Už tri mesice mám chorú škôlkarku

3simona3
27. nov 2017

Maminy, vedeli by ste mi poradit? Uz tri mesiace mam choru dcerku, od dnes angina, tretie antibiotika.
Ma velmi oslabenu imunitu. V sept. nastupila do skolky a dokopy tam bola asi 2 tyzdne.
Zabrala nejaka liecba u vas? Mozno alternativna..Neviem. Detske saunovanie, kupele, solna jaskyna, stravovanie..
Viem, ze prvy rok v skolke je vraj tazky, vraj su deti viac doma chore, ako v skolke...Dakujem za kazdu pripadnu radu a odloved

moonlight1210
27. nov 2017

U nas podobne. Prvy rok v skolke Kasle, priedusky, hrdlo, angina, laryngytida na striedacku. V skolke tri dni a dalsie dva tyzdne doma. A tak dokolecka.
Nakoniec vybrali nosne mandle a odvtedy dieta chore obligatne dvakrat do roka, max tyzden kasel na jar a na jesen. Inak zdrave. Skuste sa spytat doktorky, ci to nemoze byt tiez pricina.

janinah
27. nov 2017

pri chorobe jej robí dr. výtery? sú to cielene atb? ak je taká slabučká,tak by som ju vyhlásila zo školky aspon do marca

synda11
27. nov 2017

u nas zapal priedusiek angina stale nejaky bacil v nose nakolko niektore maminy nosia deti so zelenými soplami a ucitelky pekne prevezmu....davam jej c-cko a kamoska mi poradila kapucinku lekarsku jej tinkturu ale malu preistotu nechavam castejsie doma lebo sa jej narodila mladsia sestricka...prajem vsetko dobree

lindusss2016
27. nov 2017

Skuste aj hlivacek na podporu imunity, je to vytazok z hlivy a rakytnika taky sirup, popripade rakytnacek, to su akoby zele cukriky.

simca06022011
27. nov 2017

Uplne normalny priebeh :DDD u vela deti je to tak... my sme nakoniec po nekonecnych behackach po lekaroch (ano, aj krcna hned rieisla mandle, odmietli sme vyber, nepresvedcila ma proste) od januara do marca ostali uplne doma, brali sme na imunitu nejake veci od imunologa + Ccko, Dcko atd a isla do kolektvu v lepsom obdobi: v aprily, prvy mesiac na pol dna a potom uz cely den. Postupne to ustalo, potom bola chora uz tak 3x do roka, teraz uz druhy rok raz za rok... pomohlo nam aj zmenit zariadenie, a trvat na riadnej hygiene ako rodicom, posielanie chorych deti domov.. proste bez toho to bohuzial nejde. Ale zo zaciatku je to jedno, myslim, ze kazda mama vie o com je rec. Ja som rok bola viac doma ako v praci ked sme nastupili. Do dnes ako pride jesen tak nastupuju vitaminy...a teraz napr. mame zapal priedusiek (inak prvy krat v zivote) a imunoglukan podla mojho "pocitu"... Inak je tu kopec tem ako napr. stale chore dieta atd. tak si mozes pozriet aj tam 🙂))

elysiacik
27. nov 2017

Sama si to napísala, proste kým si dieťa zvykne tak to takto býva, viac je doma ako v škôlke ale keď ju zase necháš doma, dajme tomu nejaké tri mesiace aby sa poriadne vyzdravela tak keď tam príde znova tak pôjdete zase od začiatku, treba to vydržať. Hlavne treba zistiť či jej doktorka dáva tie antibiotiká len tak od buka alebo sa aj snaží zistiť čo jej ozaj je, napríklad odberom krvi alebo aspoň výterom z hrdla

3simona3
autor
27. nov 2017

Praveze jej nerobila ani vyter a ani krv nebrala.
Poviem otvorene, ze mna nenapadlo vobec. Ale povedala, ze je to jednoznacne angina dnes a ze na to jedine antibiotika.
Pytala som sa na vselijake alternativne varianty, ale ze v prvom rade sa musi vyliecit z tohto.
pripadam si ako neschopacka, tak za to zistujem, co si mozno treba ziadat, ake vysetrenie, ci co..

Ďakujem za vsetky rady.