Triamcynolon na sťahovanie predkožky úspešné?

adus123
5. okt 2010

Ahojte mamičky,
po trojročnej prehliadke nás detská lekárka poslala na urológiu, nakoľko sa malému nedá pretiahnuť predkožka cez žaluď. Na nete a aj tu v diskusii na MK som sa dočítala, že mnohým mamičkám pomohla pri sťahovaní mastička Triamcynolon, tak som si ju zohnala a chcela by som to najprv skúsiť touto cestou. Chcela by som Vás poprosiť o odpoveď, či sa Vám to pomocou tejto mastičky naozaj podarilo a vyhli ste sa tak sťahovaniu sondou. Ďakujem.

ellise
5. okt 2010

adus, nám pomohlo

mateson
5. okt 2010

je to na predpis?

lubik9
5. okt 2010

ahoj adus..nas maly bude mat 2 roky a tiez sa mu neda pretiahnut predkozka a ma tam aj take tukove bublinky a preto ju treba stiahnut (alebo sa nam vyhrazaju operaciou,co by som ja nerada)..tiez som si dala predpisat triamcynolon a uzivali sme ju asi 8 dni..viacej som nechcela,kedze je to silny kortikoid..zlepsilo sa to,ale len o kusok (trebalo by s tym asi dlhsie mazat..)...teraz mazeme repikovou mastickou (dostat v lekarni bez predpisu),ale zatial asi len necely tyzden a kusok sa to zas pohlo..treba asi na to cas...tak tolko nase skusenosti a dufam,ze sa to bude zlepsovat..nechcem ho dat rezat a do narkozy 😔

daska58
26. nov 2012

U nas pomohol Bactroban, ale pravidelne pracovat kozickou, vo vode , potom natriet. Ja som to nechala na m.m

ginger_fox
26. nov 2012

ano, pomohol. Pediatricku som poprosila o jeho predpisanie nakolko mi na chirurgickej ambulancii(tam chodim so synom koli pruhu) odporucili navstevu urologickej ambulancie koli synovej fimoze. Sla som k pediatricke, pozdielala svoje obavy a spytala som sa jej na tuto kortikoidovu mast v suvislosti so snahou vyhnut sa urologii. Predpisala, odporucila davkovanie a bolo 😀. Kludne napis IP, ak potrebujes vediet viac 😉

hihismejo
13. mar 2013

Ahojte, tiez mame problem s predkozkou.Stretavam sa s roznymi vyjadreniami, ale ja by som bola najradsej keby to islo prirodzenou cestou a aby moj malinky chrobacik nemal soky a stresy.Pocula som o pouziti masticky len som nevedela ci to je u nas mozne a ci to naozaj funguje.Kolkokrat a ake mnozstvo ste pouzivali za den?Ja ale stale neviem kolko mozem malemu stahovat.