Veľmi často choré 9-ročné dieťa

nikyy
20. mar 2023

Pekný večer,idem si pre skúsenosti,ide o to,že moja 9rocna dcera,je veľmi,ale naozaj veľmi často chorá,od januára je chorá už piaty krát a brala už tri krat antibiotiká od januára. Minuly týždeň nastúpila do školy po choroba a od dnes je znova doma,znova dostala teploty,škaredý kašeľ,stazuje sa na točenie hlavy a pocity na odpadnutie. Na imunologiu je objednaná až v koncom mája. Veľmi veľa tým pádom vynecháva aj zo školy,už som z toho strašne zúfalá.:((( Mate tiež niekto take problémy,čím to môže byt ? Dr som teraz zatiaľ ešte nevolala,lebo ona stále povie,že treba počkať 3- 4dni a keď neprejde,tak treba prísť.Dávam jej všetko možné,dávali sme imunoglukan,kalobu,hlivu ustricovu,dávam jej C,D🫣Ďakujem za skúsenosti 🍀

danielahamar
20. mar 2023

@nikyy mala odbery na mononukleozu /skrz hlavy a odpadnutie/? Výter hrdlo, nos, plúcne? Testy na covid? Mala covid volakedy, posledný rok myslím. Za mňa imunoglukan vyhodené peniaze, kaloba tak isto. Pýtajte isoprinosine, ten sa berie aj dlhodobo a dávali ho hlavne pri covide, ale dávajú ho aj teraz pri týchto chorobách.

nwnw
20. mar 2023

@nikyy to ma tak casto bakterialne infekcie, alebo preco tolko ATB? Kolko mava CRP? U nas mudr nedava velmi casto atb. Dokonca ani ked vyskoci mierne vyssi zapal. Nechaka by som ju doma aspon 2-3t lebo este po chorobe oslabena, tak fakt moze dostat cokolvek.

nikyy
autor
20. mar 2023

@danielahamar mala aj isoprinosine zabudla som napisat .. testy na mononukleózu mala spravene,má ju prekonanu,ale už dávnejsie.. covid prekonala pred viac ako rokom a na plucnom sme boli presne pred týždňom.. preto nechápem sama z čoho to môže byt

nikyy
autor
20. mar 2023

@nwnw áno aj naša Dr je veľmi zodpovedná na antibiotka a stále robí crp a preto brala,lebo ho mala vysoké. A doma bola veľmi dlho po sebe bola doma viac krát po 2 týždne potom išla pár dni do školy a znova..

nwnw
20. mar 2023

@nikyy chuda dieta 🥺

danielahamar
20. mar 2023

@nikyy psychika, stres, strava dokonca by mohla toto vyvolať? Ale kedže píšete vysoké CRP , mandle ok? Streptokok? Ale skôr to vyzerá na imunitu a nevyliečené choroby, ja som mala malého 2r. naposledy mesiac doma, 3týždne sa liečil a mesiac bola regenerácia.

nikyy
autor
20. mar 2023

@danielahamar ja si myslím,že psychicky je v poriadku a stres nemá určite,nemá mat z čoho. No na imuno ideme koncom maja,tak už len vydržať dovtedy. Ešte skúsim ten výter z hrdla povedať Dr.

domkakvet
20. mar 2023

@nikyy skúste jej budovať imunitu, chodí von, či len sedí doma a tiež stravu, ovocie a zelenina a tak casto antibiotika uz skor uskodia ako pomozu.

danielahamar
20. mar 2023

@nikyy nemusí to byť len z domáceho prostredia, proste, že má strach, že zas ochorie a tak. Trvat na výteroch určite, môjmu ich robila po 2týždnoch choroby. A tiež už by som nedávala ATB, nech hladajú príčinu

nikyy
autor
20. mar 2023

@domkakvet von chodievame pravidelne a stravu má bohatú na zeleninu a ovocie a hlavne zelenina ona je milovníčka zeleniny stále jej robievam rôzne zeleninové šaláty,alebo len tak nakrajam uhorku,paradajky atd.. všetko dodržiavame ako nám odporučila Dr,lebo ona už dlhšie je tak,že častejšie je chorá,ale pred tým to ani z ďaleka tak nebolo,že takto hneď po sebe bola chorá.. bola chorá raz za 2-3mesiace. A teraz za 3 mesiace už 5x🙈 preto som napísala,lebo už som z toho veľmi nešťastná :(

