Trojročné dieťa sa nechce vykakať

anicka2626
26. sep 2022

Kočky už neviem čo mám robiť trvá to už týždeň
Mala mala tvrdšiu stolicu a od vtedy nechce sa vykakať zadržiava to v sebe aj páru dní skúšame hocičo pekne nanu ,že to nebude bolieť skúšali sme už aj klystír ,keď vyšlo hovienko uz bola úplne iná dovtedy len plače.chodi celý deň zamnou len leží a stále boli dupa už sme.hotovy z toho doktorka predpísala sirup duphalac ale ako ona nechce pustiť to hovienko von neviete mi poradiť čo máme robiť ?
Nemôže stále držať v sebe a nechcem jej to stále vyvolávať :( je to nejaký blok v nej ,že to bude bolieť už hocičo sme skúšali stravu má upravenú diétnu už aj schudla ani sladké nechce čo ona bola milovník
Ďakujem za.kazdu radu 🙏🙏🙏🙏🙏

maminabobo
26. sep 2022

My sme toto mali, skúšali sme všelijako. Väčšinou pomohlo, niečo za odmenu....kinderko...mala rada postavičky z kinderka. Dávali sme duphalac, aby sa stolica zmekčila a nemala už nepríjemný zážitok. Ale najviac pomôže, že si ju nebudete všímať. To sa osvedčilo najviac, lebo sme sa tým zaoberali celá rodina a deti to už potom aj zneužívajú. Naozaj sa treba zaťať a neprosiť sa...Viem že to je ťažké, ale po dlhom čase trápenia sme z toho takto vykorčulovali. Bolo to ťažké, lebo na stolicu nešla aj týždeň a tiež niekoľko dní chodila ako na ihlách, polihovala, bez nálady....A ešte sme dávali každý deň mleté ľanové semienka...čerstvo pomlieť a za lyžičku dve zjest.

jonnie
26. sep 2022

Napustit vanu a nech tam vykoná potrebu do vody. Budeš mať síce robotu...no fakt to na detičky občas zaberá, tam sa uvoľnia. A Možno...ze chce byť aj sama-bez divákov. Hlava veľa toho zmôze.

anicka2626
autor
26. sep 2022

@maminabobo ako áno snažím sa nensimat si to ale nedá sa celý deň chodí zamnou plače boli dupa už neviem čo mám fakt robiť trvá to týždeň bojím sa ako dlho to bude trvať ešte ako viem mám byť v kľude ale nedá sa to
Už sme skúsili aj čierne uhlie a nič
Ani písať nechce tak sa boji ísť na nočník
Neverila by som ,že raz ju zabolelo a bude to trvať ten blok v nej

anicka2626
autor
26. sep 2022

@jonnie ona chytá amok.jak vidí nočník
Skúšala som ju zavrieť v izbe s nocnikom ale.ta de ona s revom ani naňho nekukne

maminabobo
26. sep 2022

U nás to trvalo dlho, niekoľko mesiacov, takže pevné nervy. Ak za vami chodí, treba jej len povedať , že keď sa vykaká, bude jej lepšie. Robiť sa že vás to netankuje,.,aj ked je to mega ťažké...ja viem....Treba jej vyrobiť skôr hnačku, aby ju prehnalo pár krat. Pozor čierne uhlie je na hnačku....zapeká! Ešte sme vtedy kúpili také schodíky na záchod so sedátkom....možno by to pomohlo, ked má už fobiu s nočníka.

anicka2626
autor
26. sep 2022

@maminabobo máme aj tie schodíky má ich v kúpeľni ku umývadlu aby sama si umyla rúčky

Fakt neviem čo už ,troška už mala.od hovienka dnes špinavé gaťky ,že vidieť ,že to hovienko chce von ale ona ho nepustí ani za nič 🥺
Unavená som vycerpana strašne sa bojím aby sa jej niečo nestalo veď len leží a stále plače
Klystír sme včera dali co som kúpila v lekárni ale nič nezabralo minule zabral a jak sa vykakať to bolo iné dieťa teraz len leží a neviem čo s ňou len plače a vysvetľujem jej ale.ona nechce ani počuť otom ,žeby mala ísť na nočník
Výter mala dobrý zo stolice aj moc
Takže určite to je len blok
Nikde s ňou nemôžem ani lebo to je boj aj prenu aj pre náš kým sa nevykaka to bude hrozne

spolumatka
26. sep 2022

@anicka2626 Toto z DM ohriať ako čajík a dať vypiť také teplejšie aj 200 -300 ml nám nič iné nepomohlo ani čípky iba toto je zázrak

anicka2626
autor
26. sep 2022

@spolumatka ale ,keď viete jej treba len ona to nechce von zo seba pustiť
Fakt už sme skúsili tiež všetko aj čipky aj klystír aj od doktorky na lekársky predpis prehanadlo už fakt neviem čo máme robiť ma blok v sebe aj vaša malá taký blok ? Aj sušené slivky aj cviklove šťavy
No skúsime.este toto
Ďakujeme

