Trojročné dieťa zmenilo hlas

zdrexa
8. nov 2021

Ahojte baby.Moja trojrocna dcera ma oblubenu hru s plyšovym zajacom.vzdy k nemu hovori tenuckym hlasom a pred dvomi tyzdnami Sa zacala na neho hrat.(pravdepodobne,..lebo aj povedala ja som zajo).problem je ten ze uz dva tyzdne VKUSE od rana do vecera hovori tenuckym hlasom.zacala som ju posledne dva dni na to upozornovat a mala problém" trafit" sa do svojho hlasu..viem aka je detska fantazia no aj tak mi to pride ze to nie je správne kedze tak funguje stale , nonstop ...nie len pri hre.Stretli ste sa s tým prosím??

an0nymm
8. nov 2021

Nevšímať si to, je to len obdobie. Maximálne môžete povedať. "Tak veľmi mi chyba moja dcérka Zajko, vedel by si ju zavolať spat?" 🙂

zdrexa
autor
8. nov 2021

@an0nymm ale co znamena obdobie..kolko to moze max trvat aby to bolo ok?🙂

amelie2017
8. nov 2021

Moja ma skoro 4 a ona je macicka. Sice nie cely den (keby som ju nechala, tak isto), ale rano mi tu stvornozkuje a mnauka namiesto rozpravania. Ked uz ju donutim nieco povedat, tak tiez tenuckym pisklavym hlaskom. Cca po pol hodine mi rupnu nervy a je po macicke. Potom to zas skusa, ale zas rupnu nervy 😆🙈

an0nymm
8. nov 2021

@zdrexa Ok je to predškolského veku, či do 6 rokov určite. Detičky radi vykonávajú rôzne dramatické cvičenia na zvieratka. Dôležité je rozdeliť hru a denný režim, ktorý dieťa ešte úplne nevie rozoznať v 3 rokoch. Odporúčala by som sa pýtať na dcérku, povedala by som jej, že potrebujem (meno dieťaťa) Stelku, aby si išla so mnou umyť ručičky a napapať sa. Hned ako sa napapkáme zahráme so zajkom, dobre?
Úplne by som nesabotovala detský svet a jeho fantáziu, pokračovala by som a vymedzovala hranice na pravidelný denný/nočný režim. 🙂
Ukážte jej videa o zajačikovi vramci hry, plysakov, uvarte so zajačikom obed pre zajačika. Všetko edukačné vramci hry pre zajačika. Využite ho, aj farby so zajačikmi. Dokáže naučiť teraz dieťa toho oveľa viac, ako predtým 🙂

macekovam
8. nov 2021

@zdrexa mne by to vadilo... Ani jej to podľa mňa nepomôže. Skus jej povedať ze aj zajo ma rad jej hlas a chce ju počuť ako pekne sa s nim rozpráva.

zdrexa
autor
9. nov 2021

@macekovam take veci na nu nezaberaju..🤷a uz skusila vsetko😏