Trojročná dcérka má stále červenú cikuľku

kamca25
1. apr 2014

Prosim, poradte co mam robyt, odkedy dcerka nastupila do skolky, tak stale mame problem s cervenou cikulkou, dnes som ju musela vziat domou pred obedom, lebo pri piskani az plakala. Zlakla som sa co sa deje, no ked som ju doma skontrolovala, tak vsetko komplet cervene a nebola ani utreta po stolici. Dost ma to hneva, preco ju ucitelka neskontrolovala, ja viem ze asi na to nieje cas pri detoch, ale tak ju nechat. Ucim ju utierat sa, po malej potrebe automaticky ale po kakani jej to este nejde. No teraz ju to dost boli, neviem ci mam ist zajtra k lekarke, ci tam nieje aj nejaky zapal, alebo lnen podrazdene. Poradte ako to mam riesit. Doma ju kontrolujem, pripadne doutieram ale ako v skolke, mam je tam kupit vlhcene utierky?
Dakujem

palculienka123
1. apr 2014

a nemá náhodou mykozu, nebrala poslednú dobu antibiotiká? skúste natrieť canestenom a ak to má veľmi červené, zajtra ku lekárke

trinka
1. apr 2014

@kamca25 vlhčene utierky v žiadnom prípade! len jej to viac podrážidiš, nám to prepuklo až do alergie a skoncili sme na výplachoch na detskej gynde. Moj mm kupil v lekárni mydielko na intímnu hygienu- pre dievčatká a tým sa každý den sprchujeme a umývame. Spodne prádlo perieme v špeci prášku pre deti bez aviváže a žehlíme gaťky. Moja mala až odmietala cikať a chodili sme tri mesiace po lekároch, vsetko mala negat. Až napokon ju gynekologička prezrela (veľmi jemne a ohladuplne, bola fakt úžasná) a zistila, že kožičku od močovej rury až po dupku popraskanu z alergie a vždy ked si sadla na nocnik, ci na zachod tak sa jej ta koža porozťahovala a dopraskala ☹ preto nechcela cikať a stazovala sa že ju štípe. Nakázala nam vyplachy, žiadnu avivaž a žiadne sedavé kupele. Na pipinku sa nesmie sudokrem ak je zaparena, len v tenkej vrstve calciova masť. Sudokrem patrí na dupu... Nám to pomohlo 😉

kamca25
autor
1. apr 2014

antibiotika nebrala ani ziadne ine lieky posledne dva mesiace. zatial som ju z nicim nenatrela, nechce ani nozky roztiahnut, mam rybacu mast, no neviem ci jej nieco natierat. rano jej odchytim moc a zajdem k lekarke. ale ako potom v skolke.

julinka2787
1. apr 2014

@kamca25 v škôlke treba povedať, že má tieto problémy, nech ju VŽDY skontrolujú, poprípade, idú s ňou. aj malej povedz, nech učiteľku berie so sebou na wcko. a fakt radšej skoč s ňou k dokine.

lea132
1. apr 2014

@kamca25 nám nefrolog hovoril, že v pripade začervenania natierať ocnym framykoinom

kamca25
autor
1. apr 2014

ja som jej to natrela rybacou mastou, tak uz ju to neboli ale stale je to cervene, zajtra ideme k lekarke aj z rannym mocom, som zvedava co mi povie
Dakujem za rady

sisiska
3. apr 2014

@kamca25 prosim ta, ako ste dopadli, my mame podobny problem...

kamca25
autor
3. apr 2014

dostali sme masticku imazol, a mam jej spravit sedave kupele v harmanceku, alebo v dubovej kore, a umyvat len cistou vodou. Imazol zabral, uz je pekna ruzova a neboli ju. Huraaa 🙂

sisiska
3. apr 2014

@kamca25 ok, dakujem za info 🙂