Tvrdá stolica u 9 mesačného bábätka

hudy1982
23. apr 2018

Poradte ako upraviť 9m stolicu velmi sa nam zhoršila name tvrdú skusam vsetko mala mi place nechce tlačiť zrejme ju to uz boli neviem čim sa to spôsobilo nic sme nemenili Dakujem o

lavender21
23. apr 2018

@hudy1982 skús pridať malej do príkrmu ľanový olej, ten super zmäkčí stolicu. Môže pomôcť aj slivková šťava, napríklad od HiPP sa dá kúpiť pre deti, a veľa tekutín. Neviem čo všetko si skúšala už... Ak nič nezaberá tak z liekov sa môže laktulóza, taktiež zmäkčuje stolicu. Aj probiotiká sú fajn, tie to zrovnajú v brušku...

molly28
23. apr 2018

...my sme to teda nemali tento problém, u nás to bolo asi len 2x a vtedy som dala ten ľanový olej, ale moja známa to riešila :/ u nich už nič nezaberalo a nakoniec začali dávať malemu 2čl čistého aloevera gelu a zabralo to...

marion09
24. apr 2018

@hudy1982 skus jej dat spapat po malinkych kuskoch 1-2 mesiaciky/kedze je este malinka/ pomaranca alebo mandarinky

hudy1982
autor
24. apr 2018

@marion09 urcite nie

marion09
24. apr 2018

@hudy1982 preco nie?ja mojej davam od 11mesiacov a pekne kaka

pupava36
24. apr 2018

Týmto sme si aj my prešli. Síce mi mala pri tlačení neplakala ale keď sa vykakala tak aj s krvou, mala krvavú stolicu, nakoniec chirurg zistil že tým ako sa snažila tlačiť tak jej praskla žilka na zadočku a tá jej krvácala. Treba zmeniť stravovanie, treba jej davat veľa vlákniny. Dávali sme jej do zadočku potom taky kminovy roztok, zabudla som ako sa to volá, to jej pomohlo sa rýchlo a bezbolestne sa vykakať. No a zmenili sme jej stravu. Tak ako nechcela papať zeleninu tak som jej to mierne nanutila a začala aj sama papať ovocie čo nikdy nemala rada. Dávam jej vločky s vodou zaliate, samozrejme ochutené inak by mi ich nespapala....a obmedzujeme mlieko...keďže som zistila že keď priveľa pije mlieka,( čo u nej bolo v kuse predtým) tak mala strašne tvrdú stolicu až krvavu. tak už mlieko nedostane, maximálne večer pred spaním, cely deň má na stole misku s ovocím alebo zeleninou. A tiež sme dávali slivkové šťavy. Nebojte sa, keď zmeníte stravu napraví sa jej to, ale ak nezaberie ani zmenená strava určite by ste mali zájsť lekárovi, takto sa vraj prejavuje aj celiakia mi bolo povedané od lekára.

pupava36
24. apr 2018

@hudy1982 treba podávať aj pomaranče, mandarínky pokiaľ dieťa nieje alergicke aj tak stolica môže napravit

jance333
24. apr 2018

u nás najviac pomáha červená šošovica. a obmedziť mrkvu, banány (tie takmer vôbec nedávam, max pár milimetrové koliesko), klasickú ryžu (basmati je ok), chrumky - to jej všetko spôsobovalo tvrdú stolicu. mäsové príkrmy striedam s čisto zeleninovými. keď už bolo veľmi zle, povarila som dobre umyté sušené slivky a dala jej pár lyžičiek tej vody. tiež biely jogurt s troškou mixovaných ovsených vločiek dávam na olovrant.

hudy1982
autor
24. apr 2018

@jance333 ako pripravujete šošovicu ?

jance333
25. apr 2018

prepláchnem ju, na asi 5min. namočím a dám ku skoro uvarenému zemiaku. uvarí sa do 10min