Trojtýždňové bábätko dudľuje s nervami a každú chvíľu grcká

bjl0803
21. okt 2020

Mamičky idem si k vám po radu .... Máme doma 3 týždnove bábätko ... O 19 spapala 80 ml odsateho materského mlieka O cca 20:30 rozhadzovanie rucickami kopanie nožičkami a cumel dobre že nespapala tak ťahala tak som jej dala ešte prsník zas papala a bila sa mi s prsom (doslova) aj po fľaške aj po prsníku pekne odgrgla aj dva krát cca o 21 grc viac krát momentálne máme 3 pyžamko a dudluje cumel s nervami a každú chvíľu grc ...ale bez plaču len nervy ....čo to môže byť ? ....jasné že čo spapala tak je už aj vonku podľa mňa ....už sa jej aj bojím dať papať ....

saganka
21. okt 2020

moja mala reflux, tak grcala po kazdom kojeni.. ale u nas to zacalo uz v porodnici... neviem ci to moze mat aj takyto neskorsi nabeh, ak doteraz bola ok.. mozno sa len prejedla

lilianocka2016
21. okt 2020

Pre jedáva sa a nenasity ho vaše mliečko

bjl0803
autor
21. okt 2020

@lilianocka2016 no tak to vyzerá že sa prejedol ....momentálne ešte troska vygrckal ...dva krát zasebou riadne grgol a v momente zaspal tak uvidíme či bude už dobre

oliali
21. okt 2020

@bjl0803 moj maly grckaval do 8 mesiacov... niekolko krat za den som prezliekala aj jeho aj seba... bol plne kojeny, pekne priberal aj napriek grckaniu... ponukla by som aj po grckani... ono nikdy nevyvrcka uplne vsetko, mozno skusit robit pauzy, prestriedat prsniky... podla mna je to reflux, hltavo sa napapa a mliecko sa vrati.... mne grcali obaja synovia, jeden nekojeny druhy kojeny.... je to o nervy, ale postupne to odznie ako dozreje traviaca sustava....

saganka
21. okt 2020

@bjl0803 nehnevajte sa ze sa pytam, len mi to nejde do hlavy, ze v uvodnom statuse hovorite o babatku v zenskom rode (papala, bila sa..) a teraz ste odpovedali v muzskom (grgol, zaspal)... viem ze je to od veci otazka, len nechapem... 🙂

remaadja
21. okt 2020

@bjl0803 z materského mlieka sa nedá prejesť, možno ho boli bruško, preto je nekludny

miadi
21. okt 2020

@saganka aj Moja grckala kazdy den sme sa obe museli 3-4x prezliekat zacalo to v 3-4tyzdni a skoncilo v 4+ m. Nema to kazde babo hnet od narodenia.

ivangeline
22. okt 2020

Boli brucho alebo niečo iné je v tom...a kompenzuje to satim. Potom sa jasné že preje...

tinkerbell
22. okt 2020

Ak budeš dávať aj fľašu, tak onedlho začne bábätko odmietať prsník a bude po kojení. Dávaj prsník podľa potreby bábätka, prakticky vždy keď začne plakať alebo bude nepokojné, tak ponúkni prsník. Kľudne aj každú pol hodinu. Takéto malé bábätká majú maličký žalúdok, preto je lepšie papať častejšie v menších dávkach, potom ani toľko negrckaju. Môžete aj podložiť postieľku na jednej strane, aby malo bábätko hlavičku vyššie ako nohy a nevracalo sa mu mliečko späť. Ak by malo koliku, potom dať espumisan kvapky.

tinkerbell
22. okt 2020

"Mnohé deti sa po grckaní chcú dojčiť a je to tak úplne v poriadku. Dojčenie ich totiž upokojí, ak im je niečo nepríjemné, dojčenie im pomôže, aby sa začali cítiť lepšie. Samotné satie na prsníku bábätkám pomáha prekonávať bolesť, nespokojnosť a podobne."

Prečítaj si tento článok: https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/r...

simca06022011
22. okt 2020

@bjl0803 no ak ti mozem poradit, my sme boli ale na UM, ale ja som si vsimla, ze malu som nakrmila, hlavne vecer to bolo uplne zretelne, odgrgla si, dala som ju lahnut.. a ona zacala o cca 20-30min sa prehadzovat, nepokojna bola az sa zobudila.. pohlo mi to odsledovat, nakrmila som ju dala spat a po cca 20minutach zdvihla a ona si znova odgrgla ako slon a spala dalej. Dojcene deticky ale su castejsie hladne, menej potiahnu, zaspia, potom sa zobudia ze su hladne.. to odgrgavanie neskor, ked sa jej to "poposuva", je skor tak na vyskusanie.. reflux moze mat z toho, ze zurila od hladu a rychlo sa nahltala.

ankare
22. okt 2020

Dojci podla potreby dieťatka, neponukaj flasu, neboj, to sa utrasie. 😊 Materské mliecko je to najlepšie, co mozes Tvojmu dieťatku ponúknuť. 😊 Držím palce!

luba41
22. okt 2020

prečítaj si o štrajku pri dojčení..celý tento kolotoč -prsník, flaša, cumel prispieva k tomu, že dieta nedobre sa prisáva, nahlta sa vzduchu, pri nesprávnej polohe, takisto manipulovanie s ním ..atd..taketo male dieta podtrebuje často jest a menej, preto sa hovorí o dojčení na požiadanie -kedy teda okrem ukojenia hladu, pýta si často aj kvoli nekludu, bolesti, strachu, vyžadovaniu si prítomnosti matky atd..