evinqua
20. mar 2023

@nikyy ma urobene nejaké testy na alergie, intolerancie, celiakiu ? Ci idete prvý krát na imunoalergo? U mojej sestry sa takto diagnostikovala celiakia, cca v 3.tr.zš začala byť takto ze nonstop chora, zistili jej z jrvi akurát anemiu a to viedlo k ďalším vyšetrenia a bola to celiakia, žiadne tráviace ťažkosti nemala. Za oslabenou imunitou môže fakt vselico, takze určite jej daj urobiť všetky možné vyšetrenia, ktoré odporučia.

marianarem
20. mar 2023

@nikyy Okrem vyssie spomenutych veci by som ju dala prezriet, ci nema niekde skryte hnisave loziska, ktore mozu byt zdrojom bakterialnych infekcii. Byva to napr. v zuboch, v mandliach.

allisian
20. mar 2023

@nikyy myslím, že dosť záleží aj na pôvode zeleniny a ovocia. Aj môj syn ju má rád, je v rovnakom veku,, ale v tomto období ho k zelenine ako je šalát, paradajka atď atď, vôbec neťahá.. Je alergik, astmatik, atopik. A prešli sme si všelijakými epizodami, vysetreniami takými, že mne bolo na omdletie 😑😑a vytiahla ho nakladana kapusta, kedykoľvek počas roka, na jeseň, zimu zvlášť - sám si ju pýta aj na raňajky,,, a bryndza - najlepšie probiotikum. Okrem toho,, k tej zelenine a ovociu - nie som že eko, bio a všetko ostatné, aj keď sa poteším takému zdroju, no poznám chlapa, ktorý sa pýšil tým, koľko zeleniny dokáže zjesť, že žena ušetrí na mäse a že nemá pupok a smradlavy dych z mäsa a bla bla bla bla... Ale po preventívnej prehliadke mu zistili nehorázne stopy dusitanov v organizme - z tej jeho milovanej zeleniny,,, Všetko začína v črevách, aj imunita, čo asi vieš,,, po takom množstve ATB sa dcéra nemá kedy vystrábiť, no chápem aj lekárku.. Držím palce na imuno, aj keď je to ešte ďaleko. Chce to trpezlivosť tiež, viem o čom hovorím. Dcére skoré uzdravenie prajem 🙏🍀🙂

zabka79
21. mar 2023

@nikyy treba sa pytat k imunologovi. Nam to vyriesl liek Imunor, a veru sme si vytrpeli kym nas tam doktorka poslala

nikyy
autor
21. mar 2023

@zabka79 na imuno je objednaná koncom mája tam už čakáme od januára 🙂

zabka79
21. mar 2023

@nikyy aj my sme tak cakali 😔

majka137
27. júl 2023

@nikyy Dobrý deň, neviem ako ste na tom teraz ale ak môžem odporučiť, mám tri deti, tiež boli takto vkuse choré,raz mi jedna mamička ,myslím, že tu na MK ,odporučila vyhľadať cez facebook Andreja Medveďa, nám jeho výrobky veľmi pomohli.Ja mám od neho Laktoferin, čistý noštek ,sprej M33. Dcéru keď začne pobolievat hrdlo nasadíme Laktoferin ,zodac ten berú pravidelne, vezme tiež Paralen , rozdrobíme aj probiotiká čistý noštek, a strieknem jej sprej M33,v škole cmula trebárs strepsils tablety,ale už som také podobné našla aj v jednote,keď sa vráti zo školy zoberie zas ten Laktoferin spravím zas čistý noštek a vypije Coldrex čajík a večer zasa Laktoferin, čistý noštek a trebárs nurofen pre deti.Poviem vám takto druhý krát by sme zaručene skončili doma s ATB takto s týmito výrobkami bola nie raz za tri dni fit a aj keď sa občas stalo , že aj tak musela ATB užívať priebeh choroby bol omnoho,omnoho miernejší ako po druhý krát tým myslím že nemala také strašné vysoké teploty,a stekavy kašeľ. Vyskúšajte, uvidíte ako vravím nám Andrej Medveď a jeho výrobky veľmi ale veľmi pomohli ja som spokojná