Tubinger - pomôcka na kĺby

nikus99
18. feb 2014

ahojte.
Mate niekto skosenosti s touto ortopedickou pomockou na bedrove klby novorodencov? Mala bude mat 5 tyzdnov, dnes sme boli na somo klbov a predpisali jej tuto ortezku.Nestacilo by ju len nasiroko balit?

zuzik307
18. feb 2014

@nikus99 pokial vam ju uz ortoped predpisal, balenie nasiroko nestaci...je super, slovenski ortopedi ju este len zacinaju predpisovat, je pre babo ovela pohodlnejsia ako Pavlikove remene, alebo Frejkova perinka...my sme ju nosili 4 mesiace, mala si na nu pekne zvykla...musi sa nosit poctivo, dava sa dole len na kupanie...kazde dva tyzdne budete chodit na usg klbikov, kde budu kontrolovat, ci sa to zlepsuje... 😉 drzim palceky, my sme ju mali nosit do polroka, nakoniec sa to podarilo upravit skor 🙂

nikus99
autor
18. feb 2014

Dakujem za odpoved. Len ma zaskocilo, ze podla spravy z nemocnice robili malej uz tam sono klbikov a vsetko bolo v poriadku. ked som sa pytala, ci ju mam nasiroko balit (nakolo mala take vytocene nozicky lebo bola v polohe koncom panvovym) tak povedali ze netreba a naraz ani nie po 5 tyzdnoch mi lekar povie ze ma tazky nalez a preto musi mat ortezku. je to sukromnik tak mam podozrenie ci mu nejde len o zarobok nakolko kazda navsteva sa plati. nam nie je luto penazi na malu ale aby sa zbytocne netrapila v tej orteze. este asi skusime ineho lekara co nam povie.

sasaa22
18. feb 2014

@nikus99 určite si to ešte odkonzultuj aj u iného lekára,budeš si istá......nám táto ortéza nepomohla,mali sme pokročilý nález,držím palce,nech vám pomôže.....

zuzik307
19. feb 2014

@nikus99 presne, este to odkonzultuj u nejakeho statneho lekara, nam vsetko preplatila poistovna...pokial je velmi tazky nalez, tak su uz ine postupy...my sme mali 2c a podarilo sa to vyriesit tymto 🙂 drzim palce...

nikus99
autor
19. feb 2014

zuzik307 my mame tiez 2c. Mala to nosi od vcera a dnes ked som ju prebalovala tak jej ostavaju take rozcapene nozicky ako zabke tak to asi ma nejaky ucinok. pises ze kazde 2 tyzdne na kontrolne sono ale nam kazali prist na kontrolu az o 6 tyzdnov.nenasla som v BA statneho detskeho ortopeda co by mal aj sono tak budem muset ist na Kramare aj ked som sa im chcela vyhnut lebo nemaju najlepsie ohlasy.

nikus99
autor
19. feb 2014

@zuzik307 my mame tiez 2c. Mala to nosi od vcera a dnes ked som ju prebalovala tak jej ostavaju take rozcapene nozicky ako zabke tak to asi ma nejaky ucinok. pises ze kazde 2 tyzdne na kontrolne sono ale nam kazali prist na kontrolu az o 6 tyzdnov.nenasla som v BA statneho detskeho ortopeda co by mal aj sono tak budem muset ist na Kramare aj ked som sa im chcela vyhnut lebo nemaju najlepsie ohlasy.