Trojmesačné bábätko má problém s vyprázdňovaním

jeminije
23. jún 2022

Ahojte mám 3 mesačné bábätko, je na hypoalergénnom mlieku. Mali sme najprv neocate ale z toho sa strašné krčila, teraz máme Nutrilon h.a. prosyneo 1..
Neviem čo mám robiť, museli sme byť v nemocnici dva dni teraz len kvôli tomu lebo ma problémy s bruškom, nevie sa vykakať sama musíme jej robiť s rektalnou rukou. V nemocnici mi povedali že to potrvá dlhšie aby začala kakať aj sama... povedali mi že tu rúrky kam dať viac hlbšie čo si myslím že nie je správne dať bábätku skoro celú rúrku do zadku.. mala zastavené vetry..Mali ste niekto takýto problém? Pôjdem s ňou aj k obvodnej na kontrolu len momentálne tu není..Proste vykakala sa možno dva krát sama keď som jej urobila mliečko riedsie.. no neviem čo ďalej myslím že by mala kakaat aj sama.. s Našou Trnavskou nemocnicou nemám dobré skúsenosti v, no nezdá sa mi aby stále používala rektalnu rúrku a ešte celú skoro🤔 Ešte máme taký problém dva dni že keď jej dávam mliečko najprv mi to vypluva tak ako keby jej vadí ten dudel z fľašky alebo možno ju niečo bolí.. v nemocnici jej kontrolovali aj hrdlo a ok. Myslíte že to je žaba??

diamond007
23. jún 2022

@jeminije netráp ju, začne kakať sama keď povyrastie

jeminije
autor
23. jún 2022

@diamond007
@diamond007 jej keď sa chce kakať tak začne plakať strašné a samé jej to nejde preto mi povedali že s rurkou

diamond007
23. jún 2022

@jeminije veď to je v poriadku, ja som to tiež používala. Do pol roka to vôbec nerieš. Keď sa začne viac hýbať, stvornozkovat tak ti bude kakať jedna radost

cyberk
23. jún 2022

no podla mna by si mala vyskusat aj ine mliecka... ja som vyskusala bebu comfort, bebu optipro, kendamill, france lait... ale az pri sunar complex mala konecne kaka sama a bez bolesti bruska...
podla mna lepsie najst pricinu co sposobuje tu bolest bruska a nevediet sa vykakat ako tu strkat rurku do ritky kazdy den.. takze nevzdavaj to a najdi koren problemu
tak isto kvapky ak nejake uzivate.. mozno jej nieco nesedi a treba vyskusat inu znacku.. u nas bola pricina zle vybrane mlieko, zapekalo ju neustale a ked aj kakala bol to boj na 15 minut

nika11103
23. jún 2022

Prečo je teraz strašne v móde štýl “nechaj ju kým nebude sama chcieť , nechaj kým bude pripravený, netráp ho /ju “ mamka jej chce dobre chce prísť na koreň problému a práveže ju netrápit . Tiež si myslím že tá rúrka nie je dlhodobo šťastne riešenie / autorka poradiť ti neviem ale moc držím palce aby sa to dalo do poriadku a veľa zdravicka tebe aj dieťatku