Ultrazvuk mozgu u bábätka

4. nov 2021

Ahojte. Chcem sa opytat, aj vas poslala Dr. s babatkom na ultrazvuk mozgu? Moj malicky ma 2 mesiace,ze vraj sa deticky posielaju, pytala som sa kamaratok a vraj ziadna nebola. Myslite,ze je tam nejake podozrenie? Pytala som sa doktorky ci je vsetko v poriadku,vraj ano ze sa to bezne robi :(

autor
4. nov 2021

+ malicky ma trosicku zlezanu hlavicku,moze to byt kvoli tomu?

nelca0510
4. nov 2021

Môže to byť kvôli zlezanej hlavičke. Ako je na tom so psychomotorickym vývinom? Lebo bežne to nie je.

nikpa
4. nov 2021

Jedného máme predčasne narodeného, mal cystu na mozgu, tu mu našli v pôrodnici, tam sa robí sono mozgu bežne všetkým. Preto nás posielali ešte opakovane na ďalšie sono v 3 mesiacoch a v pol roku. S druhým, ten sa narodil v termíne, bez problémov a na žiadne sono okrem toho v pôrodnici sme odoslaní neboli. Tak neviem ale zase lekárka by ti nemohla nič zatajovať...

mikadooo
4. nov 2021

Áno mňa poslali s malým, lebo mal väčšiu hlavičku ako je nejaká norma. Chceli vylúčiť hydrocefalus, respektive byť si istí, že nie je žiaden problém. Tiež mi to vtedy tak povedali, že je to len prevencia. Mal tak do troch mesiacov, už si nepamätám.

zitaje
4. nov 2021

Mojim deťom robili uzv mozgu ešte v pôrodnici v rámci novorodeneckého screeningu. Keď si nie si istá, opýtaj sa na dôvod doktorky.

kittykat22
4. nov 2021

Vypada to, ze doktorka chce mat 100% istotu ze je vsetko v poriadku - urcite koli tej zlezanej hlavicke. Nema priame podozrenie, ale nechce nic nenechat nahode - preto ti povedala, ze je to bezne. Aby si sa nevystrasila.

banalu
5. nov 2021

Vobec by som nestresovala. My ideme tiez na kontrolny utz v decembri. Malej robili utz pri narodeni, mala nejaku prasknutu cievku, ktora sa uz vstrebavala tak preto kontrolny. Vraj je to uplne normalne a netreba z toho robit ziadnu vedu. Ja som mala kliestovy porod, cize u malej vsetky neurologicke vysetrenia museli byt spravene, takze neviem ci utz hlavicky je standard po porode, ale u teba mozno ta zlezana hlavicka je indikator na kontrolny utz. Hlavne klud 😉

janka_266
5. nov 2021

Aj u nás posielajú každé babo, keďže v pôrodnici ho nerobia

alexandra2468
5. nov 2021

Bežné to nie je. Musí na to mat´ nejakú indikáciu a predpokladám, že nejaký dôvod napísala pani lekárka aj na výmenný lístok na usg.

Naša bola v 4-5m na usg mozgu kvôli pomalému psychomotorickému vývoju.

autor
5. nov 2021

Dg. napisala Z00.0

baska1303
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. nov 2021

Ano viem,googlila som... dakujem vsetkym za odpovede

autor
17. nov 2021

Ahojte,mala som zbytocne obavy vraj je to bezne vysetrenie a malicky je uplne zdravucky, predo mnou bolo zopar mamiciek s babatkami😊