Uzavretá veľká fontanela

danka_444
22. feb 2022

Ahojte, chcela by som poradiť dnes som bola s dcerkou na neurologii na kontrole ma 8 mesiacov vsetko v poriadku až nato ze dcerka ma uz uzatvorenu velku fontanelu .. dr nato nič iba jej premerala hlavku , ale ja stale citim taku jemnu jamku na hlavicke, aku ma od narodenia ci to nie je ono ?

tosomja
22. feb 2022

@danka_444 volne to cítiš ako taký kosostvorec a dnu mäkké. Syn mal na rok 2x2cm a dcérka má teraz 9m a má už maličkú, asi tak 1x1cm. Dnes sme boli na poradni, nič nehovorila. Hlavu má 46cm

kacena4
22. feb 2022

velka fontanela byva dlhsie otvorena, preto to dr premeriava ak by sa zmenil tvar hlavicky nepravidelne sa zvacsovala tak by sa to potom riesilo, inak netreba

monika2605
22. feb 2022

@danka_444 nasa ide mat 15 mesiacov a este ju ma celkom velku... teda ona sa s obrovskou narodila ale stale ju este pekne citit

hrasocek12
22. feb 2022

Mojej malej sa uzavrela fontanela v 7mich mesiacoch uplne a je ok 😊 nemoze mat kazdy velku hlavicku 😊 neboj nic lekari rast hlavky ked je uzavreta sleduju ,my chodime kazdeho pol roka a hlavka rastie aj ked pomaly 😊 kazdy mame iny tvar hlavy a inak velku 😊 ani nasa mala nie je tabulkova a lekari hovoria ze to nevadi 😊

matovicova
22. feb 2022

@danka_444 u môjho syna podobne. Bol potom sledovaný v nemocnici u neurologa, neurochirurga a hlava sa pravidelne premeriavala odborne na antropometrii. Našťastie sa to "samé spravidlo". Nebolo treba ani prilbu, ani operáciu 🍀

sudocek
22. feb 2022

@danka_444 mi ideme mať 16 mesiacou a ešte stále je veľká fontanela otvorená. A malú sme aj malú fontanelku otvorenú.

sudocek
22. feb 2022

@matovicova a koľko mal tvoj syn keď sa mu uzavrela fontanela?

danka_444
autor
23. feb 2022

My sme boli na poradni pred mesiasom a tam mala fontanelu 1x1 a teraz ze uzavretá, no snáď bude všetko okej

matovicova
23. feb 2022

@sudocek cca 10 mesiacov

lenka188
25. feb 2022

@danka_444 mojim obom babam sa predcasne uzatvarala velka fontanela. Hrozne scenare su okolo toho na nete... s oboma sme boli na neurologii, urobili sono, povedali, ze ostatne svy su pekne volne a hlavka ma ako rast. Keby boli zrastene aj vsetky ostatne svy, tak je problem. U nas nastastie neboli a obe su uplne v poriadku. Aj maju normalny tvar hlavy.

sudocek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz