V škole majú čierny kašeľ

21. mar 2024

Dobrý deň, prosím Vás v synovej škole sa vyskytol čierny kašeľ dnes nám to oznámili večer cez edupage. Syn je astmatik, s oslabenou imunitou doma mám novonarodenca.
myslíte ked povie triednej učiteľke že z dôvodu obavy si nechávam doma syna nám ospravedlní hodiny aspoň do Veľkej noci by som si ho chcela nechať doma. Aj ked neviem či bol v kontakte s pozitívnou neviem či to tam je rozšírené alebo či už nieje nakazený.
Fakt mám veľké obavy.

bora0123
21. mar 2024

Ak ma syn aspon 2 davky hexavakciny mal by byt chraneny, aj ked pri novorodencovi by som radsej neriskovala, skus napisat ucitelke a uvidíš, aj ucitelia su len ludia snad sa dohodnete
Mozem sa na mesto opytat? 😅 BA?

janage
21. mar 2024

Myslím, že učiteľka ho ospravedlniť nemôže. Buď vedenie školy alebo pediater dá papier. Rodič môže ospravedlniť na 5 dní sám.

marlent
21. mar 2024

Prezradiš kde? Aspoň okres?

autor
21. mar 2024

je to žilinský okres čo si s mamičkami píšem tak už viem o dalších 2 školách kde to majú potvrdené tiež,

siska53
21. mar 2024

Nechaj ho doma, nech ti, ak mas lekarku normalnu, da ta pre syna ospravedlnenku.

Zjavne nas zacinaju dobiehat tie antiockovacie kampane, co tu jedneho casu boli dost viditelne....😕

bora0123
21. mar 2024

@siska53 tak zase cierny kasel moze dostat aj zaockovany clovek (nemal by ale stava sa, priznaky su potom miernejsie aspon 😅)
mam znamu co dokonca aj TBC dostala po 2 davkach ockovania, clovek nikdy nevie co kde moze chytit 😅

siska53
21. mar 2024

@bora0123 pravdu mas, to ano, len tym, ze zaockocanost klesla, je vacsia sanca tieto specialitky chytit.

kacena4
21. mar 2024

zo zakona ho mozes ospravedlnit na 5 dni co ti vychadza akurat do Velkej noci, takze ak mas strach nechaj ho doma a nech sa uci priebezne nove ucivo. drzim palceky

autor
21. mar 2024

@bora0123 práveže vraj je zaočkované.

hradnapani
21. mar 2024

pat dni mozes ospravedlnit sama,to ti akurat vychadza do prazdnin. asi by som len napisala zdravotne dovody.

ada12345
21. mar 2024

Pre novorodenca, ktory este nie je zaockovany je cierny kasel velmi nebezpecny. Uz len preto by som si nechala doma syna.

mamasrnka1984
21. mar 2024

urcite by som dieta nechala doma, kedze mate doma babatko..

lb1984
22. mar 2024

@siska53 ockovanost bola takmer vždy nad 95%. RUVZ teraz vydala správu ze klesla pod 95%. Česi kolektívnu imunitu majú aj tak sa im to tam šíri viac ako minule roky. Ja by som nehladala problém v našich neockujucich maminach tie tu boli vždy a nikdy sa to tak neskrilo ze pomaly ročný výskyt prípadov sa zachytí na začiatku roka.
Co sa týka teba autorka. V kľude syna stiahni zo školy zavolaj pediatricke ona určite na pár dní ospravedlnenku dá. Dieťatko je na prvom mieste ....

angelinja
22. mar 2024

ludia su neohladuplni isla osm do skoly a mala hovori mame ze tie vyrazky ma svrbia ale necitim sa ako chora....na skole sme mali 5 tu chorobu, urcite sa to tam stale toci...take dieta nema co byt v skole!!!rodicia kaslu na vsetko, ked uzkaslu na druhych ok ale ako mozu kaslat na deti??je to chore dieta oslabena imunita aj ked sa to nezda...ja mam 38 rokov nebolo menej deti ani viac lekarov, tiez byvali ludia inde od babiek atd napr. aj ja som ejdinacik od 3 rocnika som bola doma sama , ked oblo treba mama mi zavolala alebo otecz z pevenej linky z roboty ci som si dala lieky...teraz rodicia ani 5taka nenechaju doma co potom chcu?ludia su strasni v tomto svete

pleby
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fionaodshreka
22. mar 2024

Viem že aj v Holiči na škole je, asi toho bude postupne viacej pribúdať

lucia147852
22. mar 2024

Ako píše
@pleby je aj parapertusis. Na to ockovanie nefunguje. Ďalšia vec, kľudne to dostane aj zaočkované dieťa či dospelý a aj to dákej šíri. Ja som mala čierny kasel pred 5 rokmi. Nakazila ma rovnsko ockovana osoba. Za toto rovnako ako aj za iné choroby môžu ak covid obmedzenia, preto na nás teraz udierajú silne chrípky, virózy, čierne kašle.

telly4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz