Veľmi tuhé kakanie

luciaruz
26. sep 2024

Ahojte, začali sme s prikrmami ale naša malá má príšerne tuhé hovienko. Skúšali sme čajíky, vodu, slivkovu šťavu Hipp, masáž bruška, masáž s nožickami, teplý kupel, rektalnu rurku... dnes uz vykadila snáď aj 20 malých tuhých hovienok. Strasne plače cely deň... uz som minula vsetky tipy... mate este dalsie? Bojím sa s tými prikrmami aj pokračovať :(

anjelicek26
26. sep 2024

No tak nepokracuj... travenie este nema zrele... cim ste zacali? Ziadna mrkva, ziaden zemiak, ziaden batat, ziadna kasa, to vsetko (aj nasho) zapekalo na zaciatku strasne... ku kazdej zelenine davam lyzicku oleja a davam lyzicku jablkoveho pyre a je to podstatne lepsie.

terezka2911
27. sep 2024

Stále pridaj do prikrmu nejaký olej. Nie veľa, ale pridaj. Napríklad tekvicovy alebo obyčajný slnečnicový

luciaruz
autor
27. sep 2024

@terezka2911 to davam vzdy.

cookie29
27. sep 2024

A aky ma vek? Lebo teda prve prikrmy som videla uz aj v 3m a aj v 7m co moze byt rozdiel. Inak pije dost?

carduelis
27. sep 2024

Akou zeleninou si zacala? U nas tak deti reagovali na mrkvu, patri do skupiny alergenov(koreniva zelenina) a niektorym detom robi problem. U dcery sa prejavila alergia na mrkvu prave velmi tuhou stolicou. Odporucam skor duzinatejsie zeleniny, cuketa, baklazan, tekvica.

luciaruz
autor
27. sep 2024

@carduelis začali sme koreňovou, asi to bola chyba 🫤

mirkasan
27. sep 2024

@luciaruz syn ma skoro 10 mes, odmieta veskeru zeleniny. Ovocie miluje. Neskutočne ho zapeka. Keď sa mu chce kakať spustí taký plač, že mi až srdce trhá. Čítala som podobnú diskusiu a jedna mamička odporučila dotlač 4 g. Isla som hneď kúpiť. Dnes je to zatiaľ 3 deň čo to pije, čiže osobnú skúsenosť zatiaľ nemám, ale veľmi dúfam že pomôže

carduelis
27. sep 2024

@luciaruz nemohli ste vedieť, všade sa odporúča práve mrkva, naozaj skúste niečo “šťavnatejšie” 🙂

luciaruz
autor
27. sep 2024

@carduelis veď práve. Mrkva sem, mrkva tam... Jej to všetko strasne chutí 😁 zjedla by kazdu zeleninu aj za 2 misky.

simona92101
27. sep 2024

@luciaruz zarad oleje do prikrmov,rob ich redsie,davaj medzi jedenim pit aj vodu alebo kamilkovy caj,ktory riedi stolicu.odporucam od Beby vlakninu v prasku,nam velmi pimohla.kupis aj v DMke

123miaa123
27. sep 2024

@luciaruz skúste dávať aj probiotiká🙂

mirkasan
28. sep 2024

@luciaruz takze môžem pridať osobnú skúsenosť. Maly dnes kakal, všetko bez problémov, hlavne bez placu a tlačenia. Hneď mám krajší deň 😁