Upchatý nos u 17m

helena1994
8. jún 2018

Prosím o radu! 🙂 Moja malá (17 mes) začala dneska kašľať a akoby mala plný nos :( Skúsila som jej poodsavat nos no nešlo jej skoro nič... Teraz som si všimla že rýchlejšie dýcha :( som úplne zúfalá :( teraz už pekne spinka aj keď sem tam zakasle... Mám ju odniesť na pohotovosť? Čítala som že to dýchanie môže byť aj z toho ze ma upchaty nos :( ale som úplne off.. Každých 10 min ju pozerám.. Poraďte co mam robiť... Za každú radu Vám Ďakujem :*

skjatqo
8. jún 2018

Ma teplotu?

katka1416
8. jún 2018

Nema teplotu? Moja rychlo dycha ked ma teplotu. Popripade laringitida... Davat na noc fenistil kvapky... Poodsavat poriadne nos, streknut daco do nosa co mate pre deti a polezat chvilu, kasel ma isto z tych zatekajucich soplov... Este u bas zabera na noc k postielke dat nakrájanú cibulu

skjatqo
8. jún 2018

Moje deti tiez divne funia ked maju plny nos, aj chrapu. Pri teplote srdiecko bije rychlejsie aj dych je rychlejsi.

helena1994
autor
8. jún 2018

Teplotu nemá len rýchlo dýcha :( ja som tiež myslela aj nato že to jej môžu zatekat tie sopliky.. No neviem..

skjatqo
8. jún 2018

Na uvolnenie nosa sa nam osvedcil Olbas. Do aromalampy alebo nakvapkat na vreckovku a strcit do postielky pod plachtu aby sa to odparovalo. Alebo natriet hrudnik mentolovym kremikom na to urcenym.

deti95060810
8. jún 2018

ak nemá teplotu a spinká, tak návštevu pohotovosti by som odložila...uvidíš ako bude zajtra...

skjatqo
8. jún 2018

Poznam ten pocit. Prvy krat dieta chore, moj maly mal par dni ked mal zrazu horucku. No co s nim...mal okolo 40. Vyvetrat miestnost, pustit dnu studeny vzduch, vyzliect ho. A po chvili uplna pohoda. On sa iba nastval a ako reval od zlosti a bol obleceny teplejsie a aj zabaleny v deke, prehrial sa. Moc som vtedy nenaspala a kontrolovala som ci dycha az do rana.

skjatqo
8. jún 2018

Pokial ma dobru farbu, nemodra, dycha dostatocne. Na pohotovosti by ste dlho cakali, nachytali vsetky choroby a asi nic z toho. Skontrolujte o hodinku, dve.

fazulkova
8. jún 2018

nuz, musis ju sledovat, spinjak pri nej, mozno este teplota bude, ked rychlo dycha, ale dufam, ze nie, keby nahodou laryngitida a nevedela sa nadychnut-tak prva pomoc je studeny vzduch, otvorit chladnicku a tam nech sa nadycha, drzim palce, nech nepotrebujes moju radu..

helena1994
autor
8. jún 2018

Dala som jej pred spaním Fenistil kvapky skúšala som odsavat, nič jej nejde :( zatiaľ pekne spinka aj keď dýcha tak isto... Uvidím ako v noci... Cez deň sa pekne hrala všetko ok aj keď aj cez deň kašľala ale v pohode a teraz... Aši to bude dlhá noc... Ďakujem vám za každú radu :*

helena1994
autor
8. jún 2018

@fazulkova ďakujem vám veľmi pekne :* no to dúfam... Možno sa bojím aj kvôli tomu že mi sestrin syn skoro zomrel v rukách :( hej to poznám vtedy nám tiež toto iste vraveli čerstvý vzduch alebo chladničku... Veľmi pekne vám ďakujem za radu...

katka1416
8. jún 2018

Tak ma asi sopliky moc vzadu a pre to aj kasle... Pokial pekne nerusene buva, tak to snad nebhde nic vazne😉 a pokial sa v noci nebude moct nadychnut tak ten studeny vzduch treba, ako aj vyssie pisala.

helena1994
autor
8. jún 2018

Už sa mi 2 krát zobudila s plačom :(

fazulkova
9. jún 2018

@helena1994 no ako?

helena1994
autor
9. jún 2018

Ďakujem za každú radu... Nakoniec sme skončili na pohotovosti ešte dobre ze mame doma spreje ináč by sme mali ísť do nemocnice... Moc vám ďakujem

fazulkova
9. jún 2018

@helena1994 och, a co jej vlastne je? skore uzdravenie zelam.. 🙂

helena1994
autor
9. jún 2018

No že tie hlieny nevie vykašľať a to sa jej tam usadí... Tieto spreje jej pomôžu uvoľniť a vykašľať. Ďakujeme

maria584
9. jún 2018

@helena1994 my tiež tak isto, dcéra má rok a pol. Štvrtok a v piatok pokaslievala a dnes do rána otras. Boli sme na pohotovosti. Zápal priedusiek

helena1994
autor
10. jún 2018

@maria584 :/ prajem vám skóre uzdravenie... Toto je teraz niečo neskutočne... Ja sa ani nečudujem keď už všade dávajú na plné pecky aj klímu... A predsa musím nakúpiť čo potrebujem :(

maria584
10. jún 2018

@helena1994 ďakujem. Už je trosku lepšie. Antibiotiká zaberajú, máme aj spreje na dýchanie, zvlhcujeme vzduch,na hrudník dávam jazveciu masť.

helena1994
autor
10. jún 2018

@maria584 len aby bolo lepšie a lepšie 🙂 môžem sa spýtať aké spreje ste dostali?

maria584
10. jún 2018

@helena1994 berodual a flixotide

helena1994
autor
10. jún 2018

Flixotide mame tiež a Ventolin... Ešte dobre že máte doma inhalator.. Nam to bol problém kúpiť keď sme išli domov s predčasne narodeno dcérkou.. Vraj to musí predpísať bud alergologicka alebo v BB na plucnom.... Keď by sme to doma nemali sme hospitalizovaný v nemocnici... :/

maria584
10. jún 2018

@helena1994 nám to dala imunologicka pre syna, ale používame aj pri dcére, keď treba. Veď to, že ja sa tej nemocnici tak bojím, nechcem tam ísť s deťmi.

helena1994
autor
10. jún 2018

@maria584 poviem vám pravdu. Veľa rodičov si myslí že sa nič zlé v nemocnici štát nemôže... No ja som stým naopak dcérka ako predčasne narodená tam ležala 2 mes.. Ja som s nou bola 5 týždňov... A to bol horor... Všetko možné sme pochitili co sme len mohli vlastnému dieťaťu som obliekala staré deravé veci no nemohla som jej dat svoje.. Dávali nám hnusný cumel :( a mala som ju kŕmiť z fľašky z roku 1870 :( ja mam riadne zimomriavky keď už počujem nemocnicu...

dabika
4. okt 2018

@skjatqo kde kupujete prosim vas Olbas?

skjatqo
4. okt 2018

@dabika ja som to nasla na iHerb.com