Úpal u 2-ročného

11. júl 2023

Ahojte. Vcera vecer ked sme isli spat so syncekom, citila som ho dost horuci. Normalne sme sa hrali pred spanim, merala som mu teplotu a mal 38,4 😳 preto si myslim ze je to upal. Teraz uz to ma 39. Mozem podat liek na horucku ked ma upal? ( podla mna ma upal, chory nemoze byt asi )
Dakujem za odpovede
( syncek ma 2r,4mes )

mamatroch
11. júl 2023

Jasne, ze mu treba pri takej teplote dat nurofen / paralen. Ale k obom treba i dostatok tekutin, aby zaucinkovali (zase nie dva pohare odrazu, ale napr. Pol pohara, potom o 15 min zase atd).
A vhodne by bolo ho chladit i fyzikalne:
Bud vlazna sprcha alebo zábaly alebo aspon napr.utierku namocit do vlaznej vody a utierat nou telicko (tvar, cele ruky, brusko, chrbatik...).

mamatroch
11. júl 2023

Este pre istotu k zabalom: bali sa do vlaznej mokrej plachty a na to suchej trup, nie koncatiny!!!
V pripade, ze ma dieta ladove ruky a chodidla, treba ich najskor zohriat (napr.trenim) a az potom robit zabaly.

autor
11. júl 2023

@mamatroch a urcite mu mozem podat nurofen ze? Lebo vsade na nete pisu ze ked ma upal tak nepodavat liek na znizenie teploty ☹️ preto som sa bala podat. Bolesti asi nema, ani to nevie povedat zatial. Predchvilkou som mu dala napit, tak hned dam zase. Dakujem pekne ❤️

@mamatroch Dakujem za odpoved

jexica
12. júl 2023

daj lieky pred dvoma dnami syn mal upal trvalo to jeden den a bolo po nom striedala som nurofen a panadol

martul
12. júl 2023

Dôvod na úpal?! Boli ste dlhšie na slnku?! Prečo?! Prečo si ho opekala?!!!

martul
12. júl 2023

Prečo,, nemôže " byť chorý?! Moji sú v posteli chorí, sopel, kašeľ, doktorka hovorila že je to teraz rozšírené.

misana84
12. júl 2023

Aj moja mala angínu z ničoho nič… 39 jeden deň a potom hrdlo

autor
12. júl 2023

@martul zase jedna mudra… preco som ho opekala. Lebo som chcela aby dostal upal nie??? Preco musis byt mudra…

snehulak77
12. júl 2023

@martul úpal nevzniká iba tým, že je dieťa na slnku, to je úžech. Úpal je prehriatie organizmu, môže vzniknúť pokojne aj na hromadnej akcií, kde je veľa ľudí. Žiadna matka nevystavi dieťa úpalu schválne. Ženy, veď rozmýšľame, keď niečo píšeme

snehulak77
12. júl 2023

Pri upale sa nepodávajú lieky na zníženie horúčky. Zábaly sa robia iba kým neklesne teplota pod 38.5. potom už nie. Ideálne je miestnosť vetrať, aby bol čerstvý vzduch, môžeš dať aj koža na kožu, si chladnejšia, tak prirodzene to dieťa ochladí. Ak mám ja podozrenie, tak ešte aj podám vodu so soľou, pre istotu

1fifinka1
12. júl 2023

@misana84 my presne to iste teraz riešime. Najprv horúčky, myslela som ze úpal, a angína neskôr. Pritom bola v tieni, v bazéne, natreta, po 17.00 a aj tak ju pripalilo. A nikde nechodíme, sme len doma.

autor
12. júl 2023

@snehulak77 dakujem! To je dobry napad ze ho chladit kozu na kozu. Toto ma nenapadlo v noci.
Naozaj neviem ze ci ma upal lebo nema ine priznaky. Hrame sa v pohode od rana, pekne papa, pije vodicku.

guliver19
12. júl 2023

@martul taketo vyjadrenia si odpusti ak nevies co konretne sa stalo

martul
12. júl 2023

@guliver19 neodpustím a stojím si za svojim. Keď je teplo zdržiavam sa vnútri a hotovo. Teplo je aj v chládku aj v bazéne o17.tej

koniarova
12. júl 2023

Od včera by mal úpal? To ťažko. To bude choroba,ktorá sa este len rozvinie.

guliver19
12. júl 2023

@martul ale ty uz ten upal davno mas, tebe je to nic platne.😄

1fifinka1
13. júl 2023

@martul teplo je aj vnútri. Teplo je vsade. Ostaň vnútri celé leto, nikam nechoď, alebo aj celý rok najlepšie.

autor
13. júl 2023

@guliver19
@1fifinka1
😂😂😂😂

martul
13. júl 2023

@1fifinka1 áno jasné, vnútri má tak teplo, že dostalo dieťa,, úpal." Chodím von aj ja si moje 3 deti chodili von, ale nie v horúčavách, hrali sme sa vnútri a von sme išli keď bolo projemnejsoe, navečer.

martul
13. júl 2023

@guliver19 keď sa míňajú argumenty tak sa začína urážať? Začo, lebo mám iný názor? To je zakázané?

maryetta
13. júl 2023

Ani neviem ci moj syn mal teplotu. Ale ked mal upal bol unaveny. Nechcel jest a aj zvracal ☹
Ale o uz asi 5rokov dozadu.
Kazdopadne ked sa prehreje organizmus je super jemne namocit uterak a potierat celo. Zatyok. Ruky. Nohy. Ovlazovat cez kozu.
Samozrejme aj davat pit.

koniarova
13. júl 2023

No ako ste dopadli?

oliali
13. júl 2023

@martul my mame v detskych izbach aktualne teplotu 29 stupnov… cize na noc ich asi vyhodim spat von aby sa neprehriali a nebola som “nezodpovedna” matka 😂😂😂… dieta sa moze prehriat, nikde autorka nepise ze ho opekala 3/4 dna na slnku … moj ked bol prehriaty tak ho bolela aj hlava, dala som normalne nurofen, dalsi den uz bol ok…ak je to choroba, neprekde zrejme zo dna na den

1fifinka1
13. júl 2023

@martul a 17,00 už nie je podvečer?

autor
13. júl 2023

@koniarova vieš čo, už ani včera večer nemal teplotu 😳 cez deň ešte 37,7… Ale večer už nič. Takže neviem čo to bolo. Vtedy v noci mal 39,4…

@oliali presne, ráno okolo 9:00 sme boli trošku na dvore, a potom okolo 18:00 sme išli von na zmrzlinu.. Áno, aj vtedy bolo ešte vonku dusno ..

guliver19
13. júl 2023

@martul tvoj nazor je irelevantny, nakolko prd vies o pripade a vyjadrujes sa akoby si mala oci vsade

koniarova
13. júl 2023

Tak je dobre. Chvalabohu. 👍👍