zuzinka888
26. sep 2022

Treba sedacie kupele v teplej slanej vode. Treba nechat nech sa vykaka do vody. Zmakci konecnik. Nemusis sa bat nic nebude stipat. Odporucili nam to na chirurgii. My sme dceru davali do lavora. Mala trhlinku v konecniku- bol to boj. Ked kakala bola az fialova od bolesti uplne vycerpana a spotena. Nam uz hrozila nemocnica Kup jek forlax- je to vlakmina + slivkovy kompot ako prve a posledne jedlo. Staci par kusov. Drzte za. Cierne uhlie sa dava pri hnacke nie pri zapche. Aby ste to este nezhorsili.

sazumak
26. sep 2022

Akurát teraz sme riešili podobný problém, lekár nám odporučil kúpiť Fenolax a dať jednu taletku, je to od 2 rokov. A zospodu dospelácku glycerínovú čípku, tá nám nepomohla, lebo to mala zastavené hore. Asi za 7 hodín sa jej to spustilo konečne a to sme dovtedy skúšali fakt všetko, aj Duphalac.

anicka2626
autor
26. sep 2022

@zuzinka888 dávam jej aj 3x do dňa kúpeľ teply ale suim dať aj soľ a stále jej vravím aby do vodičky kakala ale ona nie nechcem to zo seba ani zanic pustiť už som hotová len leží celé dni noc nechce ani hrať sa ani nič už to fakt trvá týžden

anicka2626
autor
26. sep 2022

@sazumak ďakujem pekne hneď skúsim kúpiť tie tablety lebo už sme zúfalí a hlavne ona sa trápi ale nepomáha nič fakt tiež hocičo skúšam dohovarat a ako dlho vám trvalo ,že sa nechcela vykakať ???
Nám tie čipky tiež nezaberali vôbec len asi sme ju vystrašili ,že sme jej to do dupy dali aj ten klystír

Snáď to prejde a bude zase ako niekedy sama od seba ona nikdy nemala problém pekne sa popytala alebo sama sadla.na nocnik a teraz ho nechce ani vidieť

sazumak
26. sep 2022

@anicka2626 Asi mesiac, nič nezaberalo a potom nám lekár poradil Fenolax. Fakt sa teším, že jej takto pomohol, riadne ju prečistilo 🙂

anicka2626
autor
26. sep 2022

@sazumak ďakujem krásne ale tiež nechcela vám sadnúť a plakala od rána do večera ? Lebo ona stále len boli dupa boli a mala len podráždenú sliznicu lebo kakala a bolelo ju to a odvtedy ne a ne sadnúť

sazumak
26. sep 2022

@anicka2626 Nie, ona bola pokojná a dokonca aj strašne veľa jedla, až som sa bála, kde sa jej to v tých črevách drží, keď nekaká. Až na taký 5 deň, ako nekakala, som jej dala čípok, aby sa vykakala, tak vtedy ju to samozrejme tiež bolelo. Ale hneď sme šli za lekárom a riešili to.

petkavka
26. sep 2022

Este ma napadlo kombinacia - kupit jej taku stolicku na kakanie, pustit jej oblubenu rozpravku, do ruky oblubene kekse a zabalit dekou (aby nikto nemal potrebu furt nazerat ci uz) ...a aspon 20 min. nechat posediet. Nic neocakavat a pochvala za to ze sedela.

zuzinka888
26. sep 2022

@anicka2626 tak ja som ju tam tiez nasilu drzala- ked som uz videla ze to na nu ide. Tak asi treba aj prisnejsie - viem trha to srdce ale v nemocke sa s nou parat tiez nebudu. Naleju klystir dobrovolne nasilu...

anicka2626
autor
26. sep 2022

@petkavka ďakujem ale ona mi nechce sedieť na nočníku ak ho vidí kričí a vzpiera sa nasilu ,že nechce kakať a pritom jej treba len sa boji von dať to hovienko ,lebo ona stále ,že boli dupa vtedy podrazdila a asi či ju ešte to tam neboli troška ak jej hovienko sa pýta von

amialusse
27. sep 2022

@anicka2626 Natrápila som sa zo synom dosť čo sa zápchy zo zadržiavania týka... Vyskúšala som všetkomožné..no najviac čo zabralo ... Dať glycerínovy čípok a keď vydím že to nanho ide...lebo už vydim že zadržiava ...tak ho posadím na seba zdvihnem mu nohy pod nim položim nočnik a tak sa vykaka ...nema šancu zadržať...a potom my vždy poďakuje a povie že už mi je dobre

jonnie
27. sep 2022

Ale ak ju máš trápiť a aj seba a pomôže jej plienkach a pôjde sa niekam schovať a vykaka...vôbec by som neriešila. Ver, že raz to pride-v hlavičke to nemá ešte upratané.