Už 3 týždne zvýšená teplota u 8-mesačného bábätka

saharse
21. máj 2024

Ahojte, skusim zas.. Maly zacal mat z nicoho nic skaredy kasel, davala som Solmucol-nepomohlo..3.5 dostal zvysenu teplotu 37,2/3/4/5 a sopliky ktore boli biele, tiekli no aj tak mal zadnu nadchu..crp 13- dostali sme pamycon do nosa kedze nevedel absolutne dychat-nepomohlo..urobili sa stery z nosa-hemofilus, streptokok pneumoniae, acinetobacter.. crp pod 8, no nasadila antb kedze zvysene teploty kasel aj soplik pretrvavali vyse tyzdna..dostali sme ospen 400..dva dni ziadna zmena, na treti den sa zo zvysenej teploty stala horucka ktora vybehla na 38,2/3..zasli sme k zastupujucej doktorke(nasa mala dovolenku), ktora povedala ze 2tyzdne zvysena teplota je uz dlho, zmenime antb na megamox duo.. 6dni sme davali tieto antb, teplota zvysena nonstop.. 37,4-37,8..dotoho stale kasel aj sopel..vcera mu vybehla zas teplota..tento krat na 38,5..od vcera vecera striedam paralen s nurofenom..isli sme k zastupujucej doktorke, ta ma podozrenie na infekcnu mononukleozu kedze antb nezabrali-kazala nam ich vysadit..urobila znova vytery z nosa a tento krat aj z hrdla(zdalo sa jej cervene hrdielko a nieco na mandliach, no kedze maly protestoval nevidela to na 100%).. vysledky budu do 3dni, zajtra ideme na odber krvi.. strasne sa bojim co mu z krvneho obrazu vyjde.. maly nepije absolutne vodu, 20/30ml denne max..cely den sedim vedla neho s flaskou a ponukam ale vypluva nechce..mlieko pije..tych 150ml, 3/4flasky denne..prikrm zeleninovy 190g a misku kase..viac donho nedostanem..bojim sa ci nebude dehydrovany a jednak Z COHO JE TA HNUSNA ZVYSENA TEPLOTA TAK DLHO?😢😢😢😢 nemoze to byt nieco vaznejsie? som s nervami v koncoch💔

doriiis
21. máj 2024

Podľa mňa pije aj je dosť.Covid ste vylúčili?

saharse
autor
21. máj 2024

@doriiis presne toto ma dnes napadlo.. myslite ze to vyjde z krvi? vseobecne neviem ci sa povazuje za pitny rezim pitie um..

doriiis
21. máj 2024

@saharse ...prečo z krvi? V lekárni kúpiš antigenovy test a doma spravíš, za 15 min máš vysledok

saharse
autor
21. máj 2024

@doriiis hej mozem to vyskusat..zajtra ma odbery krvi rano tak ci tak ale kupim aj antigenovy, len bohvie ci by mu ukazal nieco ked to ma uz 3tyzdne..

nikaeli
21. máj 2024

Presne to som ti chcela napísať - či mu brali odber na mononukleózu. Syn mal takú zvýšenú teplotu asi dva týždne, do toho zapálené spojivky, neskôr soplík, neskôr kašeľ, potom ho bolelo hrdielko, až nemohol prehĺtať - vyzeralo to ako hnisavá angína, no crp mal nízke, tak padlo podozrenie na mononukleózu. Z krvi sa potvrdila. Vybral Isoprinosine a bolo fajn. Držím prsty 🙋🏻‍♀️

saharse
autor
21. máj 2024

@nikaeli boze kiezby sa nasla pricina a vhodna liecba, ubija ma pocit ze ma 3tyzdne vkuse teple telicko… dakujem za napisanu skusenost🤍

ylona1924
22. máj 2024

Dobry den, moj syn zatial od soboty to iste ako u Vas. Ma 9 mes v noci vzdy teplota 38,5 po cipku paralenovom klesne ma kasel aj sopel riadny a je zachripnuty. V pondelok ho dr len popocuvala a ze je to zo zubov no tomu ja neverim to je blbost teploty pretvavaju aj cez den dnes urobila crp bolo 5 a zase ze so zubov. Dcera je skolkarka mala minuly tyzden sopel aj trosku kasel ale len taky vykasliavaci. Myslim ze nieco od nej chytil len to u neho je horsie. Ked vam zistia co to je napisete prosim ja tiez uz od soboty nespim.
Inak dcera nemala ani pri jednom zube ani teplotu ani sopel ani hnacku, toto je uz davno vyvratene nechapem preco sa na to dr stale vyhovaraju

saharse
autor
23. máj 2024

@ylona1924 viete co my sme mali iba zvysenu teplotu ale uz tri dni horuckuje… brali mu krv, nastastie sa vylucilo to najhorsie co ma napadlo leu… ma uplne slabunko zvysene pecenove testy a doktorka si mysli ze je to infekcna mononukleoza..dnes po 11tej mam volat ohladom zvysku vysledkov, tak potom napisem

saharse
autor
24. máj 2024

tak vysledky krvi negativne, streptokok pneumoniae aj acinetobacter zabili antb ospen 400 a megamox duo pravdepodobne..ale zostal nam tam hemofilus ktory tento jeho momentalny stav sposobuje, takze dostali sme suprax a dufame ze ho to vylieci..

ylona1924
8. jún 2024

@saharse dakujem za odpoved. Aj syn uz je ok mal nejaky virus od dcery zo skolky trvalo to tyzden tie teploty. Snad aj vy ste uz ok