Trojmesačné bábo v noci kričí a je hore aj 3 hodiny

6. máj 2022

Ahojte, chcem sa spytat. Mam 3m babo a ked bolo mensie, boli noci ok. Zobudilsa 2 x , napapal a spal dalej. Teraz v noci sa zobudi sice raz na papanie, ale strasne krici, a vydrzi hore aj 3 hodiny kym sa opat vycerpa a zaspi. Cez den nevie nejako extra spat tiez.
Co am robit? Nemoze mat nejaky problem zdravotny ?
A ked sa zobudi, mam sa ho snazit uspavat tie tri hodiny a drzat nocny rezim aby vedel alebo sa venovat ako cez den ?

bajka16
6. máj 2022

Ak nemá koliky, tak potom neviem prečo by mal v noci plakať, keďže aj cez den hovoríš toho veľa nenaspi. Čo sa týka režimu, tak u takého malého bábätka sa to meni každú chvíľu. Aj moji chlapci sú v tomto ako počasie. Naozaj nikdy som nemala potrebu im riešiť režim, vzdy si to doťukali nejak sami aby im to ladilo. No ale 3 mesačne bábätko by malo spinkať veľa. Skús naozaj zistiť či nemôže mať tie koliky, alebo sleduj či mu nejdu zuby. Keď vstane v noci preplace celé tri hodiny?

miskamicha
6. máj 2022

Ja mam skoro 5 mea dcerku a prve dva mes nespala ano xez den - mozno hodinu...dokazala byt hore aj 6 hod vkuse a zaspala niekedy 3-4 rano. Potom mala noci ze ich prespala cele. Teraz zas jak na hojdacke..niekedy vstane 1x a niekwdy ajn3x za hodinu.. moze kludne byt aj bruško resp.zubky a tie mozu vyrašiť aj o.polroka 🙈. Ked.lreplace cele 3 hodiny nieco ho trapi
.nemate prilis teplo? Nemoze byt aj smadny?

andrejka1974
6. máj 2022

Sú deti čo si vymenia režim ako môj najstarší ten spal cez deň v noci bol hore ale aj deti ako moja staršia dcéra čo nespala cez deň ani v noci proste furt plakala a ani som nezistila prečo zlepšilo sa to až keď mala 6 mesiacov

sono2
6. máj 2022

Tak ja už myslím, že noc a den ma, už je to relatívne veľké dieťa. Ako ukladáš cez deň? Mala by si dodržiavať režim nie ukladať hocikedy.
Niektore bábätká sú také, my sme ani s jednou toto nemali,ale dosť som to počula aj čítala.
A kričí Ako plače? Alebo?
3 mesiac je taky zlomový, deti už toľko nespia, kľudne len hodinu, nám sa to neskôr opäť predĺžilo na vyše 2 hodín.
Pri strašnej som nikdy nevedela koľko bude spať ale tiež z pravidla hodinu občas viac. Spala do 4 rokov mladšia je OK bez obedu s 2 rokmi.
Deti sú rôzne. Musíš sa situácii prispôsobiť

autor
6. máj 2022

@sono2 rezim mame. Ze 1,5 hodina hore a ide spat. Tak som to mala aj pri starsom.

zooeynka
6. máj 2022

Je hladny ;)

sono2
6. máj 2022

3 mesačný po 1,5 a spať? To také 2,3 hodiny hore určite ok
3 stránky max

sono2
6. máj 2022

@bajka16 moje 3 mesačne presne 3 mesiacom prestali spať ako novorodence.
Neskor ako sa vysadili stránky tak sa to predĺžilo ale určite to nebolo že hodiny.
Sme boli akurát na dovolenke s 3 mesačnou v chorvátsku a tam mala 5 mesačného a keď nám hovorila koľko spí Sme sa len na seba pozreli, že či dieťaťu dáva tabletky na spanie! U nás spánok v tom čase okolo desiatej, druhej a piatej.
Ale nič na hodiny hodiny! Potom keď sa okolo pol roka vyhodil doobedny mi dcéra krásne spala cez 2 hodiny aj 3

autor
6. máj 2022

@sono2 cez den ma 3 spanky. Po 1,5 hodine pisti, krici a upokoji sa az v kociku

sono2
6. máj 2022

A zvykla o piatej zdriemnuť spala presne na obed so staršou, to sa nechala pekne nastaviť v roku spala len raz dlhý spánok
Bolo to praktické

kingstonka
6. máj 2022

Mojim v 3,5 m vyšli prvé zuby. Možno aj tým by to mohlo byt.

