Vhodná autosedačka pre trojmesačné dieťa

maruska1312
22. sep 2018

Prosim vie mi niekto poradit kto ma vedcsie dieta a nevojde uz do vajicka aka je vhodna autosedacka pre trojmesacne dieta ktore este nesedi
Mam tromesacneho syna ktori ma uz 9,9 kg vo vajicku ramena ho tlacia a neviem ako mam to riesit ked prichadza zima a overaly a fusaky k tomu
Za kazdu radu som vdacna

lavender21
22. sep 2018

@maruska1312 volila by som nejakú z kategórie 0-18kg, ktorá môže byť aj v protismere aj smere jazdy... Také malé bábo ešte nemôže byť v smere jazdy, ale keď sa naučí sedieť oceníš keď bude môcť byť so sedačkou v smere jazdy. Ja som malú asi od 6 mesiacov začala voziť v sedačke Britax-Römer Dualfix i-size a som s ňou veľmi spokojná. Dá sa otočiť aj počas jazdy a veľmi pohodlne tam dieťa usadíš, keďže si ju natočíš ku dverám... Píšu že je do 4 rokov, no to si nemyslím že tak dlho v nej malá vydrží, tiež je postavou väčšia... A čo sa zimy týka tak dieťa by v overali v sedačke byť nemalo, to skôr nejakú zavinovačku, alebo fusak do autosedačky, aby malo popruhy na tele, kvôli bezpečnosti...

gabulienka246
22. sep 2018

@maruska1312 plne súhlasím s @lavender21 mame tu istu sedacku, je super. A to otocenie k dveram je prijemny bonus. Je sice z tych drahsich ale sluzit bude nejeden piatok. A aj s tymi overalmi, kombinezami a vsetkym, naozaj dieta nesmie mat medzi telom a pasom hrubu vrstvu oblecenia, ani dospely clovek by nemal sediet v aute v bunde pretoze pri naraze sa ta fuga znasobi niekolkokrat a dieta nie je chránené. Ak mas cas kukni na ytb crashtesty s tymto spojene 🙂 a ohladom zimy, my ked sa niekam chystame tak najskor nastartujeme a necháme trochu zohriat auto aby ked tam prídeme sa vyzlecieme z bund, ak by si si nebola ista ci predsa nie je chladnejsie ked vyzlecies bundicku a zapnes potom prehod tensiu decku ale uz cez zapasaneho synceka 🙂

malinajahoda
22. sep 2018

@maruska1312 ahoj, my máme Kiddy Evolune i size 2. Ale tá je len do 13kg. Je to škoda keďže už máš tak veľkého synčeka.

lavender21
22. sep 2018

@gabulienka246 ak máš tú autosedačku mám otázku 🙂 aj ju prekladáte občas z auta do auta? Nezasekuje sa vám Isofix? Nám sa na jednej celkom pokazil, vymenili nám za nový kus a minule sa nám to zas zaseklo. Že to nešlo vytiahnuť za ten sivý pás aby sa vysunul Isofix :-/ neviem či to robíme nejako zle, alebo máme len smolu...

lubik87
22. sep 2018

@maruska1312 wau 10 kíl tri.mesiace 🙂 to musí byť dobrý papkac 🙂 mala konci 9 mesiac a má 9300 cca 😃.ja predávam autovaničku . Je to super že počas jazdy si aj pospi 🙂 na dĺžku má ale do 70 CM ...ťažko povedať či by sa ti tam vošiel 🙂

beky1813
22. sep 2018

Do vajicka sa fusak a ani overal zimny nedavaju. Su take tensie fusaky, zavinovacky a do toho sa dieta dava. Tiez mam romer dualfix 0-18 a som nadmieru spokojna

gabulienka246
22. sep 2018

@lavender21 veru neprekladáme, ale zo začiatku sme ju často vyberali. Išlo nám to vždy v pohode aj vykliknúť aj spat nakliknúť tak by som to určite riešila buď tak že si kuknem video ako sa to presne má naklikávať a vyklikávať a v prípade potreby to dala reklamovať. Aby sa to božechráň počas nehody nevykliklo alebo niečo podobné.

