Trojročná dcéra má vysokú teplotu

julca405
28. jan 2021

Ahojte,moja dcéra má vysokú teplotu včera večer začala má 38C dnes už klesla a mala 37.5 C ale asi pred hodinou začala veľmi veľká teplota 41C moj manžel povedal že by trebalo ísť do nemocnice no moja 3 ročná dcérka začala plakať že nejde no keďže sme nechceli aby sa ešte viac zvisila dali sme jej mokrý uterák na hlavu a nechali ju potiť čítala som že keď ju má vysokú tak ju nemáme sprchovat v studenej vode ja sa o ňu bojím máte nijaké rady na horúčky aby sa znížila už má len 40 do teraz som čítala rozparaky teraz zaspala idem volať nášmu detskému lekárovi ktorý teraz nepracuje keďže je dosť neskoro ale zajtra k nemu ideme okamžite možno mi poradíte aby celu noc netrpela aby sa nezvýšila a aby som to mohla možno využiť neskôr

veronikaszabova
28. jan 2021

@julca405 zavolala by som na pohotovost, ako pokracovat. Necakala by som do rana, ked ma nad 40st

jarus21
28. jan 2021

ja vždy odkrývam perinku, otvaram okno dokoran ked je taka vysoka horučka, kým zaberie liek.

pribinak
28. jan 2021

Teplota 41? Muž má pravdu. Šla by som na pohotovosť. To je proste veľa.

mmt11
28. jan 2021

@julca405 síce dieťa ešte nemám, ale keby áno a 3-ročne mi povie že nechce ísť do nemocnice... hm... radšej by som pozerala na zdravie môjho dieťaťa než nato či tam chce ísť a boji sa... ale to je len môj názor

julca405
autor
28. jan 2021

@veronikaszabova ved som im volala oni nám povedali že mame jej dať obklad a dať spat a keby sa zase zvýšila alebo shorsila tak mame okamžite prísť

dnld
28. jan 2021

Za prve, nepanikarit ale hned podat sirup proti horucke a davat vlazne oblkady alebo sprcha ale nie studena ale vlazna a vlazne obklady na celo a obalit hrud. urobit vsetko preto aby sa teplota zbila. Obe deti mali take vysoke horucky den alebo dva a potom ako keby nic. Takze hlavne nepanikarit ale ak nema problemy z dychanim normalne prijma tekutiny nevracia atd tak do nemocnice nepotrebuje ist ale netreba to nechat tak aby vystupila teplota tak vysoko

uhnakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dnld
28. jan 2021

a pri takych vysokych horuckach nedavat rovnaky liek ale vzdy dalsiu davku dat iny liek napriklad prva davka paralen a druha nurofen ale zachovat odstupy medzi liekmi aby zabrali na teplotu co najlepsie

comika
28. jan 2021

@julca405 v prvom rade nenechaj rozhodnutie na 3 rocnej dcere v horuckach. Si rodic a si za nu zodpovedna. Alhokolove obklady (namocene ponozky v lieky obut) obklady studene na telo. Ak treba aj studena sprcha

lesana25
28. jan 2021

Nejak sa ti to všetko náhodne stretlo, v jednej téme riešiš zajaca, teraz zároveň s týmto aj ďalšie témy o dcére co fajčí a psovi co nepije. A tu ešte chceš tvrdiť ze decku s horúčkami dávaš uteráky a čítaš rozprávky? Nerobíš si tu tak trošku srandu?

veronikaszabova
28. jan 2021

@lesana25 no evidentne ano... a to sa jej tu ludia snazia pomoct 🤦‍♀️

eva112014
28. jan 2021

@julca405 Kde si merala teplotu? Lebo vraj teplota meraná v konečníku je vždy presná. Keď meriaš s digitálnym teplomerom, skús svoju teplotu zmerať a potom dcérkinu na tom istom mieste, ako na sebe si merala. Inak striedať paracetamol s ibuprofénom.
A ostatné všetko tak ako radí
@dnld