sono2
6. máj 2022

OK
Tak je možno taky, muži😃
Ak teda neni hladny, atď Atď
U nás napr zuby žiadny problém, možno on bude veci ináč prežívať, mne deti nikdy neplakali fakt.
To ja vážne nepoznám.
Na spánok prsník a bolo.
Možno bude taký. Vidno také uplakane deti, neskôr to bude lepšie. Určite.
Verím, že to je namáhavé.

autor
6. máj 2022

@sono2 no moj tiez spi obed so starsim, prvy spanok okolo 9-10, potom okolo 12-13 a potom 16-17. Len to su take biedne spanky. A vecer zaspava so starsim okolo 19. Ten vecer to vzdy je tak, tam sa viem spolahnut. Ostatok je taky hocaky

sono2
6. máj 2022

@kingstonka moja prvá mala tak ešte ani 3 mesiac nemala.

Ak si viac dáva ruku do úst tak je to jasné.

autor
6. máj 2022

@kingstonka ma vzadu take opuchnute, ako ma starsi teraz na dasne, ze mu tam zub pojde. Mozno tu bude problem 🙂 len pri starsom sme to nezazili, proste ked mu aiel zub iba viac kakal. Tak mozno tu je problem.

sono2
6. máj 2022

Jasne.
Možno aj skoro ho dávaš večer.
Možno je vyspany.
Ráno je kedy hore?

autor
6. máj 2022

@zooeynka no hladny.nebude, dam mlieko este vacsi krik

sono2
6. máj 2022

Určite.
Netreba úplne sa riadiť prvým dieťaťom.
Moja druhá bola veľmi prispôsobivá!
Prvá bola náročná na kontakt

sono2
6. máj 2022

Vidíš chlap. Rozčuľuješ ho 😄😄

autor
6. máj 2022

@miskamicha no on place, snazi sa zaspat tak je ticho a zase plac. A to.bolo aj v porodnici, s tym ze tam to dokazal aj 7 hodin vkuse robit, a ked som sa pytala dr, sestriciek tak vsetko je v pohode, proste tp je take babatko, este ma prisli dake sestricky obcas zdzubat ked v noci plakal, ze ci ho neviem utisist, ze je hladny co ho trapim. No mne to ok neprislo, som vedela ze ho daco boli.
Potom sa zmenilo vsetko ako sme prisli domov a zmenili mlieko, v porodnici dokrmovali nutrilonom, ja som kupila hipp a aj coliprev, ale ten netrebalo.
A teraz zas , aj ked tri hodinky, ale taky scenar ako v nemocncici, plac, zaspi na chvilu, a zas sa zobudi s placom. Mliekom to uz asi nebude si myslim, tak zuby alebo co.

autor
6. máj 2022

@sono2 neriadim sa prvym, skor toho prveho prisposobujem dako druhemu. Ale tak to akpsi vyslo.
Aj nosic som skusala, no tam nepospi a ok je iba ked sa hybeme, inak sa mu nepaci.

autor
6. máj 2022

@bajka16 ved to, ze rezim taky na hodiny tazko. Len dodruzejem cas bdenia, ze to vidno na nom 1,5 hod ok a potom.krik az kym nejde spat.
Inak vidim ze aj vy mate rozdiwl taky priblizne ako ja medzi mojimi chlapcami.

miskamicha
6. máj 2022

Moze to but brusko. Doporucujem vyskusat antikolikovu masaz bruska. Moja sa tak pocas dna budila s velkym palcom..spanok a 15 min a potom 6 hodin hore ale neplakala... cvicte nozkami masirujte cele brusko. Za vyskusanie nic nedate

svetlana16
6. máj 2022

U nas bol tiez taky zlom, zhruba v 3 mesiacoch... Tak sme ho vzali do obyvacky do kresielka, pohojdali ho a zaspinkal, niekedy po hodine niekedy dlhsie ale trvalo to mozno týždeň... . Skus kociar ak cez ked zabera kociar, mozno zaberie aj v noci 🙂

loliki
6. máj 2022

Čo robiť? Reklamovať v nemocnici, či nevymenia za tichšiu verziu naprogramovanou na nočný spánok. 😉