Veľmi časté zápaly stredného ucha

monikaresovska
23. okt 2018

Dobrý den, milá mamičky máte skúsenosti so zápalom ušiek? V júly sme boli vyberať nosné mandle, že boli zvačšené a boli sme často chorý, sopliky kašel, a cca 2x sme mali zapal stredného ucha za cca 1,5 roka. Avšak od operacie, uz mame 3x behom 3 mesiacov zapal uška, Ide o chlapceka
cca 4,5 ročného. Mate s tým skusenosti, ako to riesil vas ORL lekár. dakujem ...

pepa1502
23. okt 2018

@monikaresovska moja 5r dcerka mala od skolky stale zapal dutin a uska.v auguste jej vybrali nosne mandle a co funguje skolka 8tyzdnov tak 5ty tyzden je na striedacku doma.nic nepomaha.zelene sopliky bolesti hlavy uska,dobrala atb a do 4dni je chora opat tak sa trapime a ani verit sa nam uz nechce...drzte sa napodobne

deti95060810
23. okt 2018

dcéra mala často...ohluchla...

monikaresovska
autor
24. okt 2018

@deti95060810 to vazne? a lekari to nijako neriesili, ze často....

kacenka255
24. okt 2018

@monikaresovska vyber mandli niekedy pomoze a niekedy nie. u takychto malych deti tie nosne mandle dorastu do roka. nas maly mal v rozpati par mesiacov opakovane zapaly usiek - vzdy vo vytere mu nasli hemofila. pri poslednej kontrole nam primar dal kortikosteroidy a odporucanie na vyber mandli - vtedy som si povedala a dost! tie kortikace po precitani pribaloveho letaku som mu nedala a namiesto toho sme zmenili krcne a zacali prechadzat trosku na alternativnu liecbu. Nakoniec nam zabrali kvapky od energy audiron. Odvtedy presli 3 roky a maly zapal uska uz nemal.

monikaresovska
autor
24. okt 2018

@kacenka255 vidite, nam vytery ani nerobili, clovek je zufaly, ze z obycajnej nadchy nič strasne, troska kasel a troska sopliky..mame hned zapalene uska..

kacenka255
24. okt 2018

@monikaresovska vazne? nam robili vzdy vytery ci uz v nemocnici alebo u lekarky. Asi si treba vyziadat =(

sedem
24. okt 2018

@monikaresovska my sme si tym tiez presli a vlastne stale prechadzame...v skolkovom obdobi bola dcerka kazdu chvilu chorá, z toho sme mali zvacsenu nosnu mandlu-nemala sa kedy stiahnut, kedze sa nam choroby stale vracali, k tomu zapal uska, takze sme sli na vybratie mandle, a potom nas este sledovali, kedze sme mali podozrenie, ze dcerka horsie na to usko počuje , zistili uz nejake zmeny na usku, ta blanka, ktora vlastne pomaha, aby sme poculi a mala by byt pruzna, bola u nas uz nepruzna a teda sa horsie niesol zvuk, zapal sa nam pri kazdej chorobe vratil, takze bam dali do usiek take mikrotrubicky-stipulky, lebo predsa len je to blizko mozgu a ten zapal a hnisbco sa tam tvoril, sme potrebovali dostat von...trubicky mala asi rok-same potom vypadlí, odvtedy sme stale pod kontrolou, zapaly uz nie su take caste, ale usko ma uz nejake zmeny, takze nas mozno caka vraj dalsia operacia...kazdopadne urcite nie je dobre to zanedbat....

monikaresovska
autor
24. okt 2018

@sedem dakuejm krasne, vlastne my sme boli v juli vybrat mandle, v auguste zapal uska, v septembri zapal uska, na zaciatku oktobra sme boli na kontrole aj sluchu, ze vsetko ok, a teraz bum bac zase, a to ma taku nadchu, ze ani za rec to nestoji,trochu rano kasel a sopliky, ale take ze ani ich nevidiet, netecu....ale ano nechcem nic zanedbat...teraz len tak na rychlo mi spominala doktorka nejaky implantat, asi ako pisete tie trubicky.....taka som zo vsetkeho rozčarovana, ze žiadna doktorka nam doteraz nepovedala, ci vseobecna ci na orl, ze ked vidim, ze na neho nieco lezie, hned co mam robit aby to neprerasto do zapalu a antiobika atd....