pragmaticka
28. jan 2021

Moje decká ako malé mávali vždy do 40,7
Najčastejšia pricina:sarlach, angína, zápal močových ciest(bez bolesti), zápal stredného ucha. Zábaly ani iné blbosti nikdy nepomohli. Každé 4 hodiny som vždy podávala paracetamol(panadol u vas? - proste ten detský sirup s obsahom paracetamol) na výmenu s ibuprofen látkou (nureflex ci jak sa to u vás vola). Ak má takyto zápal, horúčka klesa veľmi dlho a pomaly preto nedovol, aby išla veľmi hore. Už pri 39 daj liek. Niekedy som podala už po 3,5 hodinách. Ale vždy musíš tie dve látky striedať. Nemôžeš dávať za sebou to isté, tam musíš mat aspoň 6 hodinové rozpätie.a zajtra na vyšetrenia!! Držím palce nech je malá co najskôr fit

lucia147852
28. jan 2021

Veľa tekutín stále. Musí piť aspoň po troske každú chvíľu. Každé 4 hodiny prestriedal nurofen a paralen. Zábal ( vlažná voda, nie studena, troska octu s omotat hrudník.)Nikdy nechladit končatiny. Na čelo môže ísť tiež obklad. Vetrať. A isto zaktra k dr aby spravil crp, moc, vypočul. Stále je tu možnosť aj covid. Kamoskin syn mal a začal presne takými vysokými horúčkami. Držím palce

pragmaticka
28. jan 2021

A nezabudni na tekutiny. Musí veľa piť!! Aj v noci ju bud a daj jej piť, jedno co ale musí.

jaskolka
28. jan 2021

Jednoznačne zobrať dcéru a čím skôr na pohotovost. To, že ona nechce, do úvahy neber, nijake dieťa to nechce, ale 41 je veľmi vysoká horúčka, to už je na studené infúzie. Ja by som sa ani nepytala 3 ročnej či ch e ísť, proste ideme a basta

1342
28. jan 2021

Nechcem staršit len aby vás doktorka zobrala.... Moja mladšia dcéra mala v pondelok horúčku 38,7 dvakrát vracala a bolelo ju brucho tak som volala a povedala mi ze ak by sme sa chceli prísť ukázať tak musí mať urobený aspoň antigénový test.... V pondelok večer ešte mala teplotu dala som jej paralen a odvtedy jej nič nie je

adula12
28. jan 2021

@lesana25 @veronikaszabova zalozila diskusiu pre istotu este raz a uz tam popisala aj veci co jej tu radili. 😀 tak zrazu bola aj na pohotovsti 😀

veronikaszabova
28. jan 2021

@adula12 hmmm.... zaujimave.... niekto sa fakt nudi

tykat
28. jan 2021

@julca405 ...ty si zmeraj horucku a daj si obklad na celo 🙈

dnld
28. jan 2021

@eva112014 este som zabudol vzdy merat teplotu digitalnym alebo ortutovym ak sa da tak v zadocku a odpocitat pol stupna sice ak uz ma dieta viac rokov je to asi tazsie ale mam doma 5 teplomerov bezdotykove infra teplomer dotykovy ale klasika ortutovym pod rucku alebo malym detom v zadocku najpresnejsie meranie

pragmaticka
28. jan 2021

Načo potrebujete vedieť úplne presne teplotu? Trápiť niekoho pri 40tkach ortutovym teplomerom vkuse do zadocku. No ďakujem neprosím. Braun do uška a hotovo! Mam ho už roky a ešte ma nesklamal. Koľkokrát som merala keď dieťa spalo a ani sa nezobudilo. A meria perfektne!

barbie1981
28. jan 2021

Naša doktorka mi vždy radila pri vysokých teplotách podať diazepam, takisto striedať nurofen a paralen, ak teplota bola vysoká podala som aj po 3 hodinách, zábaly na hrudník (nie končatiny), pokiaľ ma ľadové ruky a nohy zábaly a sprcha sa neodporúčajú, najprv zraziť teplotu liekom a potom zábal, ak ta to trochu poteší tak moje deti mávajú vysoké teploty (nad 40) a nikdy to nič vážne nebolo, dokonca syn mal raz 5 dní vysokanske teploty 39-40, nič mu nezistili a nakoniec mu vyšli 2 očné a 1 stolička

annamarsnerova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz