Umelé mlieko a kolika

aloana
7. sep 2016

Ahoj, moja dcérka má mesiac a bohužiaľ už asi dva týždne papá UM,pretoze ja som o svoje prišla,snaxili sme sa rozbehnúť to neustálym prekladaním no nič sa nezmenilo. Minulý týždeň sme boli u lekára,mame vraj koliku. No nie som si istá...V rodine máme intoleranciu na laktozu,tak musím dať preveriť ci to nezdedila. Kolkka trvá len par hodín do dňa? Pretože moja malá v pondelok preplakala celý deň,nedpala,( aj keď bolo vidieť,ze je unavená), nejedla-vzfy iba trošku 5-10mk(aj keď bola hladná), celá scervenela,tlacila a celá sa nasťahovala a nič nezaberalo...noc bola super...odvtedy sa len naťahuje s plačom,scervenie a strašné tlači...a to sa opakuje celé dni...kúpili sme rektalnu rúrku a občas jej pomôžem s plynmi...stolicu má v plienkach,no máličko...neviete mi poradiť či to vyzerá na koliku alebo niečo iné? Papá baby calm,skusali sme espumisan,sab simplex aj infacol no to nezabralo.

darina1952
7. sep 2016

@aloana ahoj, každé dieťatko je iné. Môj mal koliku a hlavne večer po22toj hodine do neskorej noci plakával. Veľmi mu pomohol Baby Calm - treba ho podávať pravidelne pred každým kŕmením a tiež odporúčam začať s podávaním probiotík - pre najmenšie bábätká sú najlepšie probiotiká Infants Dophilus - tie takisto treba podávať dlhodobo aspoň 3mesiace aby sa naštartovala črevná flóra. Bábätká majú často problémy s trávením čo súvisí s nedozretým tráviacim traktom, ktorý časom sám dozrie ako bábätko bude rásť. Koliky zvyčajne trvajú do 3 až 6tich mesiacov veku dieťatka.
UM ktoré teraz dávaš zatiaľ nemeň, ešte si na neho môže zvyknúť - nechaj jej ho ešte pár dní. Ak nebude zmena k lepšiemu, môžeš skúsiť iné UM (Beba, Sunar, Nutrilon, ...)
Držím place 😉

glorikarebeka
7. sep 2016

nam pomohli kvapky coliprev

lajhar
7. sep 2016

aj nam pomohli baby calm.moja mala popoludnie zacinala plakat vecer o 22 hodin.kazdy den.trvalo 4 mesiacov.aj teraz papa nutrilon.

aloana
autor
7. sep 2016

Tieto dva dni boli super,uplne iné dieťa,ked moc plakala skúsili sme rektalnu rúrku,no len ráno a večer...mame také hodinky večer od 19-21:00 a ráno od 6-8:00 kefy je placliva,musime cvičiť nožičkami a ťažko zaspáva ale potom je celý deň bezproblémová,aspon zatiaľ....dúfam,ze to ostane. Dnes nám dala pediatricka Coliprev a vraj za 4 dni by mala byť vidieť zmena 🙂 tak snáď bude fajn...

zuzka_1985
11. sep 2016

Mojmu drobcovi sa kolika zacala v 3. tyzdni. Nemaval bolesti po kazdom papani, ale min raz denne sa trapil. Davali sme sab simplex, ale ten nepomahal, tak sme presli na infacol. Casto sme masirovali brusko a ked bolo velmi zle, tak sme pouzili rektalnu rurku. Maly bol kojeny a dokrmovany aj UM. Koliky presli po 6. mesiaci...

aloana
autor
12. sep 2016

koliky sa zmiernili,zacali sme na odporucanie lekara davat Coliprev a po 4 dnoch sa nam viditelne polepsilo...uz som nemusela pouzit rektalnu rurku...no Nutrilon anticolics nam nechutil,tak od vcera mame obycajny nutrilon...teraz je sice mrzuta,no neboli ju nic...skor mam pocit,ze sa snazi putat pozornost,aby sme okolo nej stale behali (nosili...) 🙂