Údajná chrípka a intenzívny hlienový kašeľ bez antibiotík

19. dec 2022

Dobrý večer, je mi jasne že chrípka je vírusové ochorenie a antibiotika na ňu nezaberajú, no 2 rocna dcéra ktorá podľa lekárky ma chrípku, už vyše týždňa tak kašle že mám až strach, solmucol ani mucosolvan nezaberajú, triffed a erdomed majú výpadok antibiotika mi nechce dať ….no mne sa nezdá že jej to ide prejsť len tak bez liečby ….bojim sa aby nedostala z toho zápal priedušiek/pľúc…mám doma augementin čo jej kedysi predpísala dve dávky ale nakoniec stačila len jedna …neviem čo robiť dali by ste jej antibiotika ?? Lebo ja neviem dokedy čakať už s tým kašľom…zbytočne len vracia mi z hlienov v noci nespime …tie voľnopredajný sirupy proste neúčinkuju

janage
19. dec 2022

Cibuľová sirup, vytery alebo aspoň crp , to urobia aj v lekárni niektorej nízke crp rovná sa žiadne ATB nepotrebuje.

autor
19. dec 2022

@janage jej konkrétne nerobili ale staršej dcére robila …tak usúdila že majú rovnakú chorobu …staršia mala nízke crp….len ten kasel je hrozný

loginexistuje
19. dec 2022

a o teraz je to virusove ak chces pre pokoj duse kup si domaci crp v lekarni ale atd by som nenasadzovala takto svojvolne

ukulela
19. dec 2022

Moj starsi sa zadusal kaslom. Ale crp v norme. Teraz chytil mladsi. Starsi sa vysplhal po dve noci aj nad 40, mladsi zatial do 39. Ale atb nemame. Vcera na kasel tu niekde radili dithiaden. Atb teraz nepomozu. Potrebme by boli, ak by sa to dostalo do stredneho ucha.. ale teraz zbytocne.
Augmentin sa nemiesa? Urcite by som ho nedavala, pokial nie je cerstvy. A bez predpisu.

autor
19. dec 2022

@ukulela mam neotvorene balenie …počkám teda .nebudem radšej dávať .ak by sa zhoršilo pôjdem opäť k doktorke…alebo na pohotovosť

jaroe
19. dec 2022

Solmucol vraj príliš podporuje tvorbu hlienu, možno Ambrobeme vyskúšaj...

miiceencoovaa
19. dec 2022

Ahoj, my sme mali toto iste, atb nedala dr, predpísala dithiaden na noc a aspektom sirup na kašeľ. Po týždni sirup začal zaberať...

euka210
19. dec 2022

Nasa robi crp pre pokoj ked si nie je ista...a nepotesim Ta, ani na zapal priedusiek moji nikdy nedostali Atb, len sirup Ventolin sa dava, lebo to je tiez virusove, ako aj laryngitida. Urcite by som dietatu nedavala Atb len tak.
Podporit imunitu, vitaminy, tekutiny.

mogaa
20. dec 2022

dávaj je zábal na hrudník, nech leží v "polosede" a k hlave pokrájaná cibuľa.....zábal na hrudník aspom 2x denne keď pôjde spať.....

mooonika1975
20. dec 2022

kupiť a spraviť crp, veľa tekutin, že ozaj veľa, zábaly, čistiť nos, tymian na hrudnik, masť.

evelyn246246
20. dec 2022

.. u nas tiez 3 den... syn vysoke teploty a kasel, crp pod 8 .... dnes uz teplota miernejsia, horsie v noci... ale kasel ustupuje...sme len na sirupoch od teploty a solmucole ..

miskaska
20. dec 2022

Presli sme si tym doma. Najhorsi kasel mal syn (10 rokov). Ked kasel presiel do drazdiveho - kaslal nonstop, tak som nedavala nic na vykasliavanie - to by sa mi rovno udusil, ale som kasel tisila. Celkom fajn je Robitussin a aj Paxeladine. Vecer som davala antihistaminikum a kalciovy sirup. A treba vela pit. Pridala som este aj Kalobu. Teraz mu uz ten drazdivy kasel ustupil a dávam mu Sinupret. Pred par rokmi som si tiez presla chripkou, kaslala som po nej mesiac. ATB mi doktor odmietol dat. Kasel sa niekedy lieci veeelmi dlho.