vitamín D ovplyvňuje viac ako 2 tisíc z nich. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo má vplyv na také množstvo chorôb – od rakoviny a autizmu až po srdcové choroby a reumatoidnú artritídu. Štúdia, ktorú uskutočnil Dr. William Grant, Ph.D., medzinárodne uznávaný výskumník a odborník na vitamín D hovorí, že zhruba 30 percentám úmrtí na rakovinu – čo znamená 2 milióny ľudí celosvetovo sa dá každoročne zabrániť práve vyššími hladinami vitamínu D. Vitamín D má niekoľkonásobný ochranný účinok proti rakovine, vrátane: Zvýšenia samozničujúceho mechanizmu zmutovaných buniek (ktoré, ak sa znásobujú, môžu viesť k rakovine) Redukcie rozšírenia a reprodukcie rakovinových buniek Možnosti rozlíšenia buniek (rakovinové bunky sa často ťažko rozlišujú) Redukcie rastu nových krvných ciev namiesto existujúcich, čo je krok k premene latentných tumorov na rakovinové Okrem prípadov rakoviny poukazujú vedci na fakt, že zvýšená hladina vitamínu D3 môže znamenať prevenciu chorôb, ktoré postihujú každý rok takmer 1 milión ľudí na celom svete! Ďalšie štúdie ukázali, že riziko rakoviny sa dá znížiť viac ako o polovicu optimalizovaním hladiny vitamínu D. Vitamín D ďalej potláča nádchu a chrípku. Reguluje totiž aktiváciu génov ovplyvňujúcich imunitný systém, čím napadá a ničí baktérie a vírusy. Je veľmi zriedkavé, že niekto, kto má optimálnu hladinu vitamínu D v tele, ochorie na chrípku. Máme ho nedostatok Priemerná hladina vitamínu D v populácii počas neskorej zimy je len okolo 15–18 ng/ml, čo sa považuje za veľmi vážny stav. Odhaduje sa, že viac ako 95 percent dôchodcov trpí jeho nedostatkom, u ostatnej verejnosti je to 85 percent. Nedostatok vitamínu D je rozšírený u dospelých všetkých vekových kategórií, ktorí majú zvýšenú pigmentáciu pleti – napríklad potomkov prisťahovalcov z Afriky, Stredného Východu alebo Indie, ktorí sa neustále chránia pred slnkom alebo obmedzujú svoj pohyb vonku. Africkí Američania a ostatní ľudia s tmavou pokožkou majú viditeľne menej vitamínu D ako ostatné skupiny obyvateľov. Nedostatok vitamínu D má aj 60 percent ľudí s cukrovkou II. typu! Štúdie ukázali veľmi nízke hladiny vitamínu D u detí, starších ľudí a žien. Jedna z amerických štúdií preukázala, že takmer polovica žien má nedostatok vitamínu počas obdobia ťarchavosti. Ako optimalizovať hladinu vitamínu D Ideálny spôsob, ako získať vitamín D, je vystaviť pleť adekvátnemu slnečnému žiareniu. Bohužiaľ, väčšina z nás nemá prístup k jeho dostatočnej miere takmer polovicu roka. Navyše, aj počas slnečných dní sa stávame modernými jaskynnými ľuďmi a väčšinu času, keď svieti slnko, trávime doma alebo v práci. Nie je veľa tých, čo sa na slnku pohybujú pravidelne. Vystavenie sa slnku (bez slnečných okuliarov) na zhruba 10 až 15 minút za deň, pričom jeho lúče zasahujú minimálne 40 percent vašej pleti, je vo všeobecnosti presne toľko, koľko potrebujete. Ľudia s tmavou pokožkou však potrebujú oveľa dlhší pobyt. Opäť, väčšina z nás bojuje so zimou a nedostatkom vitamínu D a nie sme schopní prijať viac slnečných lúčov počas istých období