Valgozita členkov a kolien u deti

alenka008
31. júl 2016

Valgozita clenkov a kolien - poradte dobreho detskeho ortopeda v BA na tento problem.
Tiez budem rada, ak mi pridate akekolvek skusenosti s tymto problemom. Co pomaha? Moc dakujem za kazdy prispevok!

alenka008
autor
3. aug 2016

nikto nic?

agy111111
2. mar 2017

@alenka008 ahoj, chcem sa spytat ci ste nasli nejake riesenie, radu od ortopeda.. Ja mam dcerku 2,5 r., tiez ma valgozitu piet a bohuzial nic nam zatial nepomaha. Kedze ma kazdy odbornik iny nazor na liecbu tak nevieme co s tym... Zlepsilo sa to nejak u vás??

narayan
2. mar 2017

aj my s tým bojujeme, zatiaľ rehábkami a tejpovaním, v pondelok ideme k inému ortopédovi, bo pôvodný nám pred rokom povedal, že sa tu upraví do troch rokov ( krpec má teraz dva) no my to máme na neurologickom základe, malý je hypotonik ( slabšie svalové napätie) a podľa nášho neurológa sa to samé neupraví ( ak vôbec) , tak ako to býva u väćšiny zdravých detí... tak som zvedavá

agy111111
6. mar 2017

moja mala ma tiez diagnozu hypotonie. My uz ortopeda ani nehladame, vystriedali sme styroch, jeden to neriesil vobec ze sa to spravi samo, druhy nam predpisal korytkove ortopedicke vlozky ktore v jej velkosti este ani nevyrabaju, další ze pevna obuv to spravi a teraz zas nazor ze pevna obuv jej poskodila lebo nemala moznost pouzivat ucinne svaly nohy a tie stuhli.... skusali sme aj tejpovanie a dvoch fizioterapeutov kde jeden povedal ze mame skusit vojtovu metodu a druhy ze je na to vraj uz velka a ze sa bude branit...samo sa to podla mna urcite nespravi, ide leto tak chceme skusit tie barefoot topanky aby s nimi behala po dvore, tu mame vsade nerovny teren tak sa uvidi. Keby vam poradili nieco co by pomohlo dajte mi prosim vediet nech to skusime i my, dakujem. Masaze sme tiez skušali. Dokonca sme boli aj na metabolickych testoch, odporucanie od neurologicky a tam nam zas odporucala natierat ju kremami s mineralmi z mrtveho mora... vraj to podpori spevnenie svalov, vysledok ale ziadny.

narayan
6. mar 2017

@agy111111 tak ortopéd nám predpísal topánky na mieru, ćiže tie tvrdé kopytá, ktoré mu dávať asi ani nebudem, rehabilitovať naďalej ( cvičíme Bobatha) , tejpovať naďalej ( tejpujem už 4.m) chodǐ po nerovnom teréne, v lete bosky vonku po tráve, kamienkoch atď, v zime aktívne precvičovať plosku nohy a prsty, soravila som aj ten koberček s rôznymi povrchmi, nakúpila balančné šošovice, na ktorých stojí pri stolíku, keď sa napr hrá s plastelínou a že uvidíme, čiže riešenie viac menej žiadne, teda nič, čo by som nevedela a neočakávala.... môj má aj plochú nohu okrem valgóznych členkov .... prikladám fotky pred 4.m a teraz ... ak sa ti dá, odfoť aj vaše nožky pls ...

agy111111
6. mar 2017

mala uz spinka, ale zajtra skusim odfotit, no zda sa mi ze to ma ovela horsie, lavu nozku ma horšu ako pravu. Tiez jej ale vraj ostanu ploche nozky to nam povedali uz od zaciatku ale to vraj do 3 rokov vobec nebudu riesit, lebo az vtedy mizne tukovy vankušik z oblasti klenby. v com spociva ta bobathova metoda, ja som o nej nieco citala nie vela ale nejak som ju nepochopila.

