Úraz hlavy dvojročnej dcérky

morigan555
20. mar 2022

Dobrý deň, prosim o radu, prípadne skúsenosti.
5dni dozadu mala dcéra( 2roky) úraz hlavy, spadla, dosť škaredo a ešte aj na kameň, mala otvorenú ranu, cca 3cm.... samozrejme sme hneď utekali na chirurgiu , kde jej to zašili, urobili RTG ktoré bolo v poriadku.
Bola pri vedomí, rozumela, rozprávala, už na chirurgii v čakárni vymýšľala, hrala sa, proste nič na nej nebolo vidieť...
Je 5dni od úrazu, stále je rovnaká ako predtým, vozí s na motorke, pekne papa, nemá žiadne problémy ktoré by naznačovali nedajbože opuch mozgu, krvácanie alebo iné problémy, avšak má veľmi opuchnuté oči, hlavne to jedno, ledva naň vidí
Mala to aj deň po úraze, potom to na 2dni zmizlo a teraz opäť ...je to v poriadku?...prípadne natierať niečím, alebo počkať kým odpuchne?
Má to naozaj hrozné 😭...ale inak je v poriadku
V utorok máme ísť na kontrolu, ale nemôžem sa na ňu pozerať, aké to má spuchnute
Chirurg mi nič nepovedal, len že sa to zahojí...ak sa Vášmu dieťatku niečo podobné stalo, budem rada za skúsenosti ..
Ďakujem

janinah
20. mar 2022

Opuch oči pri úrazoch hlavy je " v norme".ale pre pokoj duše by som šla aj na očné.ci je videnie ok.

morigan555
autor
20. mar 2022

@janinah vidí dobre...po schodoch, na motorke, spočíta, kreslí,keď jej z diaľky ukážem cukríky hneď vie, že sú to jej obľúbené...napriklad....naozaj ide len o ten opuch , ktory na 3deň zmizol a teraz sa znova objavil....
Trošku stresujem, lebo jej tvár je úplne iná ako predtým, a už som si myslela, že sa to bude lepšiť...

rudik0987654321111
20. mar 2022

Ak vidi kreslí tak je to v poriadku ale pozor ak ide len o opuch tak može to isť aj o alergiu ide Jarná sezóna Peľu môže aj to vyvolávať ked je Alergicka na Peľ

janinah
20. mar 2022

@morigan555 čisto teoreticky...aj keby hned oslepla na jedno oko,tak stále bude "dobre vidieť",lebo to druhé oko to vykoriguje...verím,že je to len poúrazový opuch ,ale sledujte to

morigan555
autor
20. mar 2022

@janinah ja som jej skúšala zakryť to jedno "zdravé" oko a zistila som tak laicky , že na to druhé vidí.
Naozaj mi ide len o ten opuch a či jej to odpuchne,asi mi ide len o upokojenie , že bude všetko ok🤷

juliet86
20. mar 2022

@morigan555 porad sa s pediatrom

morigan555
autor
20. mar 2022

@juliet86 ...je nedeľa....preto sa pýtam , inak samozrejme , že pediatrovi zajtra volám

simca06022011
20. mar 2022

mala to na čele?

morigan555
autor
17. apr 2022

@simca06022011 áno, na čele to mala...