v roku. V takom prípade je dobré použiť bezpečné solárium (také, ktoré neobsahuje škodlivé žiarenie), aby si telo mohlo produkovať vitamín D prirodzenou cestou. Je dôležité vedieť, že počas leta, keď si oblečiete plavky a opaľujete sa 30 minút, vyprodukuje vaše telo zhruba 20 tisíc merných jednotiek vitamínu D – toľko sa nachádza v 200 pohároch mlieka alebo 50 multivitamínových tabletách! Základné informácie o testovaní vitamínu D, ktoré by ste mali vedieť Okrem opaľovania a multivitamínov je ďalšou možnosťou vysokokvalitná náhrada vitamínu D – (z prípravkov Energy môžeme použiť VITAMARIN). Najdôležitejšia vec, ktorú si treba zapamätať je, že ako náhrada orálneho užívania môže slúžiť jedine prirodzený vitamín D3 (cholkalciferol), čo je ľudský vitamín D. Zvážte to a pokiaľ vám to neporadí lekár, NEUŽÍVAJTE syntetický a oveľa horší vitamín D2. Lekári často predpisujú práve túto formu vitamínu D. Bohužiaľ, je oveľa drahšia ako skutočný vitamín D3, ktorý je jedným z najlacnejších. A čo je dôležité, nezaberá tak dobre ako D3 a môže zablokovať účinky skutočného vitamínu D3. Pre tých dospelých, ktorí zažívajú zimu alebo majú len veľmi obmedzený prístup k slnku, je dávka 4,000–5,000 jednotiek za deň adekvátna. Ak máte vysokú hmotnosť, môžete potrebovať dvakrát viac; deti potrebujú z uvedeného množstva polovičnú dávku. Dôležité je, aby ste monitorovali vašu hladinu vitamínu D testovaním krvi. Tak sa presvedčíte, že vaša hladina je terapeutická, nie toxická. Vitamín D účinkuje ako liek na rôzne typy chorôb, vrátane depresie. Noviny L.A. Times ho označili za významný “čarovný liek”. Choroby, ktoré pozitívne ovplyvňuje vitamín D, sú: srdcové choroby, rakovina, cukrovka, zápal čreva, reumatoidná artritída, skleróza multiplex, osteoporóza. Vitamín D posilňuje aj kosti a imunitný systém, uvoľňuje od bolesti a predchádza schizofrénii. Je to skutočne úžasná chemikália; v skutočnosti je to viac hormón než vitamín v pravom slova zmysle, a navyše veľmi silný hormón, pretože je aktívny už v dávke 1/1,000,000,000,000 gramu. Ak sa rozhodnete zvýšiť dávku vitamínu D vo vašom tele počas zimy olejom z treščej pečene alebo podobnou náhradou, monitorujte hladinu svojej krvi a uistite sa, že ho nemáte nadmieru. ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE VITAMÍNU D VEK DÁVKA Pod 5 rokov 35 jednotiek na 0,5 kg denne Vek 5 - 10 2500 jednotiek Vek 18 - 30 5000 jednotiek Tehotné ženy 5000 jednotiek Upozornenie: Nedá sa zistiť, či je uvedené odporúčanie správne. JEDINÝ spôsob je otestovať vašu krv. Môžete potrebovať 4–5 krát viac ako je uvedené množstvo. V ideálnom prípade by pri úrovni vašej krvi 25 OH D mala dávka dosahovať 60ng/ml. Poznámka redakcie: Štúdia sa podľa našich poznatkov opiera o rozsiahly výskum. Jej záver si však nemusia osvojiť všetci odborníci. Pri vážnejších stavoch určite zmenu liečby vždy konzultujte so svojím lekárom. Prípravok VITAMARIN je potravinovým doplnkom a zo záverov aj tejto štúdie vyplýva, že je veľmi vhodným produktom na denné užívanie popri vyváženej strave. zdroj: internet