narayan
6. mar 2017

@agy111111 je to rehabilitačné cvičenie ako keby formou hry, fyzioterapeutka s dieťatkom cvičí to čo potrebuje a zároveň upútava pozornosť dieťaťa nejakou hrou, či aktivitou, aby ani nevedelo, źe s ním niečo robí. Mne môj neurológ povedal, že u týchto hypotonických detí sa tá klemba s najväćšou pravdepodobnsťou sama od seba nevytvorí, ak vôbec...tak som zvedavá no...

andrejta
6. mar 2017

@narayan co su to prosim, balancne sosovice?

alenka008
autor
7. mar 2017

@agy111111 nezlepsilo. Tiez nevem najst nejakeho dobreho odbornika, vsetci co sme u nich boli sa tvaria, ze to je vlastne celkom OK

alenka008
autor
7. mar 2017

Kocky prosim, odporucite nejakeho dobreho detskeho ortopeda na Kramaroch?

narayan
7. mar 2017
narayan
7. mar 2017

@alenka008 fuu, tak to neviem, no ak ho nájdeš daj vedieť, lebo ja som bola u dvoch ortopédov a tiež mali rozdielne názory 😕 ... ibak ako staré máš dieťatko?

alenka008
autor
7. mar 2017

@narayan nase to maju obe, mladsia 2 roky a staria 7. U starsej sme to zanedbali, lebo vsetci ortopedi, ktorych som navstivila, trvali na tom,m ze je to v norme. A teraz to ma podla mna dost zle....neviuem, co v tomto veku s tym este urobime. Cvici, kupila som koberec z roznymi povrchmi, pouzivaju ortopedicke topanky aj vlozky...ale zlepsenia nevidim. Skor mam pocit, ze toto vsetko pomaha maximalne na to, aby sa to nezhorsovalo. Neviem

narayan
7. mar 2017

@alenka008 uff, rada by som poradila, ale sama sa trápim že čo, kde, ako, či vôbec a ortopédi 0 bodov 😕 ... skús aj ty hodiť fotky, ak sa ti dá prosím, nech si to viem aspoň porovnať....

chiara_elle
7. mar 2017

@narayan ja tam vidim zlepsenie predsa, nie? To je po 4 mesiacoch cvicenia? Moja dcerka ma nozky presne tak, tiez sme zacali chodit na rehabilitacie a ma sandalku na doma + korytkove vlozky ☹

andrejta
7. mar 2017

@alenka008 my sme boli u mudr. Feldinszkej, mala som z nej dobry pocit, ale my sme riesili podozrenie na perthesovu chorobu. Popritom mu skontrolovala chodidla, predpisala topanky a vlozky, ze staci ak to bude mat len cast dna, a ze chodidlo sa vyvija do 13 rokov, tak to nejako tragicky neberiem. Odporucila chodit po roznych povrchoch na boso, senzoricky kobercek schvalila. Maly ma 3,5 roka

alenka008
autor
8. mar 2017

@andrejta dakujem za kontakt. Do 13 rokov? Mne lekarka hovorila, ze do 7, preto mam z toho u starsej dcerky stresy ☹

andrejta
8. mar 2017

@alenka008 ano, povedala do 13 rokov a ziadnu vedu sialenu z toho nerobila. Odporucila co som napisala, mala som z nej pocit, ze vie co hovori. A potesilo ma, ze spomenula tie prirodzene pomocky na zlepsenie stavu a nepreferovala len specialnu obuv a vlozky ako jedine riesenie

agy111111
8. mar 2017

@alenka008 asi ta nepotesim ale nam zas povedali ze do troch rokov je najlepsie ked sa to napravi, lebo dieta ma uz potom zafixovany pohyb v mozgu a stav sa stane patologickym, čiže aj ked si nožky posilní, tak ajtak ich nenarovna, lebo je to pre neho neprirodzene takto chodit.. Ale kedze ma kazdy odbornik iny nazor, tak je fakt tazke rozhodnut sa co robit. Preto nam aj odporucaju vojtovu metodu, spociva vraj v tom ze sa dieta da do urcitej polohy a stlacaju sa nejake nervove zakončenia aby vyslali do mozgu signal aka je spravna poloha nohy - to je tak laicky napisane no..je pri tom ale velky plac a obavam sa ze by to moja mala nezvladla taky stres. cvici sa to až 3-4 krat denne po 20 min.

