Trojročný chlapček málo ciká

iskrickaa
17. dec 2018

Mamicky, stretli ste sa s niecim podobnym? Syncek poslednych niekolko tyzdnov zacal malo cikat. Dovtedy hned rano vypil dva hrnceky caju a aj cikal asi sestkrat denne. Teraz vypije necele dva hrnceky denne a dnes necikal az 8 hodin! Vacsinou je to okolo 6 hodin. Vycika dost, ale moc je tmavy. Uz neviem, co si pocat, vkuse mu davam pit, tak si zakazdym trosicku uchlipne. Kedysi vypil pol pohara na ex. Bojim sa, aby mu neodisli oblicky alebo co. Aj ovocia zje malo. Odkedy mal tri rocky nastali taketo zmeny.
Dakujem Vam vopred za rady.

arcticcode
17. dec 2018

@iskrickaa stolicu ma dobru? Ak hej, tak proste malo pije. Treba do neho liat vodu

aadenka
17. dec 2018

Chodi uz do skolky, ci je este doma? Kupte spolu nejaku peknu flasu na vodu a nech ju ma v izbe, kde ju ma na ociach. A kup aj sebe jednu, aby si mu aj ty isla prikladom 😉

veronikazoja
17. dec 2018

ja osobne by som išla detskej lekárke, ak to trvá už niekoľko týždňov a naozaj máličko vypije a tým pádom aj málo ciká, nechcem malovať čerta na stenu ale aby sa to neskončilo dehydratáciou alebo aj niečim iným

dzulli1980
17. dec 2018

Má málo tekutín ... ani moja dcéra nechce piť, neviem ju prinútiť za nič na svete ... ja to robím tak, že jej varím redšie polievočky a podchvíľou jej strkám do rúk fľašku, z pohára nechce ... necikať 8 hodín je moc ... pozor na obličky!
@iskrickaa

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@arcticcode No ved ano. Len ako donho naliat. Aj po fyzickej aktivite vypije ako vrabec.

@aadenka skusim kupit. Pohar mu davam tak, aby mal k nemu pristup, ale pokial mu ho nedam ku ustam, nenapije sa. Donedavna to robil 😔 mna pit vidi.

@veronikazoja
@dzulli1980 mna to velmi trapi. Pediater - osmy za tri roky! povedal, ze to nevadi, ze dieta sa same od seba nedehydratuje!! Ze keby necikal 24 hodin bol.by problem. Take sprostosti. A oblicky co? Nezijeme na Slovensku. Tu su vsetci ludia hlupi.

dzulli1980
17. dec 2018

Ja mám s dcérou problém s pitím od narodenia, takže viem, čo prežívaš ... skús mu variť redšie polievočky, kúp mu ovocné pyré - bývajú v takých obrázkových taštičkách, to by ho mohlo zaujať ...
@iskrickaa

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@dzulli1980 to len teraz u nas zacalo, asi vekom, lebo v poslednom case sa zacal i hnevat, co predtym mal.miernu povahu, su dni, kedy malo papa, to tiez sme nepoznali. Celkovo sa sprava ako pubertak, dverami trepne. Polievky prestal jest a "ovocinka" mu tiez nutim. Kedysi mu to nesmierne chutilo, teraz dva dni pil jedno. Joj.

dzulli1980
17. dec 2018

A nemôže ho to bolieť, páliť, keď ciká? Nemá nejaký zápal? Nezabehlo mu nejako brutálne? Neskúšala si fľašku so slamkou? U takéhoto malého dieťaťa dochádza veľmi rýchlo k dehydratácii, my sme skončili v nemocnici na infúziách, som sa cítila, ako najhoršia matka na svete ... odvtedy do nej lejem hlava - nehlava, lyžičkou, striekačkou, nemám "zľutovania" 🙂
@iskrickaa

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@dzulli1980 nie, nic ho neboli, "len" nechce pit. Ze nie je smadny. Aktivny je az prilis, nejavi znamky dehydratacie. Akurat som citala, ze mnoho trojrocnych zacne malo pit, vymyslaju a ked vidia, ze mame na tom zalezi, o to viac sa im to paci. Kolko rokov ma tvoja dcerka? Nie si zla mama, niektore veci sa nedaju ovplyvnit, netrap sa. Este daco poskusam. Dakujem ti za rady. Su tri hodiny rano a ja nespim, vytrapujem sa

dzulli1980
17. dec 2018

Moja má 2 roky aj 7 mesiacov ... moc držím palce, určite čosi vymyslíš, aby si ho "prekabátila" ... mama je mama, dokáže aj nemožné 🙂
@iskrickaa

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@dzulli1980 aha, vidim, ma o pol roka menej. Joj, tak sa priprav na pubertu v troch rokoch. To este len bude... mozno dievcatka to moju miernejsie.

