Tvrdá stolica u 6 týždňového bábätka

simminka7
14. jún 2017

Dobry den mamicky;)
Mame doma 6 tyzdnove dievcatko, ktore je od dvoch tyzdnov na umelom mlieku (hipp combiotik). V poslednom case ma velmi velmi tvrdu stolicu. Musim jej pomahat rektalnou rurkou aby to zo seba dostala. Trapi sa aj ona, trapim sa aj ja. Myslite, ze by som mala zmenit mliecko alebo existuje nieco aby sa jej stolica upravila?
Dakujem vam za rady

amyamyamy
14. jún 2017

Ja som zo začiatku k dojčeniu i prikrmovala a zapekalo ho všetko okrem mlieka Babylove z DM.
Je najlacnejšie, preto som mu nedôverovala, ale keď nesadol Nutrilon ani Beba, ani Hipp, skúsili sme to z DM a problémy so zápchou skončili.

mattkapd
14. jún 2017

Neni dobre ani často meniť tie mliečka. .Najlepšie bude keď si zavolas pediatricke a opýtas sa..Ja používam Sunar prémium HA 1+ a toleruje ho veľmi dobre

mattkapd
14. jún 2017

A ešte dodám že moja pediatricka neodporúča bábätkám Babylove z dmky na SK ..ale to už je na kazdom teda ako si spravi

simminka7
autor
14. jún 2017

Tiez rozmyslam nad zmenou mliecka, lenze mam strach z toho, ze jej nove mlieko nesadne. ;(

juriva
14. jún 2017

Vies co...zmen mlieko.comfort sme nasadili a parada..za 3 dni kakala redsie.
Tie tuky su tam ine.

tina1988
14. jún 2017

Aj nasa mala taky problem, potom nam doktorka predpisala Nutrilon omneo comfort - pri zapche a od vtedy ziaden problem.

ve_ro_ni_ka
14. jún 2017

Skuste jej davat probiotika...napr.biogaia...ale v lekarni maju velky vyber.to by jej.malo.pomoct

jana_machajova
14. jún 2017

Možno stačí len dodať viac tekutín vo forme vody alebo nám zaberal harmančekový čaj. Tiež sme poskúšali veľa mliek od najdrahších a skončili sme pri france lait. Mali sme aj reflux a toto mlieko nám sadlo.
A ešte neskôr som sa dozvedela, že zapekať môže aj z vigantolu. A to sme sa s tvrdou stolicou natrápili veľmi dlho. Malá mala dokonca herniu z toho tlačenia.
Ak máte dobrú pediatričku, išla by som po radu k nej. Možno budú stačiť probiotiká ako radia mamičky vyššie.

simminka7
autor
15. jún 2017

Ahojte mamicky,
Dakujem za rady....
Dnes sme si zaobstarali probiotika a vyskusame aj ten harmancekovy caj. Znama mi tiez poradila odvar z rasce. Poculi ste uz o tom?