ivuska027
8. mar 2017

@alenka008
@andrejta dievcata, prepacte, ze vam do toho vstupim. Ja sama mam problem s kolenami, mam nohy od kolien do X. Tiez sa to nejak neriesilo u mna, zial, zanedbalo. Vysledkom su nezvratne zmeny na jablckach. Lekar mi doporucil operaciu. Ja idem cestou ortez pri namahe a sporte, nejak sa mi nechce velmi do toho, aby mi rozrezali stehenne kosti. Kazdopadne som len chcela povedat, ze vyvojove zmeny u dievcat prebiehaju a daju sa riesit do prveho menzesu, resp do roka po prvom menzese. Potom uz nie. Takto mi to bolo vysvetlene pomerne dobrym ortopedom v Kosiciach.

narayan
8. mar 2017

@chiara_elle áno, zlepšenie tam je, no tá fotka aj trochu zkresluje, až také super to v skutočnosti nieje, no som tada aj za ten posun ... a áno, za 4.m cvićenia a tejpovania, tak snáď sa to ešte zlepši ...

agy111111
8. mar 2017

@ivuska027 vies mi povedat meno ortopeda, my sme tiez z KE

narayan
8. mar 2017

baby? tie či vám predpísali topánky na mieru, od akej firmy máte? Protetika, Podotech, Protea atď.? A aké sú? Ja nechcem moc tvrdé kopytá a vysoké do pol lýtka, existuje niečo "normálnejšie"?

agy111111
8. mar 2017

@narayan my sme mali podotech, sandalky, tam co jej nozku merali povedali ze musia byt nad kotnik. Oni ako na nožke vyzerali normalne ale po niekolkych tyzdnoch aj na nich bolo vidno ze sa podla nozky ztocili. Boli tažke a tvrde, zo začiatku v nich len capkala az potom chodila normalne. Nozkam to viac uskodilo jak pomohlo..

dismonika
8. mar 2017

Ahojte baby, aj moja mladšia dcérka má ploché nôžky a začali sme to riešiť, keď mala 1 rok a 3 mesiace. Ona má vbočené kolená, nohy do X, ešte sa k tomu aj hrbí a má vpáčený hrudníček. Najprv sme to tiež nejako neriešili (lebo vraj sa to upraví do 3 rokov samo), no za 4 mesiace, ako už dobre chodila, stav sa zhoršil natoľko, že sme museli ísť znova a predpísali nám vložky na mieru a doma nosí sandálky na priečne a aj pozdľžne plochú nôžku.
Odkedy nosí tie sandálky, tak nehrbí sa a lepšie drží chrbticu. Nohy do X už nemá... Máme chodiť každy pol rok na kontroly. Ona keď nosila inú obuv ako ortopedickú, tak nevedela chodiť a vyzeralo to tak, akoby chcela dobehnúť svoj nos. Veľmi sa nakláňala dopredu. Ináč aj my sme z KE. Baby rada by som vedela, že čo Vám pomohlo ;)

alenka008
autor
8. mar 2017

Kocky a to tejpovanie je co? Mne ortopedicka take nic nespominala

ivuska027
8. mar 2017

@agy111111 MUDr. Pobeha

agy111111
8. mar 2017

@narayan odfotila som ti tie nase,malej sa to po noseni ortop. Sandalok zhorsilo

narayan
8. mar 2017

@agy111111 ja už fakt neviem, čo mám robiť, každý má iný názor, inú skúsenosť ... asi dám na svoju materskú intuíciu a uvidíme, bo moc sa mi do tých "kopýt" nechce.... inak tvoja malinká to má tiež źiaľ dosť 😔 .... snáď sa vám to barfootami zlepši ...

agy111111
8. mar 2017

@narayan no ved prave, že dost zle, preto jej uz tie sandalky nedavam robit. Aj ked ortoped si z toho velku hlavu nerobi.. Davam jej teraz korytkove vložky do normalnych topanok, kupenych v obchode a na dvor ked sa konecne otepli skusime barefoot a uvidim ci bude nejaky vysledok...