Trifed a Stoptussin

zabina27
27. sep 2021

Ahojte, prosím môže sa užívať žltý Trifed a Stoptusin kvapky spolu? Z pohotovosti nám tak predpísali, pediatricka tvrdí, že keď Trifed, tak Stoptusin už nie, takže fakt neviem. Ďakujem

vojkri
27. sep 2021

závisí ktorý trifed. my mávame žltý a to je len antihistaminikum - silné. Ak je zelený, ten je aj expektorans (možno sa to píše inak🙂, proste na vykašliavanie, aby sa hlieny rozpustili) a ten je aj na kašeľ, tam asi by som stoptussin nedala. Aký je kašeľ? ale v princípe ja osobne verím mojej doktore, vie viac o mojom dieťati ako na pohotovosti.

brunettka89
27. sep 2021

Mne tiež kázala k zelenému trifedu stoptussin vysadiť. Keďže je tiež aj ja vykašliavanie.Dávala som na noc iba tussin na utlmenie a trifed najneskôr do 17.

martinajurkechova
27. sep 2021

No ak je žltý, tak treba pozrieť v príbalovom letáku, čo tam píšu. Zelený je aj na kašeľ, inak parádne zaberá.

erikaa09
27. sep 2021

Pripnem sa tiez mame zlty trifed ale mam pocit ze nejak nepomáha . A dala by som aj čosi iné ale neviem či môžem

zabina27
autor
27. sep 2021

Kašeľ je suchý dusivy, preto dali žltý Trifed, ešte sme ho nemali, neviem, kedy mám čakať zlepšenie alebo vidieť, že nezaberá... Na vykasliavanie ešte nepotrebujeme.
@vojkri pediatricka sa na druh trifedu nepýtala, v poslednej dobe o nej začínam pochybovať (ale na výber veľmi nie je), ale tak teda žltý by mohol byť aj so Stoptusinom
V letáku nie je nič o kombinácii s inými liekmi na kašeľ

vojkri
27. sep 2021

@zabina27 nam zlty trifed velmi pekne zabera odpuchne sliznica a potom zacnu vykasliavat a ja im k tomu lieky na kasel davam. Stoptusin moze byt. Vacsina doktorov dava zeleny takze mozno ju to nenapadlo. Ale podla mna treba dat. Hlavne sa nema miesat na odkaslanie lirk a na zastavenie kasla. Stoptussin je na oba druhy to je ok..takze podla mna kludne dajte oba lieky

zabina27
autor
27. sep 2021

@vojkri prosím ťa a po koľkých dňoch by sme mohli vidieť zlepšenie? Máme v podstate 2 plne dni, ale ešte dosť kašle, nemám s tým sirupom skúsenosť, tak neviem, či ešte len príde zlepšenie

vojkri
28. sep 2021

@zabina27 tak moja mamka vravi kazde cudo trva tri dni;) ale tu ide o to ze by mal prejst kasel do vlhkeho ze nebude tak dusit a vtedy treba zmenit stoptussin za sirup na vykasliavanie.... U nas zvykne byt taky kasel ked vsetko steka vzadu a nie nostekom. Trifed pomaha ze povoli nostek potom uz smrkaju a odkaslu...ak bol stale dusivy kasel tak u nas bolo vacsinou nieco nedobre (priedusky alebo tak)

20erika07
28. sep 2021

@zabina27 nam ani zlty trifed ani stoptusin nijak extra nepomohol, skor calciovy, a na dusivy kasel tussin kvapky alebo ditustat kvapky, na sliznicu segra zas fenistil kvapky. Ale inak dokopy moze byt zlty trifed a stoptusin 🙂

katzed
28. sep 2021

@zabina27 žltý trifed je na rozriedenie soplikov a zelený je na vykašlanie, so žltým môžeš stoptusin-je na uskludnenie suchého dráždivého kašľa,zeleny so stoptusinom nie. Nám na suchý kašeľ pomôže skôr paxeladine a keď je vlhký produktívny kašeľ tak mucosolvan.

zabina27
autor
28. sep 2021

@20erika07 ditustat je ževraj nedostupný, chceli nám ho dať na pohotovosti, ale dostal nakoniec ten trifed