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@dzulli1980 dakujem ti, si zlata. Aj vy sa drzte. Skoda, ze ani mojho muza to nejak netrapi. Ze ved pije aj je kolko chce... ako dlho ti necikala, ked ste isli do nemocnice?

dzulli1980
17. dec 2018

Ona cikala normálne, nie málo, nie veľa, behala, skákala, bola veselá ... a potom odrazu v noci sa zobudím na to, ako nekontrolovateľne zvracia ... bežíme do nemocnice a tam podľa výsledkov, obličky hraničná hodnota ... no som si vypočula, som ani nevedela, ako mám reagovať ... aj môj muž je taký - koľko vypije, toľko vypije, koľko zje, toľko zje ...
@iskrickaa

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@dzulli1980 preboha. To by som sa riadne bala tiez. V maji mal prvykrat hnacky a teploty, zrejme novovirus. Trvalo to asi 4 dni. Ku koncu necikal 6 hodin, nic nepil. V nemocnici mu dali 4 deci infuzok, stale necikal, az o niekolko hodin neskor doma...tak ako je teraz 24 hodin bez cikania ok? Citala som, ze 6 hodin je maximum, velmi zle.

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@dzulli1980 chlapi maju v pazi, neriesia.

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@dzulli1980 nucham, ma pocikanu plienku, chvalabohu. Idem este aj ja spat.

knatinka
17. dec 2018

@iskrickaa moj bude mať tri a pol a to isté je u nás...zrazu začal málo piť, inokedy ako kačica ešte aj pred spaním vypil celú fľašu niekedy aj dve aby naťahoval čas a teraz...asi od kedy začal do škôlky chodiť....a na záchod tiež veľmi málo, mám rovnako obavy ale nevídím žiadne iné zmeny na ňom....niekedy aj keď vypije viac aj tak veľmi málo chodí na záchod

arcticcode
17. dec 2018

Môže byť že ho bolí močiť, že má trebars zápal nejaký v močových cestách a preto nechce ani piť ani cikať. Ale to som si len teraz vycucal z prsta...

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@arcticcode dakujem za prispevok. Bola som pri nom, ked cikal, nema s tym problem. U nas je skoro rano, zatial vypil 2,5 dcl caju. V noci cikal, tmavy moc.

lorela
17. dec 2018

@iskrickaa Jednak to môže byť ročným obdobím - v zime si žiada organizmus menej tekutín alebo neobľubuje v poslednom čase slané potraviny? Nejedáva viac slaných všetlijakých chrumiek a tyčiniek alebo tavené syry, údeniny (šunky, párky atď.)? Soľ zadržiava vodu v tele.
Inak, keď pije evidentne menej, skúsila by som okrem typických tekutín aj viac tekutín v jedle - riedke polievky, zelenina - zeleninové prílohy (brokolica len tak na pare zvykne deťom chutiť), ovocie nakrájať zaujímavo - lákavo 🙂

iskrickaa
autor
17. dec 2018

@lorela stravujem ho zdravo. Parky bez dusicnanov ma raz za uhorsky rok, nic z ostatneho vymenovaneho neje, ale to by ho asi smadilo skor viac. Pred odchodom do skoly vypil asi 5 deci caju, necikal, pevne verim, ze tam bude. Idem ponho o tri hodiny. Tam piju len cistu vodu, co mu nechuti.
Dakujem za rady!

lorela
17. dec 2018

@iskrickaa Svokrovci jedia more slaných jedál a neviem, či aspoň pohár - dva vody za deň, takže ten pocit smädu a návyk napiť sa je individuálny.
Držím palce.