Ventolin, keď nie je potvrdená bronchitída

20. sep 2023

Nebudem vysvetlovat - hned sa pytam

Moze sa detom podat Ventolin ked neni potvrdena bronchitida ?resp moze to ublizit ked bronchie nie su zuzene?

Dakujem !

autor
20. sep 2023

Dieta ma kasel noc drazdivy rano vlhky cez den taky mix

kacena4
20. sep 2023

ventolin sa pouziva aj pri inych dg. napr laryngitide, astme, zápale pluc ... ako vies ze nema zuzene priedusky? ja ho pouzivam pri stazenim duchani nie kasli

autor
20. sep 2023

Dakujem za reakciu😊
V piatok sme boli u lekara, lebo kaslala. Nie moc ale mala som volno tak sme vybehli. Ze vraj je vsetko ok. Ale trochu sa jej pohorsilo- teplotu ani nadchu nema.
Nechcem tam zase chodit- len ma napadlo ze by som jej ho nasadila raz mala slabu bronchitidu a vdaka spreju bola za 2 dni fit.
Len neviem ci moze ak ju nahodou predsa nema.🤷🏼‍♀️

autor
20. sep 2023

Nema problem s dychanim resp lapanim po dychu. Len raz taky raz onaky kasel.

autor
20. sep 2023

A lekarovi zavolat nemozem on info cez tel neda😄

stellarstar
20. sep 2023

Ventolin snáď predpísal Dr a nie nejaká suseda zo zapadákova, keď si s dieťaťom bola u dr tak dr určite to dieťa aj vyšetril a dla toho predpísal daný sprej. Ty budeš teraz viac tu laikom veriť ako dr? Mala si sa dr opýtať keď liek predpisoval

aliziana
20. sep 2023

@stellarstar predpísal jej ho evidentne pri predchádzajúcej diagnóze

stellarstar
20. sep 2023

Ešte dodám, liečba netrvá len 2 d resp keď po 2 d je lepšie s liečbou napriek tomu pokračovať ( dr by mal dat vedieť že ako dlho ) lebo inak sa kašeľ, zápal, choroba atď vráti

autor
20. sep 2023

@aliziana ano predtym😊

ajajaj00
20. sep 2023

ventolin by som urcite nenasadzala len tak sama od seba

autor
20. sep 2023

@stellarstar ano brala ho par dni ale po 2 dnoch bola fit.

Mam ho este doma preto sa pytam tu ,lebo lekar mi info cez tel neda .nechcem tam zas ist .chcela som do nedele sprej skusit ak by lepsie nebolo rep horsie jasne smer lekar.

autor
20. sep 2023

@ajajaj00 😊

stellarstar
20. sep 2023

Aj keď bola fit nemala si liečbu ukončiť, čo vravel dr jak dlho máš aplikovať?

eliska13
20. sep 2023

@stellarstar ty nevieš v poslednom čase odpovedať slušne a bez emócií?

stellarstar
20. sep 2023

@eliska13 ty zas čo máš?

zuzuliennka1
20. sep 2023

takze ty si najprv v piatok "vybehla" k lekarovi, lebo ste mali volno, povedal ze vsetko ok.
teraz asi len tak pokasliava, co by sa dalo riesit volne dostupnymi sirupmi na zmiesany kasel (vlhky aj suchy) a ty chces sama svojvolne nasadit liek na predpis, ktory mas uz otvoreny doma 🤦🏼‍♀️
ved praveze teraz mas zavolat lekarovi/pediatrovi a poradit sa, ako dalej, podla popisu ta pediater instruuje, ci musite prist, alebo dokaze elektronicky predpisat vhodny liek alebo sa to poriesi volnopredajnymi....cele naopak toto 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ ventolin jej svojvolne nedavaj

zuzuliennka1
20. sep 2023

..a ty si este aj ten ventolin ani nebrala vtedy tak, ako povedal lekar?? po 2 dnoch bola ok tak si ho proste vysadila?

autor
20. sep 2023

@stellarstar
@zuzuliennka1 Vy ste trochu mimo ? Co sem pletiete nieco co bolo pred 3 mes nie nevysadila som pisala som ze po 2 dnoch bola fit
@zuzuliennka1 volne dostupne sirupy su len pre naivky co si myslia ze to pomoze. Vyse 3roky som to nekupovala takze nie to nebudem podavat.

Nie moj lekar patri k tym lepsim co nevysetri na dialku a nie toboz dieta.

Clovek sa 1 vec opyta , a dostane odpovede uplne od veci.
Musi sa obranovat lebo tu dostane z.eb jak hrom

Len som chcela vediet ci sa smie pouzivat ked dieta nema bronchitis a namiesto ano/nie sa tu rozobera vsetko kolo toho

Typicky MK 🤣🤣🤣🤣

eliska13
20. sep 2023

Moze

zuzuliennka1
20. sep 2023

😂😂 taky stoptussin je napr na kombinovany kasel a je to normalny liek, len nie je na predpis, ty naivka.
nebudes to kupovat, radsej budes sama bez adekvatneho vysetrenia, co dietatu naozaj je a preco kasle - davat liek ktory je urceny na predpis.. on nie je na predpis len tak z pleziru.
ale sak tvoje decko - kludne jej ten ventolin daj
liek na predpis sa NESMIE uzivat svojvolne, lebo ho mas doma po predoslej chorobe - staci tak? uz chapes?

stellarstar
20. sep 2023

Neviem co pletieš ja nič o 3 m nepíšem. Sama som astmatička užívam salbutamol ale viem že po 2 d sa nevysádza resp neprestáva užívať ventolin aj keď je človek " fit ". Zápal do 2 d nezmizne, možno sa zmiernia príznaky ale zápal do 2 d neprejde. Preto treba užívať tak ako dr predpise. Ventolin sa užíva na dr na kt ti ju dr predpise sama od seba nemáš dávať dieťaťu liečbu aj keď máš zlato doma

autor
20. sep 2023

@eliska13 Dakujem
@zuzuliennka1 ale ja viem ze je na predpis preto sa pytam tu ci moze ublizit ak to neni bronchitida.
toto je prvy liek na predpis co sme za cely zivot dostali (klop klop) a to mam 2 deti.
Neordinujem sama nie som sisi .preto sa pytam tu, s ked dostanem z 10 odpovedi 7 daj ventolin neznamena ze ho dam.
@stellarstar Samozrejme chapem a dakujem za odpoved😊

lucia13022023
20. sep 2023

Ja osobne by som nedala.
Môj syn mal silný zápal pľúc keď bol malinky plus rsv, pneumokoky a bronchitídu, dávali mu ho v nemocnici. Dali nám ho aj domov s tým ze ho mame použiť až keď bude dusivo kašľať až pískať.
Takže ak to nie je nejak vážne a veľmi škaredý kasel, nedala by som.

autor
20. sep 2023

@lucia13022023 dakujem za milu odpoved😊
Nie neni praveze ani nenapina pri kasli nic…dakujem

autor
22. sep 2023

Boli sme dnes este raz u lekara - a veru bronchitida je to lahka.sprej ma na 7 dni