Trojročný máva vždy popoludní zvýšenú teplotu

iskrickaa
4. feb 2019

Mame trojrocneho chlapceka, dobre prospieva, beha odusu, jest mu chuti, akurat sa mi castokrat popoludni alebo navecer zda byt teply a veru zakazdym, ked mu odmeriam teplotu ma 36,9 alebo aj 37. Je zdravy, ale vzdy mava zapchatu jednu dierku alebo slabe sopliky - samozrejme, z kolektivu. Ked je doma tyzden, je uplne fit, potom znova znie zachripnuto alebo ma zapchaty nos. No neprepukava mu to, nastastie. Berie Imunoglukan. Jeho normalna teplota byvala tak 36,4 az 36,6. 37 sa mi zda byt zvysena. Je to normalne u tejto vekovej kategorii, nechat to tak, ci spomenut doktorovi?
Dakujem!

kristina2412
4. feb 2019

@iskrickaa o koľkej popoludní mu ju merias? Najvyššia telesná teplota je medzi 16:00-18:00.

iskrickaa
autor
5. feb 2019

@kristina2412 Dnes to bolo tak o druhej.

viera
5. feb 2019

@iskrickaa Hm?Ako merias teplotu?Pod pazuchou alebo do zadocku?Tam je v merani rozdiel a prosim ta od 37do 38 je teplota a od 38 sa to nazyva horucka,cize keby mal moj syn to co spominas,vobec neriesim.Lekarka by mi na toto povedala ze 36,9 az 37 nie je teplota..Niektore deti ked behaju alebo strasne zacnu plakat sa im normalne zvysi teplota..Nehladaj v tom nic...

iskrickaa
autor
5. feb 2019

@viera dakujem za upokojenie. Od narodenia meriame pid pazuchou. V noci sa mi budil a knucal, prava dierka totalne zapchata.

maria1678
5. feb 2019

@iskrickaa určite to spomen doktorovi, nechcem ta strašit ani nič podobné. No z okolia poznám osobne jednu rodinu, kde ich dcérka cca 2 ročná mala vždy večer zvýšenú teplotu bez iných príznakov a potom to zase kleslo, po dvoch týždnoch s nou isla matka k lekárovi, robili jej testy a zistili je takú závažnú diagnozu a v takom stádiu, že okamžite nad druhý den po výsledkoch museli ísť do nemocnice do BA

lindusss2016
5. feb 2019

@maria1678 no ale ty ju teda plasis, lebo do 37 nie je zvysena teplota. Tvojej znamej dcera urcite mala nad 37. Telesna twplota cloveka sa locas dna meni a okolo 17:00 dosahuje svoj vrchol. Do 37 to nie je ziadna teplota, povedat dr to moze, ale malemu kvoli tomu nezoberu ani krv.

maria1678
5. feb 2019

@lindusss2016 nie neplaším, píšem len skúsenosť

lindusss2016
5. feb 2019

@maria1678 ake teploty malo to dievcatko?

maria1678
5. feb 2019

@lindusss2016 nebudem sa tu dotahovať ani nič podobné, povedala som len zažitú skusenosť, nech si myslí kto čo chce

lindusss2016
5. feb 2019

@maria1678 ale ved ja netvrdim, ze sa to nestalo. Samozrejme, ze moze byt. ale teplota do 37 je normalna

compra
5. feb 2019

@iskrickaa Mojej sestry maval takuto zvysenu teplotu asi 2-3 tyzdne, isla k doktorke, spravili odber krvi a na druhy den uz frcali s velmi zlymi vysledkami na Kramare. Nastastie sa potvrdila mononukleoza.

compra
5. feb 2019

@iskrickaa A moj maly maval teraz pref Vianocami teplotu stale okolo 37. Krv vysledky v poriadku. Ale okrem ineho sme absolvovali aj orl vysetrenie. A minuly piatok sme boli na vybratie nosnych mandli, zrezani krcnych. Tvrdili ze na 90% by to mohlo byt z toho. Uvidime za nejaky cas ci to pomohlo.

iskrickaa
autor
5. feb 2019

@compra a nemali ziadne ine priznaky synovec a tvoj maly?

h2
6. feb 2019

@iskrickaa Ahoj, ako Ti tu už baby písali, 37,0 nie je žiadna zvýšená teplota. Môj otec mával ako mladý tiež dlhodobo zvýšenú teplotu, každý deň mal aj nad 37. Bol s tým u doktora a keďže žiadne iné príznaky nemal, doktorova odborná rada znela: "Prestaňte si to merať." 😁

iskrickaa
autor
6. feb 2019

Dievcata, dakujem vam za prispevky. Tak synkovi nakoniec prepukla nadcha 😔 o stvrtej poobede mal zase 37.

compra
6. feb 2019