gabika51
17. júl 2016

Ahoj mamicka dr nam tiez predpisala vigantol. Davala som mu ho asi cca mesiac no a dopadlo to tak ze nespaval po tom nervozny nekakal dobre nepapal dobre...tak som si povedala dost skusim mu to vysadit a uvidime co to a hned som mu to vysadila a uplne ine dieta to bolo smial sa uz nenervacil sa papal a vsetko ostatne a prisla som k dr a pyta sa ze ci netreba este vigantol a ja ze nie lebo som mu to vysadila jasne ze som bola hned ta zla matka ze som mu to bez jej suhlasu vysadila ale ja som to neriesila hlavne ze moj syncek bol uz spokojny teraz ma 2r a beha ako splaseny takze ziadne problemy s kostamy alebo nieco ina vsetko tak ako ma byt 🙂

danette
17. júl 2016

My sme tiež nemali problém s vigantolom, ale všimla som si v podobným diskusiách že mamičky nadávajú na vigantol a preferujú alternatívy od iných výrobcov. Argumentujú chémiou a svinstvom vo vigantole. Ja som si pozrela obsah Vigantolu a je ním Cholekalciferol čiže vitamin D3 a takisto som si vygooglila obsah toho od Jamiesonu a cuduj sa svete tiez obsahuje Cholekalciferol cize D3. Rozdiel nejakych 11 eur 😀

p_z
17. júl 2016

Ja by som len chcela upresniť, že Vigantol bol stiahnutý z distribúcie kvôli podozreniu, že sa určité látky môžu uvoľňovať z gumenného kvapkadla. Nešlo teda o závadu samotného liečiva.

Ako bolo spomínané, Vigantol obsahuje vitamín D3 (Cholekalciferol), rovnako ako ostatné doplnky. Pre pokoj na duši, by som sa opýtala lekárničky na rozdiel v zložšní týchto doplnkov. V každej lekárni určite dostanej fundovanejšiu odpoveď.

Z môjho pohľadu skôr ide o niečo podobné ako anti-vax propganda. Každopádne, ak by si skutočne mala pocit, že Vigantol dieťaťu robí problémy, pokojne ho môžeš nahradiť iným doplnkom.

dominikav123
17. júl 2016

@danette ako si si iste všimla tu je kopec amatérskych farmaceutiek ktore si niekde prečítali ze vigantol je svinstvo, ani nevedia preco, tak to musi byt pravda 😄

maslenka47
17. júl 2016

@danette odporucam precitat si cele zlozenie, nie len ucinnu latku. Nasa je tiez ovela spokojnejsia bez Vigantolu. Momentalne ho nenahradzam nicim.

maslenka47
17. júl 2016

@dominikav123 najodbornejsia farmaceutka tu bude zjavne @danette ;)

sam2
17. júl 2016

U nas neboli ziadne problemy. Ale kazde dieta je ine. Ak si spozorovala ze mu to nesedi, zmen znacku 😊 Aj ked v lete (v slnecnych dnoch) by som mozno D ani nedavala. Staci ked bude drobec 15-20 min denne na slniecku a ziska ho dostatok. V zime by som to vsak neriskovala. To ze niekomu sa nic nestalo, neznamena ze sa to nestane ani tebe.
Takze suma sumarum: ked su slnecne a teple dni, D si telo ziska zo slnka, netreba detsky zaludok zatazovat umelymi vitaminmi (je jedno aku znacku si zvolis 😊)
V zime by som D davala ☺️😊

mrkvicka060
17. júl 2016

Ja som malemu davala Vigantol, od narodenia. Potom casom som stale viac a viac zabudala a prestala som postupne davat. A maly prestal spat. Potom som zase zacala ze ved nech mu nahodou to Dcko nechyba. Po dvoch dnoch maly zacal spavat ovela lepsie, tiez sa budil, ale uz nie kazdu hodinu. Potom som zas prestala davat, zabudala som. A maly zas nespal. Tak som spravila pokus a baby, ked davam vigantol malemu tak spi ovela ovela lepsie a kludnejsie. Neviem ako je to mozne 😀 takze po novom uz mu ho zas tyzden davam a budi sa mi posledne noci iba tak 2x 😀

danette
17. júl 2016

@maslenka47 dakujem za kompliment 😀 píšem len svoj názor, nikde neuvádzam že som odborníčka na farmaciu, ale keď tolko mamičiek tvrdí že vigantol je svinstvo tak aj mňa osobne by zaujímalo ako sa dopracovali k takémuto poznatky. Propaguje sa tu D vitamín od iných výrobcov, ale nikto neuvádza v čom konkrétne je lepší. Čiže nás môžeš poučiť aj Ty, alebo si len odborníčka na ľudí a sarkazmus?

evittam
17. júl 2016

@terezka1947 Ale ja som sa ho nejak nechytila - to si ma zle pochopila - len som reagovala na to ako si napísala, že viac-menej si niektoré mamičky možno len "namýšľajú", že problémy sú akurát z Vigantolu - toho som sa trošku aj "chytila" ...To je všetko. Tak ak sa ťa moje príspevky nejak dotkli - prepáč.... 😉