Trojročnému synovi sa potí hlava

ivulik2311
7. jan 2021

Dobry vecer..mame taky problem..malemu (3 roky) sa strasne poti hlava. Aj cez den ked sa hra, nemusi sa velmi ani namahat ze by behal alebo tak, ale proste hned ma hlavu celu mokru. A vecer...lahne si, zaspi, a zanedlho ma hlavu mokru ako keby z vane vysiel, ale ze nakomplet mokra..ked ho pohladkam tak mam ruku mokru ako keby som si ju umyvala. Riesili ste to uz niekto? Dakujem krasne za odpovede

paulinka17
7. jan 2021

Skus mu davat vitamin D

ivulik2311
autor
7. jan 2021

@paulinka17 davam kazdy vecer

romanka_369
7. jan 2021

@ivulik2311 moj ma 7 rokov a pretrvava to od malinka..staci trosku behania a uz mu tecu kropaje po cele..dcerka ma rok a to je to iste..hlava kolkokrat mokra ako keby vysla zo sprchy🙄..

kika831
7. jan 2021

@ivulik2311 moji obaja synovia tym trpia. Z casu na cas im dam zobrat krv ci je vsetko ok. Pediatricka tvrdi ze niektore deti to tak maju a nemusi byt v tom ziadny zdravotny problem.

babydesire
7. jan 2021

Obe moje deti to maju od mala pricom s dr.som to nikdy neriesila ale z mojho pozorovania:
- najviac maju horucu hlavu (ono ani nieze by znich tieklo len z ich hlavky sala strasne teplo bez ohladu na rocne obdobie ci teplotu v dome) ked by uz mali spat ale unavu potlacaju,takze nieje na nich vidiet,namiesto toho sa "nabijaju" dalsou energiou ktora sa vnich hromadi,takze je citit ze hlavka je horuca...
- u syna to bolo bezne aj pocas dna aj v prvej hodine spanku (denny,nocny,len nocny...)
- u dcerky pocas prvej hodiny spanku (denny,nocny,len nocny...) zvycajne,sa do hodinky po ulozeni prebudi (ak vynecha denny spanok a dam ju spat az vecer) a je tazke ju upokojit aby mohla dalej spat
-obaja spia na lahko,vnoci vetrame izbu,budia sa,cikaju,prijimaju tekutiny
- byva vlhky aj vankus,ci prykryvka a plachta,,tricko v ktorom spia,ale je to skor take vlhke teplo,nez pot ako ked ste chory,ci po fyzickej namahe
Obaja su velmi temperamentny,zive striebra,hlavne syn...Ja vravim,ze sa po skludneni im vybija nahromadena energia (teplo=energia; z fyziky) 😝

ivulik2311
autor
8. jan 2021

@babydesire on vobec nema teplu alebo horucu hlavu..praveze kolkokrat sa ani nekuri ani nic, aj ruky nohy ma studensie, aj licka aj celo, ale hlava furt mokra. A je naozaj jedno ci je v izbe teplo lebo chladnejsie

inetta
8. jan 2021

@ivulik2311 vitamin D sa vraj ma davat rano.

inetta
8. jan 2021

A aj moj maly je taky. Tiez sa mu poti hlava, aj ked spi, tak ta prva hodina - mokra hlava a niekedy ho aj veru prezleciem. Mne mamina hovorila, ze aj ja som sa ako mala takto potila, mokry vankus som mavala. Asi je to u niektorych deti tak.

ivulik2311
autor
8. jan 2021

@inetta davavam vecer s mliekom

inetta
8. jan 2021

@ivulik2311 to vraj kvoli spanku sa ma davat rano. Lebo vraj to ovplyvnuje odpocinok organizmu.

ivulik2311
autor
8. jan 2021

@inetta to som nevedela..rano teda dam. Dakujem za radu 😉

babydesire
11. jan 2021

@ivulik2311 a neni velmi naobliekany? A ako to napisat - no ci nieje vacsi? Nechcrm urazit,,proste synovev je velky moc a ten ma total mokru hlsvu uz len ked prijde z vonku do miestnosti a zacne sa vyzliekat

inetta
11. jan 2021

@babydesire to akoze kvoli vahe? S vahou to moze a nemusi suvisiet. Napriklad moj je slizik a nebyva naobliekany, ale jednoducho taky. Ze sa mu poti hlavicka.

babydesire
11. jan 2021

@inetta a tak nemusi,to nevravim,len moze to mat suvis u silnejsich ludi

petikmir
10. aug 2021

@inetta presne toto aj ja riešim. Syn sa neskutočne potí. Keď prídem do škôlky,tak vkuse rieši učiteľka či má dosť vitamínu D lebo je úplne celý mokrý keď vstane....predtým bol trochu spotený,teraz v lete extrémne až zmykala pyžamo....neviem čo s tým...tiež je chudši, veľmi aktívny.ked hra futbal tak vlasy celé mokré a po tvári kropaje potu. Ale
S potenim mám aj ja teraz starosť- som tehotná a v noci som úplne mokrá v týchto dňoch. Potim sa už aj na tvári, zadku, slabinách, chodidlá, ruky...čisté zúfalstvo :(