yanni
22. sep 2018

@maruska1312 Vajcia su bud do 10 alebo do 13 kg. Zimne obecenie a fusaky neries, tie do vajca ani ktorejkolvek sedacky z bezpecnostnych dovodov nepatria. Kila nie su vsetko. Kolko cm ma dieta? Takmer 10 kg na trojrocne dieta je priiiiilis vela. Ale to tu nejdem riesit. alezi aj na vyske. Su reboarderi 0-18 kg ale protismerne sa pre tak male dieta neodporucaju, kedze su stavane inak aka vajce. Trojmesacne iste ma byt v tej korytkovej/leziacej polohe. Protismerne sedacky tuto polohu ani zdaleka nemaju aj ked tie 0-18 kg su polohovatelne. Ale nikdy ju nevypolohujes tak, ako vajce.

Napis vsetky data. vysku dietata a aku mate sedacku. Nasa najmladsia, ked mala 9 kg sa este v pohode zmestila aj po vyske aj po sirke do vajca (v roku mala 8 kg a takmer 80 cm). Z vajicka do reboarderu 0-18 kg sme menili v 17.mesiacoch. To mala uz cez 80 cm a urcite nejakych 10 kg. Presne neviem. Cize, ak nemas uplne ze to najmensie vajce, napr. MC Citi, dieta nie je nejak extremen dlhe, tak sa do toto vajca este musi zmestit.

babi81
22. sep 2018

@maruska1312 my sme mali od narodenia cybex sirona plus, je tam aj vlozka pre novorodenca.

lavender21
23. sep 2018

@gabulienka246 ono kým je to zakliknuté tak je to ok, len minule sme ju prekladali a nedali sa tie ramená vysunúť. To sme mali problém aj s prvou a tú nám vymenili za nový kus... Podľa videa čo som pozerala to má byť úplne jednoduché... Tak neviem. Snáď to minule bola len náhoda, odvtedy sme ju radšej neprekladali, na mieste drží ako má 🙂 ďakujem 😉

jatva
23. sep 2018

Tak male dieta patri do vajicka. Ked je male to vase, treba kupit vacsie.

yanni
23. sep 2018

*trojmesacne

mon895
23. sep 2018

Romer dualfix isize 2018 za nas topka

maruska1312
autor
23. sep 2018

@lubik87 na dlsku som ho este nemerala 15,10 ideme na 4 vysetrenie od porodu tam budu vazit merat tak som zvedava :D a vanicka na kociku ABC Desing je mu uz mala tak mam uz sportovu cast ale celkom dole na lezato ho mam stale je velky uz aj velky sa narodil pri porode mal 4850g

maruska1312
autor
23. sep 2018

@babi81 vlosku z vajicka sme uz po dvoch tyzdnou vybrali

nikiki29
23. sep 2018

Za mňa je super Chicco Cosmos do 18kg, mala aj vložku do 6kg, do 13kg sa dáva proti smeru jazdy, dá sa polohovať čiže v ľahu je super aj pre menšie deti 😊 potom do 18kg ešte dlho využijete 😊

lubik87
23. sep 2018

@maruska1312 ojooj tak to ozaj veľký 🙂 teraz sa spomalí trochu to.priberanie mala mala o kilo menej 🙂 ale super len nech papka 🙂

maruska1312
autor
23. sep 2018

ano a dnes som si ho aj pomerala tak ma 70cm a 9,9kg ma tri a pol mesiaca sa narodil ,6,6 je a verim z tym pocitam ze sa spomali aj kamoska co ma takeho velkeho chlapca tak hovorila ze sa potom spomali

babi81
23. sep 2018

@maruska1312 tak vyskusaj autosedacku 0-18 co sa da polohovat, my sme s nasou cybex sirona nadmerne spokojny, nemenila by som.