sedem
24. okt 2018

@monikaresovska ano, nam tiez ten zapal sa zvykol casto vzadu na dutinach prejavit, ani nemusela nijako mimoriadne soplit...tie trubicky nam pomohli, malej ten hnis siel potom von z uska, takze rychlejsie sa to preliecilo a mala sa tolko netrapila..ale treba potom davat pozor, aby sa nedostala voda do usiek, hlavne z bazenu alebo jazier... no a treba podporit imunitu...a este jedna rada- nam naozaj dost pomaha konvicka a obycajna morska sol, preplachueme nos a vychadza z majej aj to, co je vzadu v dutinach, vrelo odporucam, neyreba sa toho bat, neboli to 😉

monikaresovska
autor
24. okt 2018

@sedem dakujem,nadtou konvickou rozmyslam uz isty cas, pretoze preplachovanie iba s alliamare ampulkami asi moc nezabera...zajtra ideme na kontrolu potom,co vcera zacalo boliet usko, som zvedava co nam povie

timejicka
24. okt 2018

@monikaresovska viem o čom to je ,keď moja dcera nastupila do škôlky ako 3ročná tak to začalo častý zapal stredneho ucha možno aj 4krát do roka...dali sme na odporučenie vybrať mandle a pri operacii jej dali do uška aj stipulky(myslim ,že tak sa to volá) s odstupom času bola už ns tom omnoho lepšie ,mala zapal ale už menej 1krat do roka.Len od vtedy si musi dávať veľký pozor na usi aj keď sa kupe a hlavne na plavarni.Teraz ma 12rokov a tento rok vlete mala zapal ucha asi po 5rokoch dostala ho s kupaliska ,voda jej "splechla "do ucha.Teraz nam dr.ORL povedala ze si musi davat velky pozor na kupalisku ziadne ponaranie a skakanie do vody...ona to ani nerobi😀

sedem
24. okt 2018

@monikaresovska konvicku ozaj odporucam, ziadne tie spreje s morskou vodou ti nepreplachnu dutiny tak, ako konvicka...stoji to v lekarni par eur a velmi.pomôže 😉

evinkah
24. okt 2018

@monikaresovska Odporucam toto, pravidelne fukat balonik Otovent, vygoogli si, ako to funguje a ako ho maju pouzivat deticky. Zapal v usku sposobuje hromadiaca sa tekutina, ktora vytvori podtlak a uzatvara trubicu. Otovent podtlak uvolni a usko sa prevzdusni. Moja dcerka mala zapaly kazde dva-tri tyzdne. Po zacati pravidelneho fukania preli zapaly usiek takmer okamzite. Top vecicka 👌🏻 ak mate problem nielen s uskami, ale aj s dutinami a hornymi dychacimi cestami, odporucam ako mamina vyssie konvicku a doslednu hygienu nosteka. Plus treba zvazit aj preliecenie zatracovanym kotikosteroidovym sprejom, moja ho kvoli neprestavajucim soplom/opuchom/zapalom v nosteku a v hrdle brala mesiac (+antihistaminika) a zmena bola obrovska. Atb a ani ine pripravky nezabrali.

monikaresovska
autor
25. okt 2018

@evinkah mozem sa opytat aky kortikosteroidny sprejik ste mali? Lebo mame skusenosti iba s mometasone....

evinkah
25. okt 2018

@monikaresovska Ako pises, Mometastone, ale treba ho uzivat dlhodobo, aby nastupil ucinok. Moja ho brala 2m, 1xdenne. Po cca 2-3t myslim nastupili prve zmeny. Ale brala ho v kombinacii s antihistaminikami (Zodac/Aerius). Z kortikosteroidov sa robi strasiak, kvoli mnozstvu NU, ale su choroby, pri ktorych sa im nevyhnes, ako chronicke zapaly dutin, astma..., tam ti len atb nepomozu. V kazdom pripade, odporucam ten Otovent, my na nom ficime dodnes, kedze tie uska su chronicke 🤷🏼‍♀️ ale kortikosteroidy uz netreba.

monikaresovska
autor
25. okt 2018

@evinkah este sa chcem opytat,ten balonik ste pouzivaly,aj ste mali zapaly sposobene soplikmi?

evinkah
25. okt 2018

@monikaresovska Ano. Ono to ide ruka v ruke, opuchnute sliznice, zvacsene mandle, zatecene sopliky, tekutina v usku, podtlak, zapal...

monikaresovska
autor
26. okt 2018

Ďakujem krasne, každej ktora mi poradila...🙂

tatiana2305
3. dec 2019

@kacenka255 dobrý deň prosím Vás my máme tiež s uskami problém ozaj vám takto pomohli tie kvapky? Ako ste ich užívali? Ja už som bezradna už tým lekárom ani nedôverujem....chcem pomôcť svojej dvere

kacenka255
4. dec 2019

@tatiana2305 ano pomohli odvtedy nemaMe problemy s uskami