Trojmesačné kojené dieťa je 11 dní bez stolice. Ako mu pomôcť?

iskrickaa
2. mar 2016

Ahojte mamicky, moj trojmesacny syncek nekakal uz 11 dni, je plne kojeny, vetry odchadzaju, obcas ho zaboli brusko od prdikov, ale nie nezvycajne. Vyzera byt uplne v poriadku az na fakt, ze uz dlho nekakal. Treba sa obavat? Skusala som zaviest teplomerik, nepomohlo.

esti77
2. mar 2016

Niektoré detičky strávia materské mliečko bezo zvyšku. Keďže sme si týmto prešli nedávno aj my, tiež som hľadala info a pamätám si čerstvo, ako som niekde čítala ,že rekord v nekakaní bol cez 4týždne. A maminky vždy vycítia, pokiaľ nieje s bábom niečo v poriadku. Mňa to trápilo taktiež a dosť, aj keď maličká/taktiež plne dojčená/ tiež bola aj je úplne ok a vieš čo mi "pomohlo"? Dala som si segedinsky a potom to prišlo. ....Pokiaľ je drobček spokojnučký, ozaj sa netráp. Veľa šťastia a zdravia😘.

mata223
2. mar 2016

ahoj aj moj pediater mi hovoril ze plne kojene dieta nemusi mat pravidelne stolicu moj maly vtedy nekakal mesiac 😀 😀 😀 tiez som sa cudovala ale nic mu nebolo, 🙂 vsetko bolo v poriadku 😀

seahorse27
2. mar 2016

Je to v poriadku. Aj mne v porodnici prizvukovali, ze sa nemam zlaknut, ze maly nemusi kakat aj 3 tyzdne, ak bude plne kojeny...nas pripad to nebol, u nas bola stolica po kazdom papani 😀

cmugokatka
2. mar 2016

Nas maly mal rekord 18 dni, tiez okolo 3tieho mesiaca. Pediater povedal ze pri plne kojenych deťoch su 3-4 týždne ok.

mircalla
2. mar 2016

To je dost - aj ked mamicky tvrdia, ze je to v poriadku, ja si to neviem predstavit. Maly bol kojeny a bez stolice bol maximalne 2 dni
Za tie 2 dni potom z neho vyslo toho tolko, ze som nechapala....
Ale podla vsetkeho to je v poriadku, my sme tento problem nemali

januliku
2. mar 2016

Nasa az do zavedenia prikrmov, teda do 6m kakala 1x za tyzden. Rekord sme mali 14 dni.

vydrnik
2. mar 2016

Takyto problem zme nemali,a nasa lekarka povedala ze dojcene dieta by malo pravidelne kakat co 2_3 den,skus sa opytat vasej lekarky co ona na to povie

jlp
2. mar 2016

Nas rekord bol 21 dni bez kakania. Ale na ten 21. den nalozil statocne. Kojene deti nemusia kakat pravidelne. Pokial netazi brusko a mimi sa na nic nestazuje, neriesila by som rurky a teplomer.

ukulela
2. mar 2016

moj plne kojeny kakaval raz za 10 dni ... neboj, keby bolelo brusko, to poznas ... ja som prve mesiace vedela zhlavy zratat, kolko krat kakal 🙂🙂🙂
inac zlate casy to boli, ziadne okandene ritky, to sa dobre latkovalo, ziadne okandene plienky 🙂 teraz mi to vynahradza, kadiaj aj 3 krat za den. nastastie uz sa to minimalne raz denne dari odchytat do serbla 🙂