Trojmesačné dieťa má už 7 týždňov soplík

kvietok2021
12. nov 2013

Môj maly ma 3 mesiace a uz 7 tyzdnou ma soplik...1. tyzden bolo soplikou viac odsavali sme 4x denne....potom boli niekedy silnejsie niekedy slabsie....nejaky ten den ziadne.....teraz ho ma hlavne rano tak odsavam iba 1 x....tie sopliky mu v nosteku nevidno iba ich pocut ked dycha....maly sme na to pamycon, potom nejaku hnedu vodicku zarobenu v lekarni, fenistil, sinupret davam aj physiomer, libenar....prekurene nemame, v spalni mame rozvesane mokre plienky a pred spanim mu vzdy vyvetram...zda sa mi to uz strasne dlho.....doktorka mu dala spravit vyter ale tvarila sa ze je zdravy...tak ja neviem ci je normalne ze soplikuje.....ja tiez mam celu zimu kazde rano upchaty nos tak neviem...teraz ho maju ockovat este k tomu...mate aj vy skusenosti s takymi dlhymi soplikmi? dakujem

siska53
12. nov 2013

A ona to Nic k tomu nepovedala?
Lebo,mojej od narodenia tiez akoby hrkotavalo,Len,Nic som nikdy neodsala,lenze jej aj slzilo ocko,cely problem,u nas bol bzuzenom,ocnom kanaliku.

spievanka
12. nov 2013

...my máme obdobne..už vyše 2 mesiacov, ale asi zatečené zadné soplíky a z toho kašeľ, výtery tiež v poriadku, pamycon vybratý, nasivin, prospan, tussin, stodal, sinupret, bronchipret...a kašleme stále...

slozika
12. nov 2013

hovorim len moju skusenost, ktora sa zopakovala pri kazdom jednom mojom dietati. Som alergicka. Ked som mala alergiu mali aj deti a to uz od narodenia. Vodicka z nosa atd. Pediatricka tvrdila, ze male deti nemaju alergie, vsetci mali 2 mesiace a vedeli sme ze su. Neverila mi pediatricka, ze je to nemozne. POdotykam, najstarsia ma 10 a este nikdy nemala chripku a ani jedno moje dieta, ani ziadne atb. A teraz najmensia, posledna, ked som vravela ze je alergicka, ze od 3 mesiacoch unej vidim zhorsenie vtedy ked mam ja, zasa mi neverila. Ma 2 roky a na vlastnu ziadost som isla na alergologiu, kde kozne testy este nerobia, ale zobrali jej krv, a po par dnoch prisiel mojej pediatricke list, ze jej ma nasadit aerius. A po 4.X sa potvrdilo moje podozrenie, ze aj ona je alergicka. Ja mam uz asi 7-8 tyzdnov alergiu, sople, (je obdobie plesni a roztocov) a deti tiez, a tiez som nebola chora asi 12 rokov. takze mozno to bude nieco uplne ine ako ste si mysleli.
@kvietok2021

slozika
12. nov 2013

@kvietok2021 ale fenistil to casom napravi

sendy182
12. nov 2013

@kvietok2021 očkovanie na čas odlož 😉 ....vyváraš odsávačku či akú máš?....počuješ že mu hlieny zatekajú alebo ich má len pod noštekom.....ja by som zvážila kontrolu na alergológii........

briketa
12. nov 2013

@kvietok2021 skusala si zacat najjednoduchsim - odstranit vsetko paperove, koberec, zavesy, zaclony, plysove hracky.... vsetko co chyta prach a roztoce. Sopliky viac ako tri tyzdne po negativnych ostatnych testoch su alergia

kkati
12. nov 2013

dcérka mala to isté, ale keď mala 3,5mesiaca šli sme na 2týždne ku babke a tam som jej to prestala odsávať a keď sme sa potom vrátili domov úplne jej to prešlo. Ale je pravda že práve vtedy skončila vykurovacia sezóna, takže neviem či to nesúviselo práve s tým, hoci doma sme predtým tiež mali rozvešané mokré plienky a pod. a nepomohlo

bastika
12. nov 2013

My sme to mali tiež asi mesiac nad ranom chrchlal akoby bol nachladnuty no ale ja nie som zástancom liekov kedze pokial spinkal mal dýchanie čisté netrapilo ho to nic som nedala aleze vobec nic a teraz uz asi mesiac ani chyru po sopliku. Tiež to len bolo počuť nieco som odsala nie veľa ale prešlo to. Deti sa tiež musia aklimatizovat nemusí to byt žiadna choroba ani alergie. No a pamycon je antibiotikum a pri tak malých deťoch nasadit len na sopliky bez potvrdenia baktérie je uplna hovadina. Neliekujte deti pri každom sopliku ved ani my hned nebezime k lekarovi vyfukame a hotovo. potom ked to ozaj bude treba nebude dobre reagovať. Ja malu nechám nech s tým bojuje ma 4 roky a pokial nemáme silnú baktériu jej nedávam nic len na horúčku a bolesť ucha nurofen ci panadol to zabera.

salome_82
12. nov 2013

Keď sme boli na poslednej poradni, dcérka mala trochu soplíky, ktoré som jej odsávala. Tiež jej len niekde v nose chrčali a ani moc nešli odsať. Spomenula som to pediatričke a tá mi povedala, že to je OK, že v zime to deti majú. Povedala mi, aby som NEodsávala, lebo by to zbytočne dráždilo sliznicu. Pokiaľ je dieťa cez deň na brušku, že v tej polohe prípadné soplíky samé vytečú z nošteka a stačí ich len utrieť vreckovkou. Samozrejme bábätkám, ktoré ešte len ležia na chrbátiku, treba tie soplíky odsávať, lebo im to nemá ako vytiecť a dusili by sa.

bastika
13. nov 2013

@briketa a PSA a macku... Najprv by trebalo zistit ci to je alergia načo sa plasit ked to tak nemusí byt? To je ako ze kojace ženy by nemali jest toto a tamto lebo tak a tak. Ja som skúšala ze úplne vsetko jem a deti nemali nikdy bolesť bruska. Dúfam ze to nie je velmi blbe prirovnanie. Inak maly soplil skoro 2 mesiace vlastne ako prišiel domov. Neriešili som kedze mu inak nic nebolo a prešlo to uz mesiac som odsavacka nepouzila 😎

kvietok2021
autor
13. nov 2013

Dakujem pekne za rady 🙂.....

@briketa
@bastika nemame ziadne zvierata ani koberce, plysaky....zaclony som dala iba nedavno
vcera som citala ze zvlhcovanie vzduchu uterakmi nestaci.....sice prekurene nemame ale tak skusim asi zvlhčovač vzduchu pozicat a uvidime

marisk
13. nov 2013

@kvietok2021 Aj moja mala ma. Dvoch pediatrov som sa pytala, pozeli, pokrcili plecami, ze zima... Tak jej kvapkam fyziologicky roztok a ked to chrci v nose, tak odsajem. Este mi dokina dala nasivin bejby, ze pred spanim, ale mala sa tak brani, ze nekvapkam 🙂

mazula
13. nov 2013

ahoj aj my to mavame,mne mudr povedal,že to je mliečko,ak grcká,že to je zabehnuté mlieko v nosohltane

bastika
13. nov 2013

@kvietok2021 tie zvieratá som myslela ironicky jasne ze nic nedávaj prec netreba z komara robit somara mozno trochu prechladla aj môj soplil 2 mesiace a prešlo to.